Wednesday 15th July 2009


Race 1 400m M 18.02
Sky Racing F4 Heat 1
1 PENELOPE PITSTOP M SHANE PULBROOK
2 SOUL SNATCHER M ROBERT TURNER SNR
3 JAYDAN DAWN M ROBERT JACKSON
4 STATE ASSASSIN M VINCENT SPITERI
5 BOND TORNADO M PETER WALL
6 SEATTLE SOUND M DANIEL RAYMOND
7 WILLY’S TRAIN M JACOB SMITH
8 MIGHTY SORT M LEWIS GALEA
9 MOTLEY CRUE M HARVEY KERRIGAN

Race 2 400m M 18.22
www.ranvet.com.au Heat 2
1 KEITH LEE M LINDA HILLSLEY
2 BELLA TAE DAWN M ROBERT JACKSON
3 ROADSTER M GARY MINTER
4 JOHNNY’S THE ONE M NATALE VENUTO
5 WHAT SUBJECT M LEONARD POLIDANO
6 LAUREN BELLE M J & C THOMPSON
7 CRACKLYN ROBIN M BRUCE CARR
8 GROOM LAKE M DANIEL RAYMOND
9 MOTLEY CRUE M HARVEY KERRIGAN

Race 3 472m 5 18.45
CVD Cambelltown RSL
1 STUNNING DANCER 5 LEWIS GALEA
2 BOYGN BOYGN 5 ANGELO TSOHALIS
3 LINSAY ALLEN 5 SIMON RHODES
4 BAD THUNDER 5 JOHN HEAD
5 LIGHTNING HAWK 5 LEWIS GALEA
6 DIXIE ROYALE 5 RALPH SMITH
7 GRIPEN BALE 5 BRENDAN WHEELER
8 HIGHWAY JOSIAH 5 DOUGLAS MARTIN
9 DREAM BIG 5 MICK PLAYER
10 WEST HUNTER 5 JASON SKYBINSKY

Race 4 472m 5 19.05
BOX 1 F4
1 HURRICANE LUKE 5 RUTH MATIC
2 ME BOSS 5 OWEN MAKIN
3 DEVIL’S LETTUCE 5 MITCHELL PRYCE
4 SINGER MAN 5 MITCHELL PRYCE
5 MISTER HOZ 5 KIM HYDE
6 CRACKLYN’ JAYDEE 5 BRUCE CARR
7 JOE FELLA 5 ANTHONY HARDAKER
8 DUSTIN ALLEN 5 SIMON RHODES
9 ST. CLARENCE 5 LINDA HILLSLEY
10 LUCKY PADDY 5 PATRICK BYRNE

Race 5 515m 4/5 19.25
Wollongong GBOTA Trophy 515
1 PINDARI BALE 5 BRENDAN WHEELER
2 SIZZLER 5 MARK AZZOPARDI
3 ALTARIO 5 GARRY ERWIN
4 VICTOR ASSASSIN 5 MARY WRIGHT
5 WHERE’S ADAM 5 CHERYLE RAGEN
6 SPOIL ME 5 TRACEY BRYANT
7 WINSOME REWARD 4 MARY SPITERI
8 GOLD CLAIMER 5 JAMES MCFARLANE
9 SUPREME SPIDER 5 RONALD ALCOCK
10 UNBEARABLE FORCE 5 CHARLIE DIMECH

Race 6 472m 5 19.45
CABRA VALE DIGGERS
1 ROB’S PICK 5 WAYNE DREDGE
2 CROWN TIKI 5 JASON SKYBINSKY
3 CHARIZMA 5 JENNIFER BROWN
4 LORD SNOOTY 5 DAVID BROADRICK
5 VENGANCE 5 MAJELLA FERGUSON
6 SPOOKY 5 NEIL STAINES
7 CHEEKY ETHICS 5 DAVID SMITH
8 YEE HA MOON 5 MARK STOKES
9 AWESOME SHENRON 5 WAYNE DREDGE
10 LUCKY ZERO 5 JANEL ERWIN

Race 7 515m 4/5 20.05
Sally Hansen Lip
1 UNBEARABLE FORCE 5 CHARLIE DIMECH
2 SIOUX VICTORY 5 ALLAN HALOVIC
3 MAHOGANY BLAZE 5 STEVEN KONKOLICS
4 GO ELECTRICAL 5 MICK PLAYER
5 Vacant
6 TITANIUM PADDY 4 PATRICK BYRNE
7 SUPREME SPIDER 5 RONALD ALCOCK
8 SHADES OF RED 5 JULIE BRODIE

Race 8 515m 5 20.25
LINMICK distributors
1 MISS ELLY BROOKE 5 JASON GREEN
2 GOLD SLAMMER 5 JAMES MCFARLANE
3 DAKKA’S FIRST 5 WAYNE DREDGE
4 LET’S DEBATE 5 MARK BELL
5 RIVERSIDE JOKES 5 MARK WILLIAMS
6 TALL TREES 5 DAVID BROADRICK
7 OINK 5 RODNEY KIDD
8 BULLICOURT LUCK 5 RALPH SMITH

Race 9 400m 5 20.45
Sports factory
1 SPUD LEE 5 LINDA HILLSLEY
2 PENNY’S PICK 5 SHARON GREY
3 CHANTAE DAWN 5 ROBERT JACKSON
4 EVIL TADMORE 5 TOM ASTBURY
5 SMART ELITE 5 MARY SPITERI
6 HARDAWAY MISS 5 RONALD MARSDEN
7 WINGS OF LOVE 5 LEWIS GALEA
8 ELITE ETHICS 5 DAVID SMITH
9 GIVE WAY 5 JIMMY MICALLEF
10 TALES OF INDIA 5 DAVID BROADRICK

Race 10 400m 4/5 21.05
Bulli Wednesday night
1 NEGRITA 5 MICK PLAYER
2 GOLDIE’S GIFT 5 SHARON GREY
3 SUNSET MAMA 5 JAMES GREEN
4 DIAMOND HEAD 5 RODNEY KIDD
5 SHAMUS O’SHAW 4 RUTH MATIC
6 SPIDER MAC 5 RONALD ALCOCK
7 ZOTTI 4 ANGELO TSOHALIS
8 PURE LOVE 4 HARRY MARKOU
9 NANNA’S MONSTA 5 JOHN SPITERI
10 FACT OR FANTASY 5 MATTHEW MATIC