Tuesday 5th February 2013

Greyhound Box Draw For Gosford – Tuesday 5th February 2013

Race No. 1Welcome To Gosford Gbota06:58PM (NSWtime)
Maiden event over 600 Metres at Gosford Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROBANCA7FSTDD Steward (Erina)
2VALENTINE GOODS27735NBTM D Shambler (Elrington)
3TALKALOT TEARS624FSTDB Howell (Noraville)
4ANOTHER DAISY65645FSHC Dimech (South Windsor)
5*** VACANT BOX ***
6SOUTHERN LADY8462FSHD L Matts (Boambee)
7BOCHINO APPEAL345FSTDJ Wilson (Mt Isa)
8COSMIC WILL65727FSHI Morgan (Telopea)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Multicam Cnc Routers07:18PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DIDDY DRIVE6343523.37C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
2IN THE CLINK1212723.20D L Matts (Boambee)
3LOVE THE LOHAN2485123.35QC A Garrard (Maryland)
4FLEETWOOD35383NBTM Burton (Kemps Creek)
5LIL BUNDY BEAR1414623.19P A Roderick (Weston)
6SICKNESS33434NBTM Burton (Kemps Creek)
7DIDDY STRIKE141F522.77C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
8THREE LONG NECKS8454123.21R L Roderick (Toronto West)
9LILLY FLY HIGH4351423.04A K Bennett (Wilberforce)
10HE’S KAINANE3727523.09R L Delaney (Wyong)
Race No. 3Centrebet Gosford To Wenty Ht107:36PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HARRY HIGH PANTS56681NBTJ L Stewart (Woodberry)
2RETICULATE22743FSHS V Stanford (Capertee)
3PRINCE TEDDY76318NBTP J Cohen (Kulnura)
4SWIP AND TEAR44734NBTD I Drynan (Llandilo)
5BAD GIRL TILLY3234329.80K Sultana (Londonderry)
6TOONY BOY48853NBTD R Smith (Callington)
7TEDDY BOLT5642FFSHA Janissen (Woodberry)
8TADMORE COLLETTE5387630.05C Dimech (South Windsor)
9DEB’S NIGHTMARE45776NBTK J Read (Burnett Heads)
10WHAT A DAZZLER35654NBTL Absalom (Firefly)
Race No. 4Funnells Smash Repairs Erina07:58PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PENNY KAHN4366FSTDK Zantiras (Londonderry)
2BLACK ROSE MOSS2NBTW J Bright (Wamberal)
3DAWN’S HISTORY256NBTK Pedrana (Cranebrook)
4GEORGE’S LEGACY3NBTS Ebbeck (Fennell Bay)
5FAITH ON SUNDAY34FSHS Stanford (Capertee)
6SHADOWS KAHNFSHR D Gerard (South Windsor)
7TARAWI GRACE6FSHL Atchison (Jilliby)
8SPARRA LEE6663FSHK T Pedrana (Cranebrook)
9VICTORY BELLEFSHG T Adamthwaite (New Lambton)
10MUCCA BOY5FSHT Murray (Kearsley)
Race No. 5Centrebet Gosford To Wenty Ht 208:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HOT AT MIDNIGHT116FSHH Tatian (Bonnyrigg)
2ACOLA MAJOR36448NBTC F Kedwell (Greta)
3WY GUNYA13216NBTC H Lamb (Swan Bay)
4HUSKY GROOVER77554NBTT M Halley (Kearsley)
5MIDNIGHT PROWLER14243FSHA T Wade (Kings Langley)
6IKKINA4462629.83P Lagogiane (Llandilo)
7WONGAWILLI DEVIL17623NBTM Bashford (Greta)
8SHIRL’S CRUSHER47216NBTB L Smoothy (Killawarra)
9HUNTER SAM48665NBTK Sultana (Londonderry)
10CETTA FIRE77434FSHG J Kedwell (Greta)
Race No. 6All Town Skips Stakes08:38PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STOP THE CLOCK85653NBTM Burton (Kemps Creek)
2SOUTHERN MASTER56277FSHJ Satti (Eschol Park)
3SPLASH ABOUT1135529.91P A Roderick (Weston)
4STRATAVON DID3756730.04C Kay (Buchanan)
5BONITA BANANA67468NBTA T Wade (Kings Langley)
6LUKY LOLA6363330.13J R Garay (Freemans Reach)
7PUPPY’S REVENGE3113229.97M Burton (Kemps Creek)
8ALL DEBREE32574NBTJ L Harris (Cooranbong)
9FLYING MASTER3634430.51R Nicolaou (Box Hill)
10EVIE VELLA4746430.42W Marmara (Merrylands)
Race No. 7Beards Concrete Pump Hire Stks08:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S COOPSTA44354FSTDA T Wade (Kings Langley)
2BIT ELITE16365FSTDZ L Smith (Glenning Valley)
3HAYDEN HAIR22326FSTDP B Quinton (Muswellbrook)
4BIG CLIFFY46531FSTDP M Mckinnon (Norah Head)
5GAZMICK BOMBER33222NBTM Burton (Kemps Creek)
6ANRON’S BOY66538NBTA M Foley (Maitland)
7RARE DRAMA67663NBTR Nicolaou (Box Hill)
8FREE FUTURE58736FSHK F Bice (Tarro)
9SUBJECT WIN75767FSTDR Nicolaou (Box Hill)
10BLUE REAPER87755NBTJ J Holland (Canyonleigh)
Race No. 8Woy Woy Poultry Supplies Final09:18PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPIRAL JILL22132NBTR Smith (Shanes Park)
2STAR SAPPHIRE7248129.76D L Richardson (Holmesville)
3JOHNNY FIRE1131129.81T A Hagney (Lake Munmorah)
4HEIDI WARHORSE1656330.32W M Dance (Somersby)
5GLAMOROUS OPAL61254NBTC Hudson (Budgewoi)
6SHY DASHA32252NBTS J Mcdermott (Lambton)
7RADAR RIDER54553NBTP E Roach (Lidsdale)
8SOUTHERN SUMMER8826430.61F Cini (Mannering Park)
9CLOVER APPEAL3231529.97J Wilson (Mt Isa)
10COLLISION BLUE12625NBTJ Buckley (Liverpool)
Race No. 9Centrebet Gosford To Wenty Ht309:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KICK AND CHASE3487129.95B R Young (Kearsley)
2SYDENHAM JOE11FSHK Sultana (Londonderry)
3HEFTRESS2653729.91P Lagogiane (Llandilo)
4BLONDE BOMBER33383NBTA T Wade (Kings Langley)
5BRINDIE72321FSTDB A Sloan (Eraring)
6BELLA DIOR7324430.11N A Macdonald (Jilliby)
7BLUE FEVER86186NBTG Stewart (Erina)
8CATCH A CROOK18337NBTD L Matts (Boambee)
9DOUBLE EAGLE58168NBTW Marmara (Merrylands)
10DEB’S NIGHTMARE45776NBTK J Read (Burnett Heads)
Race No. 10Marco Meats Stakes09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GAY THORLEY221NBTP Roach (Lidsdale)
2BIG RAVE4583323.65E Kelly (Jewells)
3KING CADEL3435423.04C A Garrard (Maryland)
4ONLY ON FOX12537NBTA M Gavenlock (Springfield)
5CHUBB LEE25123.62K Pedrana (Cranebrook)
6WALLAMBA NUGGET81611FSHR Glover (Nabiac)
7GALBA DIXIE62524FSHR W Hobson (Narrabri)
8WOODS1153NBTF Anderson (Wyongah)
9STAR SO BRIGHT3153FFSHT Murray (Kearsley)
10EL HALO31323.30R C Glover (Nabiac)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments