Tuesday 29th March 2011

Greyhound Box Draw For Gosford – Tuesday 29th March 2011

Race No. 1Welcome To Gosford 06:57PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DAYBREAK RHINO44267F Xuereb (Vineyard)
2NOEL’S IMAGE33W Leyshon (Stanhope Garden)
3EMILY’S HOTC C King (Cranebrook)
4NIGHT WHISPER34232H Tatian (Bonnyrigg)
5EIFFEL GLORY44644C C King (Cranebrook)
6YOUNG DRAGON5D C Woolbank (Warnervale)
7MIGHTY OCTANE6662T Pullman ()
8IMPERIAL DESIGN435S Kelly (Birmingham Gard)
9REFLECT34567R R Bell (Blacksmiths)
10SEAFOOD EXPRESS67574T Desira (San Remo)
Race No. 2Aaa Radiator Specialists07:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HAIL QUEENIE32246F Trowbridge (East Maitland)
2FOX DESTINY12616L P Polidano (Berkshire Park)
3LIGHTNING JOE16842P Lagogiane (Llandilo)
4PURE SPICE34424L M Meredith (Niagara Park)
5FLASHING DRAKE43875R Jones (Telegraph Point)
6MISTY TOKAAM87871H M Pullman (Keinbah)
7BELLE’S MELODY15131N K Algie (Clarence Town)
8OPAL JACK56623J W Crawford (Budgewoi)
9SPLENDOURISTIC22314L A Atchison (Jilliby)
10KEEP MY COOL57438S N Kelly (Birmingham Gardens)
Race No. 3Funnells Smash Repairs07:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MISS DUVLEY22134R F Field (Ambarvale)
2CHAINSAW LAD33452W R Christie (Greta)
3SIX FA63241M J Eberand (Oakville)
4THOMAS VON21817A Storoschenko (Erskine Park)
5MADAM BEAR33534D F Berwick (Sawyers Gully)
6LAURIE’S FANTASY2134L Refalo (Bensville)
7TIME TO CHILL52266L T Procopio (Riverstone)
8EL CAMINO45351W J Harper (Wyee)
9NATO’S FURY64575T Pullman (Keinbah)
10MAX RESULT44777R J Goodwin (Deeragun)
Race No. 4Centrebet.com07:58PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1AMY’S RISK3P A Moran (Londonderry)
2FRISKY MELODY24V M Bennett (Wilberforce)
3HAND GRIP53FR Dean (Riverstone)
4SOPHIE’S MELODYV M Bennett (Wilberforce)
5BOOM BOOM POW58356R P Jones (Telegraph Point)
6SIENNA’S MELODY2V M Bennett (Wilberforce)
7ALL BY MYSELF56327L Procopio (Riverstone)
8BORN TO DREAM26K D Jarvis (Kanwal)
9OH MY GRAVYK D Jarvis (Kanwal)
10LOW KEY5L Atchison (Jilliby)
Race No. 5The Grange Hotel Wyoming08:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CAPRICORN OCEAN44334J A Smith (Wyongah)
2PARALYZED74666S J Boyd (Killarney Vale)
3MAJOR MAGOO67755N Venuto (Merrylands)
4GWEN BENNETT42857C C King (Cranebrook)
5VEGAS BABY65688N Venuto (Merrylands)
6CAPRICORN FLYER23345W P Smith (Wyongah)
7LARKHILL SUBJECT57645Z L Smith (Glenning Valley)
8MANTRA STYLE44324P Lagogiane (Llandilo)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Woy Woy Poultry Supplies08:39PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TRUST ME66285R K Barnden (Killarney Vale)
2ACTION TO EXCEL33683R R Bell (Blacksmiths)
3BIT TREATED11427H T Wilson (Fassifern)
4VANDRIDGE52151D F Berwick (Sawyers Gully)
5BOSSMAN JACK34771J W Sweet (Holmesville)
6BIT ISOLATED24477T A Wilson (Fassifern)
7YOUR SPECIAL54366L T Procopio (Riverstone)
8 FUN15665W R Sugars (Voyager Point)
9SHE’S WALAMMBY67656F Cini (Mannering Park)
10SHAY LEXIS88888C C King (Cranebrook)
Race No. 7Steve Blyth Electrical Final08:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $2,730 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SUPERCOOL MEL23611A D Meredith (Niagara Park)
2SON OF VEE82312L Watts (Paxton)
3KAINANE’S GIRL33251R L D Jnr (Wyong)
4DARK AND STORMY62882E Harris (Wyong)
5LUCY ELUSIVE41143C Mclennan (Cessnock)
6LIVELY HAND24451R Dean (Riverstone)
7ROCKY RUSH74253F Cini (Mannering Park)
8WEZ DA RISK1132P A Moran (Londonderry)
9COME TO LANDON32213W Marmara (Merrylands)
10LAURIE’S FANTASY2134L Refalo (Bensville)
Race No. 8Cc Leagues Club Social Club09:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1STACIA MAY14581M Soames (Werrington)
2DOZEN MATTER74613R W Green (Warners Bay)
3GARY WHO17336F Cini (Mannering Park)
4LATINA81471J W Sweet (Holmesville)
5RASCAL22153S E Swain (Box Hill)
6LENNON33555L T Procopio (Riverstone)
7ON THE NOZZLE64662M D Shambler (Elrington)
8VIOLET BELLE66776D W Tuckwell (Wallsend)
9GREENDALE86486N J Docherty (Swan Bay)
10BIT BRISK4F877L T Procopio (Riverstone)
Race No. 9.com09:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BIT SMASHED21135R Shearer (Lake Haven)
2BERTA21144W J Harper (Wyee)
3LONESOME BETTY23461F Attard (Cranebrook)
4COLLISION SIGN43218D R Leard (Gateshead)
5SPIFFER61325P J Massa (Matraville)
6MERANDY41135G Greene (Kearsley)
7COME TO LANDON32213W Marmara (Merrylands)
8JIGGY JIG4463FJ L Mchugh (Logan Reserve)
9PROOF OF LIFE313R Sandes (Jilliby)
10REVO14843R O Patterson (Wyee)
Race No. 10Jb Lodge Stake09:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ROB’S CHARM47275D Richardson (Barnsley)
2BOLT TED BOLT57278M Bell (Austral)
3PROFESSOR DAVID7215T Macdonald (Jilliby)
4RAINY MONDAY2715M J Duncan (Euchareena)
5EVIE SHIRAZ22418L A Atchison (Jilliby)
6DASHING BLACK17665F Xuereb (Vineyard)
7ALL TIME55663L T Procopio (Riverstone)
8GROTHE JUNIOR55374H M Pullman (Keinbah)
9FOX DANCING77642L P Polidano (Berkshire Park)
10CAPRICORN TIGER84788W P Smith (Wyongah)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments