Friday 21st May 2010

Greyhound Box Draw For Casino – Friday 21st May 2010

Race No. 1Richmond Bakery Maiden12:12PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BARANBALI47838A Bradley (Casino)

2TALLOW BEACHP J Simpson (Stratheden)

3KOORINGA BECM L Wilkinson (Bentley)

4FRED ADIOS5R C Duncan (Casino)

5KINGSBRAE JANE47C L Northfield (Stratheden)

6TOBRUK36T R Salmoni (Doubtful Creek)

7WEBBY DUDE4G J Hancock (Mummulgum)

8JUST FIONAT J Billin (Logan Central)

9SURFEN SIAM72677J W Free (Fairy Hill)

10WHO SAYS46A Lang (Stratheden)

Race No. 2Westlawn Finance Stake12:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LILLY ELITE24241J E Saunders (Casino)

2FOLLOW YOUR NOSE52176D Armfield (Casino)

3EXCURSUS37176P N Lavis (Tregeagle)

4JUST EVE21458T J Billin (Logan Central)

5JAKE ROSE HI22883T W Thompson (North Lismore)

6MAVERICK2135T R Salmoni (Doubtful Creek)

7TSUNAMI TEARS41457W Smith (Casino)

8FRED ROSE HI22174G J Northfield (Leeville)

9MIAMI GOLD26447B M Stephens (Meerschaum Vale)

10SALLY MAR71387L F Green (Nimbin)

Race No. 3Casino Rural Traders Stake12:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WINNIE BAGO75512G S Bulman (Nanneella)

2TENDER TEARS61538L D Purnell (South Grafton)

3JOLLY JONNA27121S D Robinson (Stratheden)

4PRIORITY DEMAND53457K C Neave (Ulmarra)

5ALBERT ROSE HI12651T W Thompson (North Lismore)

6SAM ROSE HI23577T W Thompson (North Lismore)

7BELLES NIGHTMARE85213K C Neave (Ulmarra)

8STEAL DE BULLION51444R G Mccalman (Condong)

9KEN ROSE HI25784T W Thompson (North Lismore)

10MIDNITE MISCHIEF65824G J Northfield (Leeville)

Race No. 4Madsen’s Gourmet Meats Maiden01:02PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JUST ROSE43577T J Billin (Logan Central)

2RAPID VALE83353G Northfield (Leeville)

3SNITCHER53247A J Lang (Stratheden)

4CRYSTAL FLUTE35P J Simpson (Stratheden)

5MEXICAN SPITFIRE52J Knight (Casino)

6ANDAD’S GIRL2J D Smith (Leeville)

7WHERE’S SHAZLYN47226S D Robinson (Stratheden)

8CLANCY LAD6M L Wilkinson (Bentley)

9KARINYA SPARKY227T8B Morgan (Greenridge)

10BELLA’S LADY57M L Wilkinson (Bentley)

Race No. 5Meat-e-vite Extra Pro Stake01:22PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BOKARM PRINCESS25766L D Purnell (South Grafton)

2CEE TEE PEE36616P G Fuller (Woodburn)

3PURE THING44744L Wylie (Condong)

4JUST HONEY87774T J Billin (Logan Central)

5TWOFOLD BAY87387A Bradley (Casino)

6QUICK ANSWER44616S G Keep (Casino)

7JUDY ROSE HI73266T Thompson (North Lismore)

8QUICK RESPONSE26D A Turley (Leeville)

9SMOKELESS SMOKE66455C Carter-King (North Casino)

10MERYL LEE5285FC K Supple (Fairy Hill)

Race No. 6Casino Rsm Beef Week Cup Ht 101:37PM (NSWtime)
Special Event event over 484 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1THANOS4F467D Russell (Innisplain)

2HILLCREST GWEN23816C L Northfield (Stratheden)

3HAYDEN’S RUN43311B J Northfield (North Casino)

4FEDERER’S BOY32441C K Supple (Fairy Hill)

5SID ROSE HI57273T W Thompson (North Lismore)

6ZIP ZIP MARINA33786S D Robinson (Stratheden)

7MAXIE’S CHARIOT22331N A Falls (Backmede)

8GREEN LEE46432B M Stephens (Meerschaum Vale)

9PICCOLO BACIO35827F L Hancock (Spring Grove)

10ENGLISH CHARIOT14415C W Dacey (Gilberton)

Race No. 7Rapidvite Stake01:57PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WOODVIEW LASS51222M J Dwyer (South Casino)

2CINNABAR73552D Robinson (Dunbible)

3LOST IN FRANCE82747C Carter-King (North Casino)

4ALFIE TRICK54668B J Mcevoy (Leichhardt)

5FAIRLY TALL87573M Greber (Casino)

6MYSTICAL MISTER22428C J Schaefer (Casino)

7JAMAICAN DOLL67538W A Campbell (Pacific Pines)

8CHEER FOR GOLD48548N A Gates (Greenbank)

9MERYL LEE5285FC K Supple (Fairy Hill)

10SMOKELESS SMOKE66455C Carter-King (North Casino)

Race No. 8Casino Rsm Beef Week Cup Ht 202:12PM (NSWtime)
Special Event event over 484 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLAZING BONFIRE22836C K Supple (Fairy Hill)

2TEDDY TO GO45137R G Mccalman (Condong)

3HALIE ROSE HI41212T W Thompson (North Lismore)

4VARD’S CHOICE72324S D Robinson (Stratheden)

5SHE ROSE HIGH13522T W Thompson (North Lismore)

6KARANNE STAR1223FB M Stephens (Meerschaum Vale)

7KIDATEE ALF27674B J Northfield (North Casino)

8WICKED TWIST36478P J Simpson (Stratheden)

9DAY SEAS PENNY187F5C W Dacey (Gilberton)

10SAMMY’S TEARS51187N A Falls (Backmede)

Race No. 9Mcdonald’s Pharmacy Maiden02:32PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1STAR CHERRIES D Robinson (Stratheden)

2LORIAN’S HORIZON6354F L Currey (Leeville)

3DAYSEAS HODGIE42444C W Dacey (Gilberton)

4CHARLIE RANGA524N D Louden (Highvale)

5PRO ROSE3432C J Schaefer (Casino)

6SIAM STARR36625J W Free (Fairy Hill)

7GENISTA TORNADO273N A Falls (Backmede)

8GOARDER6J D Smith (Leeville)

9CITY RAMPAGE4677TL D Purnell (South Grafton)

10EVIE SHIRAZ86S Robinson (Dyraaba)

Race No. 10Richmond Valley Pet Foods02:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MARVELLOUS87F52J V Corrigan (Grafton)

2BLACK PAJERO25414M R Goulding (Casino)

3*** VACANT BOX ***

4DEEPWATER LASS12363P J Parrelli (North Rothbury)

5AUSSE VALE54274P N Lavis (Tregeagle)

6*** VACANT BOX ***

7PILFERED BOOZE67156D A Turley (Leeville)

8DAYSEAS SUZIE23333C W Dacey (Gilberton)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 11Charcoal Inn Stake03:07PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BOUNCY64714D A Turley (Leeville)

2BOLD RED23868L M Isaac (Harrisdale)

3MUDGEE MAN47276T R Salmoni (Doubtful Creek)

4GO WILD CAZA81223L Wylie (Condong)

5ON DISPLAY38854R G Mccalman (Condong)

6DELLEMMA SOLVED33545S G Staples (Ellangowan)

7SHE’S GOLD37555M J Dwyer (South Casino)

8HANGOVER HARRY3F531J A Finneran (Naughtons Gap)

9STRAKEN76258A Bradley (Casino)

10MOUSTASHIO38445R J Goodwin (Deeragun)

Race No. 12Ranvet Stake03:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PEG ROSE HI34557T W Thompson (North Lismore)

2SKEG18283C K Supple (Fairy Hill)

3GENISTA GEM12N A Falls (Backmede)

4LYNDAN BLAST42112T J Jordan (Ettrick)

5VENI LA VICI18158P N Lavis (Tregeagle)

6SUNSHINE SURF41344W Smith (Casino)

7NEIL’S BOY71617N R Jarvis (Deepwater)

8KENNSTRELLE51668M L Wilkinson (Bentley)

9HE’S UNREAL43764A A Love (North Lismore)

10LILLY VALE43486G Northfield (Leeville)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments