Saturday 3rd October 2009


1 GRAND FINAL ON BIG SCREEN STAKE MAID 307M 1.20 P.M.
1 INSTANT MISSILE – ALLEN HANSEN
2 NOCULATE – SAM LEES
3 ARCTIC AURA – RAELENE MCNAMARA
4 SHAYLEE’S LAD – COLIN GREENE
5 GORDO’S FATBOY – ALLEN HANSEN
6 TELLER – LINDSAY LEETCH
7 NOVEMBER ROCK – CLIFFORD RUSTEN
8 MICK LITTLE – COLIN GREENE

2 – MELBOURNE STORM STAKE 5 Gd 307M 1.40 P.M.
1 QUAGMIRE – NATHAN DOGGETT
2 CRANKY SID – PAUL ROLLINS
3 VESUVIO JOE – AMANDA GINN
4 CROWELLA – ALAN BLOOMFIELD
5 V A C A N T
6 MAJOR EGO – JOHN POLIDANO
7 PREMIER DOOLEY – CLIFFORD RUSTEN
8 HYPO LADY – ROBERT FELSTEAD

3 – PARRAMATTA EELS STAKE 5 Gd 520M 2.00 P.M.
1 EMANNETTE – AMANDA GINN
2 SKIZZ – GLEN ENFIELD
3 V A C A N T
4 DANA BOB – CLIFFORD RUSTEN
5 HEL’S FANTASY – SAM LEES
6 V A C A N T
7 ADMIRAL NED – RAYMOND MAITLAND
8 ROYAL MINX – ROBERT LITTLEFIELD

4 – BILLY SLATER STAKE 5 Gd 520M 2.20 P.M.
1 HANDY DANDY – WAYNE O’BRIEN
2 KOOKABUNNA RED – ALAN BLOOMFIELD
3 HI FI MISS – RAYMOND MAITLAND
4 REMEMBER GANDHI – RICHARD BOARD
5 V A C A N T
6 MISS FALZON – RAYMOND GOLD
7 JACK NOSE – LISA CURLE
8 AWESOME LADDIE – AMANDA GINN

5 – JARRYD HAYNE STAKE MX 450M 2.40 P.M.
1 MACK BOMB – EDWARD SANCHEZ
2 GREENIE – COLIN GREENE
3 MISS JEZZABOND – ANTHONY FRAZER
4 DARK COUNTRY – JAMES JOHNSON
5 GOGO MARY – BRADLEY O’NEIL
6 JACKSY – COLIN GREENE
7 INSTANT HUSTLE – ALLEN HANSEN
8 DARK SOLDIER – RAYMOND MAITLAND

6 – GREG INGLIS STAKE MX 520M 3.00 P.M.
1 CLOTH EYES – ROBERT LOVETT
2 COMING THROUGH – DEBORAH PARKINSON
3 TIBETTIN MISS – ANTHONY FRAZER
4 COUNTRY BELL – JAMES JOHNSON
5 V A C A N T
6 DREAM OVER – LISA CURLE
7 INSTANT TAKE OFF – ALLEN HANSEN
8 JET’S THE BLACK – NOELENE BOLTON

7 – NATHAN HINDMARSH BEST 8 B8 450M 3.20 P.M.
1 KITE STREET – GLEN ENFIELD
2 SIMPLE AS THAT – CAROLYN HORE
3 TOLLMAX – EARL ANDERSON
4 RIP VAN RIP – PAMELA BRADDON
5 FLYING MITCH – ASHLEY LAMB
6 CAWBOURNE DUCATI – ROBERT MILNE
7 VALLEY PRINCE – RAYMOND SMITH
8 PIPPI’S MATE – PAMELA BRADDON

8 – SISKA LODGE ENCOURAGE STAKE NG 618M 3.40 P.M.
1 ALL ABOUT GINA – ANTHONY FRAZER
2 ROYAL PINK – ROBERT LITTLEFIELD
3 MY MUM’S CRAZY – NOELENE BOLTON
4 MORE TO STATE – GARY SMITH
5 WAGTAIL WILLY – RAYMOND MAITLAND
6 LITTLE SHERRIFF – ROBERT LITTLEFIELD
7 VENICE FANTASY – STEVEN WESTMAN
8 GAZMICK MARLEY – GARRY ABERNETHY

9 – FUIFUI MOI-MOI STAKE 5 Gd 450M 4.00 P.M.
1 DELTA FORCE – PAUL BRADDON
2 PAPER STATE – BRADLEY O’NEIL
3 WINE MASTER – AMANDA GINN
4 MISS UNO – DEREK KERR
5 STARRY ECLIPSE – JOHN CHAPMAN
6 GANDHI’S HEART – RICHARD BOARD
7 AMBROSOLI – LEONARD POLIDANO
8 MR. JALANSKI – DEBORAH PARKINSON

10 – DANIEL MORTIMER STAKE 5 Gd 450M 4.20 P.M.
1 CYCLONE ANGEL – DEREK KERR
2 LUTHER HEGGS – LISA CURLE
3 JIMMY HAUNTS – ALLEN HANSEN
4 JAYWALKING – GAI DERRICK
5 EMJACK OSTI – AMANDA GINN
6 WAGTAIL MAL – RAYMOND MAITLAND
7 LITTLE ARGUMENT – PAMELA BRADDON
8 SWEET EBONY GIRL – DEBORAH PARKINSON

11 – CAMERON SMITH STAKE 5 Gd 307M 4.40 P.M.
1 WILD AND WOOLIE – STEVEN WESTMAN
2 COYOTE CHRIS – ANTHONY FRAZER
3 MYALLA FEVER – STEPHEN CLEARY
4 BELLA’S ESTATE – ROBERT MILNE
5 V A C A N T
6 TAILGATER – DEBORAH PARKINSON
7 BONDY BURNS – WAYNE O’BRIEN
8 GLEN ABBY STRIKE – RAYMOND SMITH