Thursday 15th November 2012
Greyhound Box Draw For Dapto – Thursday 15th November 2012
Race No. 1Lakeline Butchery Stakes07:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.
No.NameFormBestTrainer
1VIVIAN BALE1223730.55S Rhodes (Maldon)
2BECKER112NBTJ M Fletcher (Menangle Park)
4KISSY KISSY26587FSHM P Arncliffe (Castlereagh)
5ACES DIAMOND73282NBTS E Crompton (Casula)
7SWIP AND TEAR25624FSHD I Drynan (Llandilo)
8PAT THE SCORPION4118330.09J Ghassibe (Tahmoor)
9KONA6874630.95J H Richardson (Dapto)
10MEDOUSA76778NBTF Wotton (Kemps Creek)
Race No. 2Dapto Premium Tyres Mixed Final07:53PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.
No.NameFormBestTrainer
1CAWBOURNE CLASSY130.18A Lord (Cawdor)
2CAWBOURNE TOP129.97A Lord (Cawdor)
3ABE BALE3232NBTS Rhodes (Maldon)
4WINSOME WHO23544NBTJ Finn (Cranebrook)
6KAKADU3NBTS Evans (The Oaks)
7RICHARD BALE43232NBTS Rhodes (Maldon)
8CHANCEY62754NBTH Sarkis (Londonderry)
9WIND UP25NBTJ J Platts (Fraser)
10DESPICABLE KEN23745NBTM Pryce (Windsor Downs)
Race No. 3Mitchell's Fruit Stakes08:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.
No.NameFormBestTrainer
1AUNTY NAGALOT45656NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
2FEMME FATALE35728NBTH P Sarkis (Londonderry)
3RAIN MAN441FSHM J Auld (Tatura)
4LOCKEY'S CALL3484430.51C J Nutt (The Oaks)
6JACKS ZAC21223NBTA Azzopardi (Londonderry)
7TOMMIE'S BABY5221730.25J Micallef (Cringila)
8FULLY TRICKED17224NBTJ M Fletcher (Menangle Park)
9FANCY HER87677NBTM J Wotton (Kemps Creek)
10MEDOUSA76778NBTF Wotton (Kemps Creek)
Race No. 4Movember Maiden Ht108:36PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.
No.NameFormBestTrainer
1WIND UP25NBTJ J Platts (Fraser)
2FAST FRED27472FSTDM Player (Tahmoor)
3GLENRON FLASH56836NBTJ West (Leppington)
4RITZA SPECIALFSHM Gatt (Thirlmere)
6RAIL BLAZER5FSHA B Manwaring (Falls Creek)
7FROCKED UP6FSHK J Dulhunty (Helensburgh)
8DAINTY'S GIRL2FSHG Denardo (Leppington)
9RED HOT PEPPER567NBTT L Bryant (Nowra)
10RED REPLICA8554NBTS I Hazlett (Luddenham)
Race No. 5Kiama Blowhards Trophy Stakes08:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.
No.NameFormBestTrainer
1MAERET45452NBTG J Harriden (Queanbeyan)
2VELLO DIRECT61637FSTDM P Arncliffe (Castlereagh)
3SOKATE78558NBTH P Sarkis (Londonderry)
4BLACK JACK MAGIC64156FSTDJ D Fisher (South Nowra)
5DODGING2337634.81H P Sarkis (Londonderry)
6THAI CHAMP1714335.02D G Browne (Toongabbie)
7DAZZLING MISS15581FSTDD M Cannan (Mangalore)
8SMOOTH NITRO37522NBTL Rice (Unanderra)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Dapto Supporters Club Cup Final09:14PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Dapto Of $7,260 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,320 3rd: $660 Unplaced: $40.
1st: $5,000 2nd: $1,320 3rd: $660 Unplaced: $40.
No.NameFormBestTrainer
1MR. HOOKER5464330.54J Bertinato (Dapto)
2SEARCH PARTY1731129.98J R Finn (Warilla)
3FLYING ALBI4455230.19M Azzopardi (Lake Heights)
4SLINGSHOT JACK6262430.00G Micallef (Farmborough Heights)
6FINAL WORD2268430.04J H Richardson (Dapto)
7BOMB DISPOSAL66212NBTN Staines (Yass)
8STREET BOSS2178329.67O R Makin (South Nowra)
9SOKATE7855830.68H P Sarkis (Londonderry)
10ADDICTION8145529.91H P Sarkis (Londonderry)
Race No. 7Country Winnebago Stakes09:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.
No.NameFormBestTrainer
1ADRIAN BALE52327NBTS A Rhodes (Maldon)
2TOOTS14884NBTJ L Martin (Primbee)
3SOPHIE BALE3413530.40S A Rhodes (Maldon)
4ZARISHEL82285FSHD I Drynan (Llandilo)
5GOOD ODDS PUNK63143NBTF J Hurst (Londonderry)
6KOOL ICE MAGIC55413NBTS M Sands (Dapto)
7WEDSTAR DRYVA6152729.97R O King (Kembla Grange)
8GOT INTELL72214NBTA J Lord (Cawdor)
9KONA6874630.95J H Richardson (Dapto)
10FANCY HER87677NBTM J Wotton (Kemps Creek)
Race No. 8Sportingbet Stakes09:58PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.
No.NameFormBestTrainer
1AWESOME KEITH3137730.13K T Pedrana (Cranebrook)
2LIABILITY1158329.97N W Staines (Yass)
3KID CALLAH6351730.28D R Fahey (South Nowra)
4VERSATILITY21121FSHM J Ferguson (Londonderry)
5PAUA AND JEWELS1517430.08F J Hurst (Londonderry)
6COLONEL ZEB2725730.39R C Camilleri (Grabben Gullen)
7OCEAN FOAM5258730.19S I Hazlett (Luddenham)
8CHASING KARMA1215230.13S Forner (Albion Park)
9FANCY HER87677NBTM J Wotton (Kemps Creek)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Movember Maiden Ht210:22PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.
No.NameFormBestTrainer
1BOB ZORRO75627FSHB C Pursell (Brighton)
2CAWBOURNE SPARKYFSHA Lord (Cawdor)
3GANGSTA STYLE645FSHT L Bryant (Nowra)
4DAZZLING BLUE2224FNBTD M Cannan (Mangalore)
5ALISON SPRINGSFSHJ H Aul (Tahmoor)
6LUCKY LACH6FSHM Clayton (Sutton Forest)
7KING PRESLEY35665NBTM Player (Tahmoor)
8PRIDE OF MYKONOSFSHF Wotton (Kemps Creek)
9MADISON COVE83677NBTK Plumridge (Douglas Park)
10SUE'S BLUE JEANS55FSHJ R Myers (Nowra Hill)
Race No. 10Greyhound Recorder Stakes10:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.
No.NameFormBestTrainer
1MACMISSILE6178FSHJ B Davis (Riverstone)
2LITTLE BOOBOO4686630.82C Micallef (Dapto)
3BIT KOOL4513730.32S M Sands (Dapto)
4BABY OH67734NBTK H Plumridge (Douglas Park)
5CAWBOURNE FLUTE5576530.32A J Lord (Cawdor)
6PERMANENT GUEST56418NBTS Hazlett (Luddenham)
7LACHLAN PHIN78147FSHM P Arncliffe (Castlereagh)
8STAND DOWN45664NBTR M Arnold (South Nowra)
9MEDOUSA76778NBTF Wotton (Kemps Creek)
10KONA6874630.95J H Richardson (Dapto)
Similar Greyhound Racing News
Subscribe
0 Comments