Thursday 14th July 2011

Greyhound Box Draw For Casino – Thursday 14th July 2011

Race No. 1Fairymount Vet Clinic Maiden02:10PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ABBEY GEMFSHJ E Saunders (Casino)
2LIS VALEFSHG J Northfield (Leeville)
3BURNING THUNDER75FSHR J Vrckoff (Leeville)
4CUCURRIFSHD Turley (Leeville)
5NORMA DEE6NBTG Dunn ()
6SMYLIE ROSE HIFSHT W Thompson ( Lismore)
7MR. 75777NBTV Sorrenson (Casino)
8MARK MY WORDS66543NBTA L Bradley (Casino)
9HEZA FIREFLY58NBTM J Northfield (Casino)
Race No. 2 Valley Pet Supplies St02:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WAY POINT1233823.47D A Turley (Leeville)
2YAMAROO FLYER47465FSHM R Pratt (Warwick)
3CYCLONE TEX6771823.39P N Lavis (Tregeagle)
4MINOR INCIDENT42663NBTL C Evans (Rosedale)
5AU REVOIR1415723.59J A Finneran (Naughtons Gap)
6FRISKY MELODY28635FSHB J Northfield (North Casino)
7PAPA’S EYE88738FSTDC Carter-King (North Casino)
8SYRUP’S HOT2633123.51R C Cooke (Woodview)
9LOCALIZE8178823.28G Bowe (Clifton)
10MAJA MEG6675523.63M M Jovicic (Monterey Keys)
Race No. 3Paul Wasson Electrical Maiden02:50PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JETSTREAM FLYER5NBTP Lavis (Tregeagle)
2BIG DADDY BEANS47877NBTA Bugeja (Yorklea)
3SLURPIN’83674NBTK Scully (Ellangowan)
4ALL CLOUD744NBTR Mcgregor (Greenridge)
5FLAYITA THE FAST23NBTD A Turley (Leeville)
6DAYSEAS JODIE36NBTC W Dacey (Gilberton)
7DEVON SANGA72763NBTA L Bradley (Casino)
8ALEY ROSE HI2NBTT W Thompson (North Lismore)
9HEZA FIREFLY58NBTM J Northfield (Casino)
Race No. 4Charcoal Inn Stake03:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IVY’S GIFT7123.59C Schae (Casino)
2SIMPLY BONNIE31323.93B J Northfield (North Casino)
3FLYING LOREN32331FSHC Grant (Tygalgah)
4WOT’S RIGHT6784623.23V W Sorrenson (Casino)
5DESTRUCTO72637NBTD Turley (Leeville)
6LYRICAL GENIUS32323NBTS D Robinson (Dyraaba)
7WATCH THE ROCKS62725NBTF L Currey (Leeville)
8WILD TANGENT182NBTA J Furner (Coolana)
9OH REALLY46412NBTD J Gilroy (Dulguigan)
10MISS NINGALOO37758FSHM R Dawson (Mt Forbes Qld)
Race No. 5Julian Sexton On Sky Stake03:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

16532327.59R C Cooke (Woodview)
2DAYSEAS HODGIE5566427.72C W Dacey (Gilberton)
3IMA JALAPENO86764NBTS D Robinson (Dyraaba)
4HALF TRACK21343NBTA Monaghan (Dyraaba)
5MISS NOODLES81716FSTDS D Robinson (Dyraaba)
6ZIP ZIP MARINA3376427.50S D Robinson (Dyraaba)
753558NBTL D Purnell (South )
8FIREFLY CURLY2154227.49C K Supple (Fairy Hill)
9SPIRITED GIRL88647NBTR J Vrckoff (Leeville)
10SPRING SPARTAN37775NBTV W Sorrenson (Casino)
Race No. 6Westlawn Finance Stake03:42PM (NSWtime)
Special Event event over 411 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WITCHEN HOUR2611423.26D A Turley (Leeville)
2BRALYN STRIPES1213122.80B J Northfield (North Casino)
4LOLLA PALOOZA6871623.17M J Beamish (Southern River)
53551522.82B M Stephens (Meerschaum Vale)
7STORM BEARF157223.22G Bowe (Clifton)
8JOLLY JONNA6256722.98S D Robinson (Dyraaba)
Race No. 7Sportingbet Stayers (0-2) Stake03:59PM (NSWtime)
Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SEA BREEZE1345FSHP Simpson (Stratheden)
2MRS. BERRINGER35464FSHM Briganti (Tuerong)
3JUDY ROSE HI4637536.18T W Thompson (North Lismore)
4EXQUISITOR42281FSTDD A Turley (Leeville)
5BLACK MARLIN25225NBTJ Price (Canungra)
6SPARKLING ROCK3185436.00L D Purnell (South Grafton)
7ROBBED46434NBTD A Turley (Leeville)
8CITY GO GETTA53425FSTDS P Zammit (Willowvale)
9WARRIOR FORCE58783NBTR D Herr (Jimboomba Qld)
Race No. 8Casino Rsm Club Stake04:16PM (NSWtime)
Special Event event over 484 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BRALYN SAL1221727.20B J Northfield (North Casino)
2KINGSBRAE SAM158F827.27C L Northfield (Stratheden)
3OUTREACH4554627.25G Bowe (Clifton)
4MIAMI GOLD1237127.54B M Stephens (Meerschaum Vale)
6PROPER LUCY1216427.46A J Lang (Stratheden)
7KARANNE STAR1623327.35D King (Ballina)
82686427.45T R Salmoni (Doubtful Creek)
Race No. 9Madsen Meats Maiden04:39PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CAPTAIN35357FSTDR D Alchin (Ellangowan)
2SMART POINT66587NBTC Carter-King (North Casino)
3CORONA CARNAGE7533NBTR L Scott (Park Ridge South)
4ROBBIE ROSE HI7565NBTT W Thompson (North Lismore)
5GYPSY DIVA88754NBTC Gill (Casino)
6MERLIN’S WEB886NBTC Gill (Casino)
7FRATELLI64255NBTB J Caden (Casino)
8LORIAN JOY86767NBTV Sorrenson (Casino)
Race No. 10 @ Stud Stake04:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHEZA MIDNIGHT42117FSTDM J Northfield (Casino)
2KYA ROSE HI23527FSTDT Thompson (North Lismore)
3SCHAEFE2321227.82C J Schaefer (Casino)
4MISS MARDICI76731FSTDG Bowe (Clifton)
5BARANBALI4557628.02R L Handley (Casino)
6MODERN MARDICI2337527.73G Bowe (Clifton)
7FLYING ARGUMENT26471NBTC K Supple (Fairy Hill)
8RED HOT PRINCE1881827.86K P Smyth (Lang Lang)
9SPRING SPARTAN37775NBTV W Sorrenson (Casino)
10SPIRITED GIRL88647NBTR J Vrckoff (Leeville)
Race No. 11Richmond Bakery Stake05:16PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ADIOS QUEEN37364NBTT J Jordan (Ettrick)
2CHATOIC MISS6651628.56C Carter-King (North Casino)
3RIPPED UNIT5346127.70D A Turley (Leeville)
4BOSS WE KNOW5746128.11R L Handley (Casino)
5VIXON LASS51452NBTJ Price (Canungra)
6SCORCHER’S ROCKS83487NBTR Vrckoff (Leeville)
7TWEED SPIRIT56424NBTM F Johnston (Banora Point)
8BEST BEHAVE1743827.58P J Simpson (Stratheden)
9LITTLE MISSIE7774427.94C K Supple (Fairy Hill)
10CATHERINE VALE57687NBTG Northfield (Leeville)
Race No. 12Lisa Vanderstok Photography Stk05:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KINGSBRAE DUST7223623.32A J Lang (Stratheden)
2TED ROSE HI5426723.52T W Thompson (North Lismore)
3TOWTRUCK BOY4112223.39R W Andrews (Stratheden)
4PEG ROSE HI4776223.09P N Lavis (Tregeagle)
5MAVERICK6624323.30T R Salmoni (Doubtful Creek)
6FARMER’S IMAGE71F4823.10J E Mclean (Casino)
7TALAHATCHI4514423.08G Bowe (Clifton)
8SASSY GISELLE2277323.24C Northfiel (Stratheden)
9SUZIE BE GOOD3784522.94J Price (Canungra)
10DILAN VALE72764NBTG Northfield (Leeville)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments