Sunday 27th April 2008


Race 1 400m MX 12.30
ALL CODES RACING SERVICE STAKES
1 TAYLAH KEEPING 5 CHARMAINE ROBERTS
2 SLUG GUN 5 BRADLEY FOGG
3 LISA’S REVENGE 5 REX COOK
4 LUCKY TICKET M JASON MACKAY
5 SPANISH STATE M BRUCE PECK
6 NANNA FULMER M ALLAN CLEARY
7 ZINI’S JEWEL M CATHERINE BAKER
8 MICKY’S ME MATE M ANTHONY SPENCE

Race 2 313m M 12.45
DUBBO RSL CLUB STAKES
1 LADY SNIPER M BRADLEY FOGG
2 HOOTIE TUNEY MOO M GREG FORD
3 NIMBLE FLASH M WARREN MARRIOTT
4 LOVE YA M MARGRETTE EDWARDS
5 Vacant
6 RUG RIPPER M GREG FORD
7 MISS JESSIE LEE M ANTHONY SPENCE
8 SILENT BOMB M BRADLEY FOGG

Race 3 516m MX 13.00
DAILY LIBERAL STAKES
1 SIX SHORT 5 ROY CLEWETT
2 YANTARRA PIPPI 5 LAWRENCE LEONARD
3 CLEVER STRIKE M UNAVAILABLE
4 HIGH FLYING JET 5 KEVIN BELL
5 SPUNKY STRIKE M UNAVAILABLE
6 TYLER’S CHAMP M GLEN GINN
7 FARMOR SPARKS M UNAVAILABLE
8 BINDY STRIKE 5 UNAVAILABLE

Race 4 313m 3/4 13.15
CARPET ONE DUBBO STAKES
1 SHE’S GLAMOROUS 4 ROSE BIRRELL
2 YANTARRA STAR 4 LAWRENCE LEONARD
3 Vacant
4 IDDY BIDDY MOO 4 GREG FORD
5 HEY TEMPA 3 UNAVAILABLE
6 Vacant
7 PETRIBURG LASS 3 JAN STEEL
8 AUSSIE PACEMAN 4 BRUCE PECK

Race 5 400m 5 13.30
WINNING EDGE LASERS STAKES
1 SKITZSY FITZSY 5 BRADLEY FOGG
2 YANTARRA KRIS 5 LAWRENCE LEONARD
3 MARAMA SUE 5 ALLAN CLEARY
4 COLOUR CITY 5 BARRY COYTE
5 GLEN’S WISH 5 GLEN GINN
6 GLEN ABBEY FOX 5 BRUCE PECK
7 ROYAL DINO 5 THOMAS MILLER
8 RUBY RUSH IN 5 BRENDA SHIRVINGTON

Race 6 516m 4/5 13.45
PACIFIC FLOW TECHNOLOGY STAKES
1 SWEENY 5 BARRY COYTE
2 BELIEVE YOU ME 4 RODERICK GARTHWAITE
3 TYCOON 4 UNAVAILABLE
4 OCTAVIA 5 WILLIAM HARROW
5 CLEAR ADIOS 4 ANTHONY SPENCE
6 CREEKS PUZZLE 4 GARY PAULL V
7 TAKE A TOKEN 5 GLEN GINN
8 HYDRA GOLD 4 UNAVAILABLE
9 PUNK MANCHU 5 BRUCE PECK

Race 7 313m 5 14.00
CUDAL BREAKING IN COMPLEX STAKES
1 ROSCO LAIRD 5 ROSE BIRRELL
2 TRUE BURG 5 MARGRETTE EDWARDS
3 CREATE A HAVOC 5 JAN STEEL
4 CALEY BOY 5 ANTHONY JEFFREY
5 Vacant
6 RUBY INVADER 5 KEVIN SHIRVINGTON
7 EENIE MEENIE MOO 5 GREG FORD
8 MISS RED FOX 5 THOMAS MILLER

Race 8 516m 5 14.15
DUBBO PET & STOCK FEED STAKES
1 NIGHT RIDE 5 BRADLEY FOGG
2 REAL NIKITA 5 BRADLEY FOGG
3 OLD BLUE EYES 5 THOMAS MILLER
4 MIDORI STAR 5 UNAVAILABLE
5 CALE CRANE 5 UNAVAILABLE
6 BUSH BEAUTY 5 ANN-MARIE HARROW
7 SURF THE BEST 5 JOHN BOWMAN
8 FIDGIT 5 UNAVAILABLE

Race 9 400m 4/5 14.30
FREE CHOICE WEST DUBBO STAKES
1 SKOOL OF RHYTHM 4 CHERYL BUCKLEY
2 SUZIE SAM 5 ALLAN CLEARY
3 SHOSHONE 5 UNAVAILABLE
4 TOTAL FANCY 4 LEIGHTON WINTER
5 STAY BEAUTIFUL 4 ANTHONY SPENCE
6 AT THE HOP 4 RAYMOND BOURKE
7 OFF THE ROPES 5 GLEN GINN
8 PLAY CARDS NOW 4 EDNA SHARP
9 LETHAL GRIN 4 GREG FORD
10 COLLECTIVE BANG 5 UNAVAILABLE

Race 10 313m 5 14.45
DUBBO VET HOSPITAL STAKES
1 YANTARRA BETTY 5 LAWRENCE LEONARD
2 POCKET SOLDIER 5 ANTHONY SPENCE
3 CYRUS THE PIRATE 5 ANTHONY JEFFREY
4 KEEN DEEN 5 JOHN BOWMAN
5 OPHIR GEM 5 BARRY COYTE
6 BEAR BABE 5 BRUCE PECK
7 MODERN MARSHALL 5 ROBERT SHARP
8 GAMBARRA GIRL 5 GRAHAM DIXON

Race 11 400m M 17.24
AUSURE INSURANCE & FINANCE MAIDE
1 OVER STATED M PAUL BRADDON
2 AMITY STREET M GRAHAM PICKERING
3 MISS MOON HAVOC M JAN STEEL
4 RUBIX GOLD M RAYMOND BOURKE
5 ANDY’S SISTER M MICHAEL CLAYTON
6 DOUG’S HISTORY M BRADLEY O’NEIL
7 LITTLE KRUISER M LESLEY COYTE
8 BROOKLYN BRAWLER M ALFRED VELLA
9 LEICA GAMBLE M PAUL MEREDITH
10 ERIN MIST M JEANETTE FOLEY

Race 12 600m NG 17.45
DUBBO GBOTA STAYERS CUP
1 CHAMUCO 1 PETER CARR
2 RED SOX 4 UNAVAILABLE
3 TOURIST ANDY 5 UNAVAILABLE
4 PALE HORIZON 5 UNAVAILABLE
5 SWEET FANCY 1 ANN BARNES
6 RISK IT 5 CHARMAINE ROBERTS
7 MY SON RULES 1 TERENCE BOURKE
8 DOUBLOOM 3 BARRY COYTE

Race 13 313m 5 18.10
GREYHOUND LEADER FUTURE STAR FIN

To Be Advised

Race 14 516m MX 18.30
M & F HALLINAN REARING CADETS FI

To Be Advised

Race 15 516m NG 18.50
BBE & LH GREYHOUND SUPPLIES GALL

To Be Advised

Race 16 516m NG 19.12
GRNSW DUBBO COUNTRY CHALLENGE CU

To Be Advised

Race 17 400m NG 19.30
DAWSON PLASTER WORKS DASH FINAL

To Be Advised

Race 18 400m NG 19.55
DUBBO GBOTA 1/4 MILE CUP
1 BESS FLANAGAN 3 ANTHONY JUDD
2 LITTLE BINDI 3 PAMELA BRADDON
3 BENT STREET 1 REG GARDOLL
4 VENUS KEEPING 1 NOELENE WALSH
5 LONG POINT 2 JASON MACKAY
6 BACKA BEYOND 2 RODERICK GARTHWAITE
7 MANDRAKE 1 RICHARD SHARP
8 HOT TEMPA 2 UNAVAILABLE
9 LOCHINVAR ICE 1 STEVEN JONES
10 MISS PETRIBURG 3 JAN STEEL

Race 19 313m NG 20.15
DUBBO SHORT COURSE TROPHY
1 MERLENE KEEPING 2 CHARMAINE ROBERTS
2 TOMMIE NATE 4 JOHN MILES
3 FREEMAN KEEPING 1 CHARMAINE ROBERTS
4 BLACK CARGO 1 JAN STEEL
5 LUCKY WOL 2 GLEN GINN
6 TIGERS DEN 2 UNAVAILABLE
7 CASINO FOOL 1 MARIO MULTARI
8 AWESOME JOEY 3 WILLIAM WRIGHT
9 MISS PETRIBURG 3 JAN STEEL

Race 20 313m 4/5 20.38
GARVAN FINANCIAL PLANNING SLOUCH

To Be Advised