Thursday 20th November 2008 Afternoon Meeting


Race 1 520m M 13.30
BLUE PAWS MAIDEN FINAL
1 BARLAVIE M LISA HARRIS
2 LOST WITH YOU M DAVID CLARKE
3 MISS DEEJAY M CROSER
4 DREAM GALAXY M STEPHEN FRANCIS
5 Vacant
6 MORE BOND M LESLIE JOHN SPACKMAN
7 SLANDEROUS M DAVID MONTGOMERY
8 WIN PEAK M DONALD MCGHEE

Race 2 520m 5 13.47
STOOL CLUB MEMBERS STAKES
1 JOAN’S DREAM 5 BARRY BURNET
2 TRACEY LEE 5 LINDA HILLSLEY
3 DIRT TRAP 5 STEPHEN KUTNJAK
4 SURE PAWED 5 SUSAN STEELE
5 Vacant
6 MISS HYPERACTIVE 5 JO- ANN CROSER
7 DEADWOOD DOT 5 MICK PLAYER
8 SWEET EBONY GIRL 5 D.PARKINSON

Race 3 297m M 14.04
DVN MEDICAL SERVICES
1 BLUE THRILLER M BARBARA CHENEY
2 MEGA BEENS M ROSS JONES
3 JUSTA BUSTA M PAUL GRECH
4 RUSTY TROMBONE M MICK PLAYER
5 Vacant
6 LINE BREAKER M BARBARA CHENEY
7 TAP THAT M BENJAMIN SWAN
8 UNDER SIZE M WOLFGANG KRAEFT

Race 4 297m M 14.21
EVERSHINE CAR DETAILING STAKES
1 UNO SNOOP M PAUL GRECH
2 JENMAR GODDESS M JENNIFER BROWN
3 PLEASE ME M MICK PLAYER
4 BLUE BIJOU M ROSE BIRRELL
5 LETHAL LILI M BARBARA CHENEY
6 HARBHAJAN M UNAVAILABLE
7 SHREWD SENSAI M LINDA HILLSLEY
8 VINRO’S WISH M VINCENT DAVIES

Race 5 297m 5 14.38
J&A MACHINES STAKES
1 GRINING ASSASSIN 5 LINDA HILLSLEY
2 ARIGOLD 5 LINDA HILLSLEY
3 SWEET SURI 5 LEWIS
4 TRUSTED SPIRIT 5 MICK PLAYER
5 Vacant
6 DEAD WOOD DANCER 4 MICK PLAYER
7 LAMPLIGHT MAGOO 5 LINDA HILLSLEY
8 MISS MARILYN 5 JOHN GRECH

Race 6 520m 5 14.55
PRIMCOY STAKES
1 BIG HUGS 5 STEPHEN KUTNJAK
2 STONEY ROAD 5 VALETTA MCDONALD
3 Vacant
4 TANGLES 5 ROSE BIRRELL
5 HE’S HAPPY 5 LORETTA RICE
6 Vacant
7 ALWAYS A DANCER 5 ALOIS HOKIN
8 SMACK THAT 5 SUSAN STEELE

Race 7 297m M 15.12
JAN’S SOFT FURNISHING STAKES
1 CROWN THE CHAMP M PAUL GRECH
2 ONZLOW M LOUIS PULIS
3 CLANCY’S CHOICE M ROBERT GENTLES
4 SHREWD BRANDON M LINDA HILLSLEY
5 LETHAL MCCOOL M BARBARA CHENEY
6 MINDY’S PRINCESS M MICK PLAYER
7 TEMPEST CHAOS M ROBERT COOPER
8 NOVEMBER ACE M VALETTA MCDONALD

Race 8 520m 5 15.29
HORSLEY BOARDING KENNELS STAKES
1 PORT MALARNEY 5 SUSAN STEELE
2 SIGOURNEY 5 JEANETTE FULLER
3 Vacant
4 OVERAWED 5 PHILLIP JONES
5 VINNIE CHASE 5 LINDA HILLSLEY
6 Vacant
7 ESSY ESSY 5 LORETTA RICE
8 REBKEL 5 STEPHEN KUTNJAK

Race 9 297m 5 15.46
TEL TRANSPORT STAKES
1 SMART ARRAY 5 LINDA HILLSLEY
2 BROWNIE DOLL 5 VICTOR HOKIN
3 SOMETIME TODAY 5 STANLEY BECKINGHAM
4 COOTA WEAPON 5 RAYMOND HOLT
5 Vacant
6 PEARL’S IMAGE 5 LINDA HILLSLEY
7 LITTLE LOVE 5 BARRY BURNET
8 COWGIRL BETTY 5 ANTHONY SWAN

Race 10 297m 5 16.03
CHRIS’S BARBER SHOP
1 CYCLONE STEEL 5 BARRY BURNET
2 IAN’S CREDIT 5 GARY SHIPLEY
3 TWEETER BEENS 5 RAYMOND HOLT
4 GYPSY CROWN 5 DAVID STEWART
5 Vacant
6 I’M THE VOICE 5 LEWIS
7 SPUD LEE 5 LINDA HILLSLEY
8 TRUTH FAITH 5 MICK PLAYER