Saturday 13th September 2008


Race 1 366m MX 12.30
JERRAWA EDUCATION CENTRE STAKE
1 HYPER SPIRIT M DARRIN CROSER
2 SENTATE M GEORGE TOTH
3 THAI DREAM 5 JAMIE DAVIS
4 HUNGARIAN SHADOW M BRETT SCHLEBS
5 WILD KISS M ANDREA SPINELLO
6 PROUD MARY M REGINALD MORGAN
7 JENMAR BEAU 5 JENNIFER BROWN
8 DEADLY CATCH M JOHN BROOKS

Race 2 274m M 12.50
[email protected] MAIDEN
1 IAN’S CREDIT M GARY SHIPLEY
2 FOUR GIRLS M TONY DAVIS
3 COUNTRY’S GIFT M LINDA HILLSLEY
4 BIG RED RIG M JAMIE CARROLL
5 CRAZY NIGHTS M DAVID ABBOTT
6 MR. BETTS M CHERYL BETTS
7 LOVE A SCRATCH M GEORGE TOTH
8 STACKA M ROSE BIRRELL

Race 3 274m 5 13.10
KILCOYNE KENNELS STAKE
1 BIG MOUNTAIN 5 SIMON WOODS
2 SCOOT 5 MAXWELL JONES
3 CLASSY FELLA 5 RONALD ALCOCK
4 HIGHWAY KOBY 5 DOUGLAS MARTIN
5 BLONDAGE 5 NOEL OVINGTON
6 BELONG TO JACK 5 JOHN ALDOUS
7 LADY BETTS 5 CHERYL BETTS
8 MALAHANG 5 BRETT SCHLEBS

Race 4 274m 5 13.30
GLENGARRIE TRIAL TRACK STAKE
1 TORNADO TEDDY 5 NORMAN CURBY
2 MURRAYVAR JET 5 THOMAS BIVEANO
3 BEWARE OF BRITT 5 BRETT SCHLEBS
4 RABY RATTLER 5 KENNETH LEWIS
5 SAMSONOR 5 RONALD ALCOCK
6 CHANTILLY LASS 5 REGINALD MORGAN
7 HYPED UP 5 DARRIN CROSER
8 HOT AND WILD 5 JAMES KEARNS

Race 5 274m 5 13.50
CATHY LAMBOURNE FAREWELL
1 AGE OF AQUARIUS 5 NOEL OVINGTON
2 BLU JACKI 5 JOHN ALDOUS
3 RAGING IMPACT 5 JOEL MAHONEY
4 ACOLA TREASURE 5 GLENN RUSHTON
5 AWESOME OSTI 5 BRETT SCHLEBS
6 JENMAR DOMINO 5 JENNIFER BROWN
7 PLATINUM EDITION 5 SAM AQUILINA
8 UNCOMPRISING 5 DARREN SULTANA

Race 6 274m 4/5 14.10
TROY LABORATORIES NUTRIPET STAKE
1 CONDALEEZA 5 ALFRED AGIUS
2 SUNSET MAMA 4 JAMES GREEN
3 GUSTAVE 4 ROSE BIRRELL
4 KACHING 4 RONALD ALCOCK
5 OPAS WEAPON 4 BARRY GIBBONS
6 CHOOSE TO DREAM 5 MAJELLA FERGUSON
7 JENMAR FURY 4 JENNIFER BROWN
8 SITTING BULL 5 DENISE DOVEY

Race 7 274m FFA 14.30
CAMDEN BRANCH GBOTA BEST 8
1 LOST AND RUNNING 4 ROSE BIRRELL
2 SANCHO 1 MATTHEW MATIC
3 MIGHTY BLUEY 4 LEWIS GALEA
4 MY GIRL JOANY 1 STAN BECKINGHAM
5 Vacant
6 FANTASY GIRL 1 DARREN SULTANA
7 HONK HOWSON 4 BARRY GIBBONS
8 MISS CONVOY 4 DONNA CAMPBELL

Race 8 274m MX 14.50
BLUE PAWS MAIDEN FINAL
1 HYPER BLAZE M BRETT SCHLEBS
2 MISS ELLY BROOKE M JASON GREEN
3 MURPHY’S FUN M THOMAS ESSEN
4 SABRINA M SUSAN STEELE
5 SWAN LAND 5 BRETT SCHLEBS
6 BOMBED OUT M VICKY MALCOLM
7 ZINGALONG FEBE M PATRICK BYRNE
8 LIGHTNING LOVE 5 HARRY MARKOU
9 SENTATE M GEORGE TOTH
10 ARIGOLD M BRETT SCHLEBS

Race 9 366m 5 15.10
ANNE REILLY MEMORIAL TROPHY
1 MAD THUNDER 5 PETER FALAS
2 TENSILE STRENGTH 5 ANDREA SPINELLO
3 OUTRAGEOUS POWER 5 LEONIE BOWN
4 SUPREME SPIDER 5 RONALD ALCOCK
5 VENGANCE 5 MAJELLA FERGUSON
6 PONDERING 5 GLENN MASTERS
7 TACTICAL SPEED 5 NORMAN CURBY
8 MONTAGU BAZZ 5 ROSE BIRRELL

Race 10 366m FFA 15.30
TROY LABORATORIES VITAMIN C
1 IMA TORANA 4 BARRY GIBBONS
2 GALE WIND 3 JAMES WHITE
3 PURE LOVE 4 HARRY MARKOU
4 LUCKY PADDY 4 PATRICK BYRNE
5 ZINGALONG PADDY 4 PATRICK BYRNE
6 WILD MACHINE 4 JAMES KEARNS
7 ZINGALONG TEDDY 4 NORMAN CURBY
8 TITANIUM PADDY 4 PATRICK BYRNE