Tuesday 8th June 2010

Greyhound Box Draw For – Tuesday 8th June 2010

Race No. 1Hamlin’s Handicappers Stake06:57PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JOAN JETT27533T F Callen (Argenton)

2OUT TO LUNCH4T Ferrier (Rooty Hill)

3SPANISH GRANT2724C Howard (Millfield)

4JUST THE SPURTP Johnston (Toronto)

5NEW DESIREL P (Londonderry)

6SHOULD BE BLONDE35T Wiseman (Kangy Angy)

7NACHOS32222C A Garrard (Maryland)

8SUPER CITRATE38Z L Smith (Glenning Valley)

9TSISMOSA3344FA Tindall (Ashcroft)

10KOTARA ICE43475R Moncrieff (Sawyers Gully)

Race No. 2Rhino’s Ice Hockey Club07:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CARBON REPRINT17724B J Greenwood (Catherine Field)

2EM ARE63882R Moncrieff (Sawyers Gully)

3FEAR THIS FELLA81471R J Lacava (Windermere Park)

4TESSA ADVENT51355T F Callen (Argenton)

5ELL FOR LUCY22521G J Robertson (Williamtown)

6LIGHTNING MIST38111P W Johnston (Toronto)

7ELITE JEAN43371J M Green (Warners Bay)

8EASTLEY DRIVE87333R K Barnden (Killarney Vale)

9SERENA WILL75736R Moncrieff (Sawyers Gully)

10BRIGHT TEDDY27545T J Caines (Wedderburn)

Race No. 3Avoca Beach Cellars Ht 107:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ROCKY RUSH56237F Cini (Mannering Park)

2MAKING MEMORIES25144B Lloyd (Warilla)

3TINY JACKIE28874L M Godden (Horsley)

4POISON FLOWS76331T A Hagney (Lake Munmorah)

5HEY CHAZ43F37C A Garrard (Maryland)

6COOL FURY12445G W Barnett (Reedy Creek)

7EXPRESSO232F4S C Atkins (Maryland)

8FLYING FERGIE31112W J Harper (Wyee)

9MISS DIGSLEY57687T F Callen (Argenton)

10SAILAWAY FELLA75285F Cini (Mannering Park)

Race No. 4Fire In The Hole Stake07:57PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1UNDER PAR625L Atchison (Jilliby)

2NICE MINING76844C A Garrard (Maryland)

3LARKHILL SUBJECT433Z L Smith (Glenning Valley)

4NOISY TIGERJ S Miles (Killcare)

5PERRO DE TORO77654J R Levi (Durren Durren)

6MR SHAK85572J Maher (Teralba)

7TRUST ME362R K Barnden (Killarney Vale)

8MADAM KAPOOPSIE65245E J Trenholme (Umina)

9NATALIE MAREE65685A Tindall (Ashcroft)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Gosford Printing Ht 208:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GOTCHA BRO42161E J Trenholme (Umina)

2LAURIE’S SURFIE52132L C Refalo (Londonderry)

3REG AIN’T JOKEN44235T Wiseman (Kangy Angy)

4EAR’S ARIEK65611V Jones (Orangeville)

5ZIN ZIN ZANADU11J F Callaughan (Luddenham)

6TIME TO GAMBLE17187G J Lye (Mulgrave)

7MISS NIAGARA35345M M West (Beechwood)

8BREAD AND BUTTER83755E Harris (Wyong)

9SAILAWAY FELLA75285F Cini (Mannering Park)

10MISS DIGSLEY57687T F Callen (Argenton)

Race No. 6Davis Stewart Rowland Accounts08:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GO FAST KATH1616R R Bell (Blacksmiths)

2GUS DO IT22272W J O’Malveney (Doyalson)

3HOOKED OUT67186K S Waddington (St Marys)

4ALBE’S A MYSTERY27451B K (Booragul)

5BOB’S MY UNCLEF3112J S Mcglinn (Abermain)

6MISS KEYS4351D S Swain (Box Hill)

7MISTER FOY15857R J Gentles (Windsor)

8ELITE IMPACT41412T J Caines (Wedderburn)

9SCARGO68313S R Warner (Manilla)

10SNICKLE FRITZ34522B Lloyd (Warilla)

Race No. 7Tom Wardlaw & Associates08:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BIG RED RACER25363M A Taylor (Erina)

2SUBJECTIVE MAGIC42516P Lagogiane (Greystanes)

3COOL KAITLYN61735M D Daley (Gateshead West)

4CARLA2332FA M Callaghan (Kearsley)

5FARNSIE71472G Farnworth (Glenwood)

6STAND UP BAILEY64477F Cini (Mannering Park)

7WESTEND LAURA77568C Martin (Woongarrah)

8MY THIRD GONE24121R J Kay (Lowood)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Nippy Wallace Ht 309:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLAZING COMET11623J M Barnett ()

2KAMIKAZE SPIRIT16131B Lloyd (Warilla)

3NANA PLAZA43554C Kay (Buchanan)

4SURFING BILLY67145J Woods (Forresters Beach)

5AL’S DAVE24585A T Duggan (Wyee)

6NO SHOW RAY52376P W Tobin (Fennell Bay)

7PURE PETE17365J W Sweet (Holmesville)

8OUR SUNAMI12681L B Richardson (Warnervale)

9SAILAWAY FELLA75285F Cini (Mannering Park)

10MISS DIGSLEY57687T F Callen (Argenton)

Race No. 9Big Tickets Promotions Stake09:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ICE SHAK31324J Heard (North Entrance)

2MARGY’S FLYER5251M Webb (St Clair)

3EBELLA52386N J Jordan (Lemon Tree Passage)

4JEZZADORA13342B R Wood (Abermain)

5LET IT GO52323D Kirk (Millfield)

6RABITO RUBY65142L C Akers (West Gosford)

7GNARLY13673J A Smith (Wyongah)

8ARIEK RUTH57337K W Jones (Orangeville)

9INDIANA MIST313F5R A Scully (Weston)

10NEVER SCARED2218P Lagogiane (Llandilo)

Race No. 10Rhino’s Ecsl Team Stake09:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CLOSE EMBRACE148D S Swain (Box Hill)

2CINDY TOKAAM43471I Wicks (Saratoga)

3EYE THIRTY231T J Murray (Neath)

4ATLANTIC CURRENT213R A Matterson (Umina)

5GRIP AND RIP31432R R Bell (Blacksmiths)

6IOWA JIMA84236R Barlow (Austral)

7WOODBERRY STAR44573J L Stewart (Woodberry)

8MEDWAY BOND464T8R J Gentles (Windsor)

9WILL GORGEOUS42154C Vasilis (Bardwell Park)

10YOUNEEK GALAXY15T Ransom (Mallabula)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments