Saturday 24th May 2008


Race 1 400m M 13.15
AUSURE INSURANCE & FINANCE STAKE
1 MISS KEELEY M CHARMAINE ROBERTS
2 DARREL THE MAN M ROBERT HARRISON
3 Vacant
4 YANTARRA HOLLY M LAWRENCE LEONARD
5 IRINKA SHEZA M RAYMOND SMITH
6 Vacant
7 DAINTY NATIVE M STANLEY CORNISH
8 AMAROSA M TERRY WILCHER

Race 2 313m MX 13.35
DUBBO PET & STOCK FEED STAKES
1 YANTARRA NICK M LAWRENCE LEONARD
2 CLASS CLOWN M STANLEY CORNISH
3 ICEBURG 5 MARGRETTE EDWARDS
4 EXQUISETTE MIMI 5 PETER DUTTON
5 INTREPID JET M PETER DUTTON
6 CREATE A HAVOC 5 JAN STEEL
7 LUCKY CARGO M MARGRETTE EDWARDS
8 FERARO SPICE M DONALD RONNEBERG

Race 3 516m MX 13.55
PACIFICFLOW TECHNOLOGY STAKES
1 NANNA FULMER 5 ALLAN CLEARY
2 TOO LATE M OWEN NEWTON
3 MISS SKAIFE M ROBERT HARRISON
4 YANTARRA PIPPI 5 LAWRENCE LEONARD
5 MISS ADDIS 5 MARLENE HARRISON
6 ROSIER M TERRY WILCHER
7 TYLER’S CHAMP 5 GLEN GINN
8 IRINKA LUDLEE 5 RAYMOND SMITH

Race 4 516m 4/5 14.15
GARVAN FINANCIAL PLANNING STAKES
1 IF IN DOUBT 5 ANGUS MORGAN
2 BUSH BEAUTY 5 ANN-MARIE HARROW
3 TOTAL FANCY 4 LEIGHTON WINTER
4 LISA KEEPING 5 CHARMAINE ROBERTS
5 OCTAVIA 5 WILLIAM HARROW
6 TAKE A TOKEN 5 GLEN GINN
7 ST. POPPA WALLY 5 RONALD HUPPATZ
8 RUBY RUSH IN 4 BRENDA SHIRVINGTON

Race 5 400m 3/4 14.35
BBE & LH GREYHOUND SUPPLIES STAK
1 CAMOMILE BOY 3 KEVIN BELL
2 MISSY MANBO 4 LEE BOWMAN
3 COTTON JENNY 3 BRYAN MAXWELL
4 TOUGH LIFE 4 NEIL HUDSON
5 OFF THE ROPES 4 GLEN GINN
6 LETHAL GRIN 3 GREG FORD
7 GREAT BAY 3 DONALD RONNEBERG
8 IDDY BIDDY MOO 3 GREG FORD

Race 6 400m NG 14.55
DAWSON PARK DASH HEAT 1
1 LADY LIL 5 STANLEY CORNISH
2 AWESOME HUG 5 KYLIE MCDONALD
3 YANTARRA KRIS 5 LAWRENCE LEONARD
4 MISS MAXWELL 5 DENISE SPARKES
5 BREAK THE LAW 5 WESLEY MCDONALD
6 FIVE PENS 5 DONALD RONNEBERG
7 LAMINGTON M BRYAN MAXWELL
8 AWESOME MATE 5 CLIFFORD RUSTEN

Race 7 400m NG 15.15
DAWSON PARK DASH HEAT 2
1 YEE HA MOON M JAN STEEL
2 RUBY INVADER 5 KEVIN SHIRVINGTON
3 LESLIE JOHN 5 BRADLEY O’NEIL
4 ZINI’S JET M BRIAN BAKER
5 Vacant
6 ZINI’S GUMP M LOUISE ABBOTT
7 QUICK SNAPPY 5 LEE BOWMAN
8 YOUNG DOOLEY 5 CLIFFORD RUSTEN

Race 8 400m NG 15.35
DAWSON PARK DASH HEAT 3
1 DOUG’S HISTORY M BRADLEY O’NEIL
2 GONZO THE GREAT 5 DENISE SPARKES
3 HIGH FLYING JET 5 KEVIN BELL
4 TOTAL TURMOIL M LEIGHTON WINTER
5 MISS MOON HAVOC M JAN STEEL
6 TOOTA BAIN 5 DOROTHY BROWN
7 ERIN MIST M JEANETTE FOLEY
8 BARODA PEARL 5 DONALD RONNEBERG

Race 9 313m 4/5 15.55
BLUES MEAT STAKES
1 KEEN DEEN 5 JOHN BOWMAN
2 YANTARRA STAR 4 LAWRENCE LEONARD
3 BO BINDI OSTI 5 GLEN GINN
4 BEAR BABE 5 NEIL HUDSON
5 CYRUS THE PIRATE 5 ANTHONY JEFFREY
6 LAURIE’S CARD 4 KEVIN BELL
7 KEZZA LEE 5 DONALD RONNEBERG
8 FIFIELD LASS 4 BRYAN MAXWELL

Race 10 400m 5 16.15
K BELL & B MILES APPRECIATION ST
1 OVERFLOW DREAM 5 RONALD HUPPATZ
2 KAREELA 5 JOHN WOODHAM
3 Vacant
4 GLEN ABBEY FOX 5 KEVIN BELL
5 ASSASSIN JOURNEY 5 JAN STEEL
6 Vacant
7 SUZIE SAM 5 ALLAN CLEARY
8 GLEN’S WISH 5 GLEN GINN

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments