Wednesday 21st December 2011

Greyhound Box Draw For Dapto – Wednesday 21st December 2011

Race No. 1Mitchell’s Fruit Dapto 1-2 Wins07:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1EAGLE LAD53325NBTS M Williams (Colyton)
2TAYS SHADOW2166530.97J E Hanson (Mcgraths Hill)
3ALESSI BALE7217FSHT J Butt (Oakdale)
4CHOCOLATE STAINF1NBTF Sarlamis (Kemps Creek)
5HIDDEN FANCY43176NBTF Scerri (Berkeley)
6ARIEK PINTO3265630.95V Jones (Orangeville)
7JAY JAY’S ANTICS81644NBTM R Conquest (Moss Vale)
8PREMIERSHIP18467FSHD T Betts (St Marys)
9BOMBAY BOY14745FSHJ K Matthews ( Rail)
10FAT BOY BUDDY84668NBTT F Callen (Argenton)
Race No. 2Greyhound Products Direct 1-2 W07:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BIG MISCHIEF65226NBTJ Micallef (Berkeley)
2CAPELLOO7227530.42T Stanford (Glen Alpine)
3SURGEON’S HAPPY12835FSTDG D Cooper (Penrose)
4BOUNCING BULLET82376NBTS Roberts (Blackett)
5DEFYING GRAVITY36386NBTS L Webster (Cawdor)
6DEX HAMILTON431FSHG Sarantos (Paddington)
7MISS PAPAYA MOON8333130.49R W Arnold (Wingello)
8COOLENDA11453NBTW J Lutiger (Bringelly)
9MEDOUSA38763NBTF Sarlamis (Kemps Creek)
10DEADLY DIPER47575FSHB C Peck (Gunning)
Race No. 3Betfair Blue Paws Mixed Final07:46PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MY BOY MAWBO76773NBTL Bowman (Spring Hill)
2BORN SHINEY78762NBTA M Hansen (Werrington)
3NOTTA MEMBER26642NBTM I Quarrell (Strathpine Qld)
4LEICA JACKSON62NBTP Lagogiane (Llandilo)
5MY GIRL MAWBO2545117.33L T Bowman (Spring Hill)
6FAST RULES6F67117.48S A Steele (Dapto)
7STAR GUN735117.41T J Caines (Wedderburn)
8IMA LARK3NBTD F O’Donoghue (Pheasants Nest)
9BOXY RIP63NBTA M Hansen (Werrington)
10BARELEN BUBBA4NBTA Grech (Unanderra)
Race No. 4Dapto Trackside Dining Maiden08:11PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1PLASTIC CACTUSFSHG D Adams (Bossley Park)
2JAY MAR MISSFSHM A Keys (Dapto)
3MAN OF AFRICA25884NBTR W Arnold (Wingello)
4HADRON88367FSHP J Abdallah (Llandilo)
5KAOS KID7388NBTJ F Rudd (Londonderry)
6PORCELAIN STEELNBTN W Staines (Yass)
7SPLIT THE DOO44734NBTR E Beauchamp (Albion Park Rail)
8BIT SASSY2NBTR A Steele (Menangle Park)
9MOMENTUM ZAPPER22467FSHP J Abdallah (Llandilo)
10SUPER SMART53485FSHA J Croker (Unanderra)
Race No. 5Dapto Citizens Bowling 1-2 Wins08:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LOVATO77618NBTM Wotton (Kemps Creek)
2HOW COOL’S THAT73676NBTA A Laverty (Colyton)
3FAST CAPPA65743NBTP Lagogiane (Llandilo)
4SQUIZ8544430.51S Lewis (Leppington)
5AWESOME TO EXCEL115629.84A J Lord (Cawdor)
6PURE MOTAHOME6353130.74J Hanson (Mcgraths Hill)
7SWIFT FELLA8432530.38W J Lutiger (Bringelly)
8GRAND GARRY51347FSHC F Wilson (Elermore Vale)
9SUNSET ETHICS87575NBTD J Smith (Moorebank)
10DIG DEEP SIMONE6F845NBTL Deguara (Bargo)
Race No. 6Lakeline Butchery Stakes08:48PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SUNLIT HOPE72624NBTP H French (San Isidore)
2CERTIFY17452NBTN W Staines (Yass)
3BEAVER MENZIES42444FSTDL R Codd (Londonderry)
4HOT CHICQUITA3476630.24A Pagano (Llandilo)
5FANCY KAYLA88782NBTW J Lutiger (Bringelly)
6RYBENBROOK BRITT33353NBTA J Lord (Cawdor)
7BRANDY GO1137830.38F Scerri (Berkeley)
8NATUZZI SHIRAZ63112NBTD Fahey (Falls Creek)
9JUNIOR DOSSANTOS14561FSHC A Walker (Marsden Park)
10WICKED POTION11482NBTD R Fahey (Falls Creek)
Race No. 7Koonawarra’s Village Bakehouse09:06PM (NSWtime)
Mixed event over 297 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1QUEEN THUNDER6224117.13W J Lutiger (Bringelly)
2CHAOS AROUND ME7571517.37M Player (Tahmoor)
3ALZENA BALE12473NBTW Dargan (Wattle Grove)
4JOYDON33111FSHT M Robertson (Oura)
5TWO SIX TWO2237417.10N W Staines (Yass)
6REPLICATE43263FSTDF B Malone (Goulburn)
7DYNAMIC SHIRAZ62777FSTDW J Bolwell (Macquarie Fields)
8SUNLIT LEO36241FSTDP H French (San Isidore)
9SOWARD13474NBTC G Molloy (Narellan)
10NAVIGATING57285NBTM Player (Tahmoor)
Race No. 8Sportingbet Stakes09:28PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Dapto Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1HOTTIE DOS1237535.23W R Sugars (Voyager Point)
2HE’S HOTZ STUFF4246535.02L J Warren (Austral)
3GEORGIE LYN5665534.86L D Tsohalis (Hebersham)
4GO WILD ANNIE6636135.01L A Atchison (Jilliby)
5MOONSHINE CADDIE35364NBTG Micallef (Farmborough Heights)
6KAZAR5377435.07A Pagano (Llandilo)
7ELUSIVE ETHICS1767234.95D J Smith (Moorebank)
8GO CYRIL GO43237NBTS Lewis (Leppington)
9HEART OF BARB46674FSTDM Player (Tahmoor)
10DONNA DELANEY76688FSHD R Fahey (Falls Creek)
Race No. 9United Technology Services 1-209:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SWIFT PASS47782NBTJ Ratcliffe (Tahmoor)
2SLINGSHOT JACK5166630.37G Micallef (Farmborough Heights)
3MISS BLUE BAGS42774NBTR J Collier (Googong)
4NAOMI’S NITRO516F5NBTA J Croker (Unanderra)
5ANGEL’S BREATH74526NBTJ C White (St Helens Park)
6SHAZAM’S DIAMOND76675NBTN W Falk (Tahmoor)
7JUNIOR MARSDEN7713FSHA J Harris (Marsden Park)
8KITTY FORMAN67165FSTDF Sarlamis (Kemps Creek)
9HALAPENO MISS24487FSHL T Bowman (Spring Hill)
10INTRIGUING BOND87788NBTP J Abdallah (Llandilo)
Race No. 10Merry Xmas & Happy New Year10:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1JUDDA’S MEMORY38135FSTDM J Wotton (Kemps Creek)
2ZAREK21324NBTD R Fahey (Falls Creek)
3KIHAEL CANON1313216.98K P Hyde (Lidsdale)
4STUMPY KASHKOW2475217.12J R Erwin (Ambarvale)
5SPRING GRIN11162FSHC A Oldfield (Appin)
6KAYLA’S DREAM32827NBTF Caccamo (Ryde)
7JUST LIKE MAMA3143517.41J Micallef (Berkeley)
8RICCOL6651FSHS Roberts (Blackett)
9JOAN JETT3353BNBTT F Callen (Argenton)
10DAD’S VAPOUR36255FSHC Micallef (Dapto)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments