Friday 29th October 2010

Greyhound Box Draw For Casino – Friday 29th October 2010

Race No. 1Shane Newstead Auto Maiden12:20PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BOSS WE KNOWFR M Ensby (Fairy Hill)
2FAWN ZIPPER5J Price (Canungra)
3LONDON UNO66787K R Inglis (Iluka)
4FLYING ARGUMENT5S D Robinson (Dyraaba)
5BAYLI’S ROCKET68D Armfield (Casino)
6CHARLIE’S FAULT4A J Lang (Stratheden)
7FRANGAPANI ANNIE26687V A S (Estate) (Thornton)
8ROSE WE KNOW777R L Handley (Casino)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Richmond Valley Pet Supplies12:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LATE POINT75327C Carter-King ( Casino)
2PLASTIC SMILE64465C Carter-King (North Casino)
3CITY GO GETTA13P J Simpson (Stratheden)
4EXCURSUS37638D E Jarick (Telegraph Point)
5TOBRUK16536T R Salmoni (Doubtful Creek)
6ROBCARDI 66615R D Alchin (Ellangowan)
7BARANBALI52566A Bradley (Casino)
8RAPID ROBES13775N J Ward (Macksville)
9CLANCY LAD12886M L Wilkinson (Bentley)
10ALMA’S BOY87216L M Inall (Deception Bay)
Race No. 3Richmond Bakery Stake12:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MAVERICK76283T R Salmoni (Doubtful Creek)
2GENISTA GEM54647B J Caden (Casino)
3WITH DIAMONDS17863J T Pay (Park Ridge)
4COOPER’S PAL51468D Armfield (Casino)
5BOKARM STORM13533M B Gleeson (Grafton)
6COOL FIVE35383J T Pay (Park Ridge)
7YEAH I KNOW61444N A Falls (Backmede)
8REGAL FOOL15443J T Pay (Park Ridge)
9JAKE ROSE HI27546P N Lavis (Tregeagle)
10COOL CHEREVE17S Staples (Ellangowan)
Race No. 4Casino Rural Traders Maiden01:15PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1VIXON LASS743J Price (Canungra)
2JOHN’S MATE4S Robinson (Dyraaba)
3KHANKLES23N A Falls (Backmede)
4CAPTAIN4235R D Alchin (Ellangowan)
5BLACK BUSHELLS27644J T Pay (Park Ridge)
6KOORINGA BEC34357M L Wilkinson (Bentley)
7FIREFLY CURLY24C K Supple (Fairy Hill)
8TOWTRUCK BOY38R Andrews (Stratheden)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5 Distance Stake01:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SLICK CHICK34625G A Clegg (Mudgeeraba)
2DAYS OF TUNZA26385G Dart (Dulguigan)
3GRACEE JAY45737J T Pay (Park Ridge)
4MISS JODITO53466T L Northfield (Stratheden)
5WILD ADDISSUN32332J M Gauld (North Casino)
6FAIRY TOUCH76487G L Dart (Dulguigan)
7HE’S CLASSY87145A A Love (North )
8LATE DEBATE76634J A Knight (Casino)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Charcoal Inn Stake01:50PM (NSWtime)
Mixed event over 484 Metres at Casino Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BRALYN SAL16233B J Northfield (North Casino)
2PROVEN ROSITA36218W A Vassallo (Devon Meadows)
3KINGSBRAE SAM21121G L Dart (Dulguigan)
4REAL DRIVE31316C Gatt (Catherine Field)
5SURF THE REEF54676J T Pay (Park Ridge)
6PEG ROSE HI24512P N Lavis (Tregeagle)
7KENNSTRELLE17275M L Wilkinson (Bentley)
813347T R Salmoni (Doubtful Creek)
9FAIRLY TALL75T54G J Northfield (Leeville)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Casino Rsm Club Stake02:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MYA PIXIE83117B M Stephens (Meerschaum Vale)
2SAMMY’S TEARS16144N A Falls (Backmede)
3DIAMOND FORCE13355G W Holborn (Deception Bay)
4JOLLY JONNA12356S D Robinson (Dyraaba)
5SAM ROSE HI83845T W Thompson (North Lismore)
6HE’S GONE46337D Russell (Innisplain)
7NYNGAN44465E Salmoni (Doubtful Creek)
8SHE’S GOLD68524M J Dwyer (South Casino)
9KYOGLE SHOTGUN87584A J Lang (Stratheden)
10FAIRLY TALL75T54G J Northfield (Leeville)
Race No. 8Pop Northfield Memorial Final02:25PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $9,850 Prizemoney.
1st: $7,000 2nd: $1,750 3rd: $750 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1LATE KOORINGA12M J Northfield (Dobies Bight)
2COUSIN ALFIE31R J Hazelgrove (Park Ridge)
3KIDATEE RYAN32B J Northfield (North Casino)
4PRETTY NORRIS21C Northfiel (Stratheden)
5FIRE HAWK11J A Finneran (Naughtons )
6MINUIT ENTREVUE12J Thompson (Shannonbrook)
7MISS NOODLES721S D Robinson (Dyraaba)
8WATCH ME BURN22T Guymer (Qld)
9CITY GO GETTA13P J Simpson (Stratheden)
10PRINCESS CLOUD33533G Lowe (Ellangowan)
Race No. 9Mcdonald’s Pharmacy Maiden02:42PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PRO ROSE35245B J Caden (Casino)
2CYCLONE TEX43523P N Lavis (Tregeagle)
3HEART OF BANI27266R Quartermain (Casino)
4SHIDEDA SHIRAZ3N Falls (Backmede)
5TRANSFORM YAH88B J Caden (Casino)
6LITTLE MISSIE6C K Supple (Fairy Hill)
7MISS TANDURA J Lang (Stratheden)
8SHALALEE76555R D Alchin (Ellangowan)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Westlawn Finance Sprint Final03:00PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $3,780 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $750 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BRALYN STRIPES12111B J Northfield (North Casino)
2KING EMMANUEL51661B Kozionas (Highgate Hill)
3BALBOA TRICK12222D C Schafer (Ettrick)
4SONIC CHICK73212J P Falvey (Capalaba West)
5MILKCART TRICK41121D C Schafer (Ettrick)
6PICCOLO BACIO78612F L Hancock (Spring Grove)
7BRALYN ALVIN44181B J Northfield (North Casino)
8LUCY ROSE HI52881T W Thompson (North Lismore)
9MISS MULGOWIE21232V A S (Estate) (Thornton)
10CARRIE NATION43552D A Turley (Leeville)
Race No. 11Royal Hotel / Motel Stake03:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SUCH A RUKKAS74213G L Dart (Dulguigan)
2BYE BYE PEGGY42886J T Pay (Park Ridge)
3PRANCING BUOY1567S Staples (Ellangowan)
4KULU STORM16675W H Gilbert (Yorklea)
5MAD MAX37543M J Dwyer (South Casino)
6JUDY ROSE HI58564T W Thompson (North Lismore)
7DISPARAGING75382R Gardoll (Pillar Valley)
8DAYSEAS HODGIE21655C W Dacey (Gilberton)
9WHO SAYS56587A J Lang (Stratheden)
10KYOGLE SHOTGUN87584A J Lang (Stratheden)
Race No. 12Ranvet Stake03:35PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KINGSBRAE DUST82146C L Northfield (Stratheden)
2IT’S MY LIFE31264A J Lang (Stratheden)
3HOLLY WE KNOW53714R M Ensby (Fairy Hill)
4KOORINGA SQUIRT75438M J Northfield (Dobies Bight)
5SUZIE BE GOOD57332J Price (Canungra)
6ROAD TOLL41358D Armfield (Casino)
7BARREL’S BOY61646D Armfield (Casino)
844155B M Stephens (Meerschaum Vale)
9BOSS ENFORCER45734R M Giltinan (Ormeau)
10GOTTA FEELING65857G Dart (Dulguigan)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments