Tuesday 8th November 2011

Greyhound Box Draw For – Tuesday 8th November 2011

Race No. 1Welcome To Gosford Mdn06:55PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GOTTA LIFT273NBTJ M King (Wilberforce)
2STEVEDAW362NBTR Castle (Toukley)
3MICKEY LEE26FSTDT J Kunde (Kurri Kurri)
4SCREAMING HALT253NBTW J Bright (Wamberal)
5SPIRAL JILL23373NBTR Smith (Shanes Park)
6RANKING OFFICER36334NBTF Cini (Mannering Park)
7ELITE CALANDRE756NBTF Cini (Mannering Park)
8CROWN SABLE43735NBTR Fuller (Glossodia)
9ALWAYS DREAMIN’77FSHD G Browne (Baulkham Hills)
Race No. 2All Town Skips Stake07:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LILLEY’S FLASH26344NBTI J Betts (Thornton)
2PROVEN PONTIAC17163FSHS Gafa (St Clair)
3SUPERCOOL MEL16121FSTDA D Meredith (Niagara Park)
4SHE’S PURRING26326FSTDA S Jones (Orange)
5HOTWIRE23143FSHG W Barnett (Reedy Creek)
6VENOMOUS58348FSHJ P Mcalister (Speers Point)
7OXLEY SOVEREIGN72247FSTDI K Wicks (Saratoga)
8PETITE CONQUEST78361FSTDD G Browne (Baulkham Hills)
Race No. 3Centrebet Gosford To Wp Ht 107:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHUTTER ISLAND42743NBTS M Whalland (Chain Valley Bay)
2FLYING 52233FSHT A Donaldson (Mardi)
3LEG IT APPEAL7113130.42J B Wilson (Lake Munmorah)
4MISS INDICA24432NBTE A Bont (Oakville)
5EL CONQUISTADOR471130.15D I Drynan (Llandilo)
6SNOW MEL32134NBTA D Meredith (Niagara Park)
7KEROMA STEEL47126NBTA (Londonderry)
8BLACK STUNNER44352FSTDJ M Barnett (Reedy Creek)
9UNO BELLA BAZ63877NBTJ R Roche (Kew)
10OCTANE ETHAN87664NBTD W Tuckwell (Wallsend)
Race No. 4Gosford Signs Maiden Stake07:58PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MARVICKI2437NBTS M Wheeler (Blue Haven)
2DINKI SAURUS63463FSHL J Fletcher (Oakville)
3MAKE A SPLASH43622NBTF E Power (Noraville)
4BECCA GEE22623NBTE J Trenholme (Kangy Angy)
5BAGS OF GOLD3632FSHD M Flanagan (Heddon Greta)
6MISS STARLIGHT32368FSHN D Murdoch (Oakhurst)
7STUNNING CHLOEFSHT L Bruce (Branxton)
8WOUND UP86652FSHJ Muscat (Rouse Hill)
9LAURIE’S GIFTFSHL Refalo (Bensville)
10LUCASARAFSHA Azzopardi (Londonderry)
Race No. 5Centrebet Stayers Stake08:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1AUNTY EDNA72836FSTDW R Sugars (Voyager Point)
2TIME AND MONEY27432NBTA Bragg (South Penrith)
3RITZY JIGGLES5556535.68A A Foukkare (Wyong)
4TOTAL CALM5152435.82D I Drynan (Llandilo)
5IRISH KISS61136FSTDP Lagogiane (Llandilo)
6CAPRICORN FLYER2848535.58W P Smith (Wyongah)
7HOTTIE DOS54365NBTW R Sugars (Voyager Point)
8DIDDY ROSE21134FSTDC O Kneeshaw (Bishops Bridge)
Race No. 6Macro Meats Gosf To Wp Ht208:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SUGAR RAY COOL52122NBTP Lagogiane (Llandilo)
2WHERE’S DRUMMER61456NBTT F Pullman (Keinbah)
3LILLEY’S LOCK24363NBTI J Betts (Thornton)
4YELTSIN’S KISS42425FSTDS M Whalland (Chain Valley Bay)
5BELL’S ACTION22282FSHA Azzopardi (Londonderry)
6ROB’S CHARM1833130.45D L Richardson (Holmesville)
7DARK HAWK7225F30.31B Lazzarini (Yagoona)
8SHANE’S GIRL82222FSTDR W Smith (Shanes Park)
9TRUST ME7766430.18R K Barnden (Killarney Vale)
10OUR HONEY BEAR85435NBTT Ransom (Mallabula)
Race No. 7Beards Concrete Pump Hire Stake08:58PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RETAINED ASSET3111123.74W J Bright (Wamberal)
2FAILFORD FLASH51111FSHG R Mclean (Nabiac)
3JACKY MISTER13454FSTDD M Flanagan (Heddon Greta)
4ATLANTIC CURRENT7565223.41J R Roche (Kew)
5DEADLY SILENT5216623.41QP W Neilson ()
6SAN SOUCIS62441NBTJ H Aul (Tahmoor)
7COULTA BRIGHT12611NBTR J Johnson (Canley Heights)
8STEADFAST PATCH1551123.25A Azzopardi (Londonderry)
9PRINCESS VIERI15246NBTN J Broadbent (Elderslie)
10AMERICAN IDIOT6223723.47T F Callen (Argenton)
Race No. 8Multicam Cnc Routers G To Wp H309:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PEGEON APPEAL3136230.49J B Wilson (Lake Munmorah)
2HYTHE’S 35323NBTB J Howell (Noraville)
3LUCY FRUIT3651130.55A B Campton (Vineyard)
4RUN NANNA3162630.27G G Wilson (Medowie)
5DUSTY VALLEY31351FSHA M Foley (Maitland)
6SON OF VIERI5542630.44N Broadbent (Elderslie)
7HOT SHOT LAWYER75345NBTD I Drynan (Llandilo)
8NIRVANA KEROMA86631NBTA Azzopardi (Londonderry)
9OUR HONEY BEAR85435NBTT Ransom (Mallabula)
10UNO BELLA BAZ63877NBTJ R Roche (Kew)
Race No. 9Aa Radiator Specialists Stake09:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LONESOME BETTY7466323.50F Attard (Cranebrook)
2SHAK ATTACK55151FSHP W Neilson (Maitland)
3BIT SKIPPY12842NBTT A Ebbeck (Blackalls Park)
4DIDDY DRIVE22223NBTC O Kneeshaw (Bishops Bridge)
5WHINGING WRENCH14112FSHJ S Miles (Killcare Heights)
6WHAT A COLLISION25251FSHP W Neilson (Maitland)
7ABBEY BAZ13682NBTJ R Roche (Kew)
8COLD SHOULDER13123.36P Mccann (Glebe)
9CHASING GLORY15421FSHJ S Miles (Killcare Heights)
10FIRE MULDOON2116823.30J G Edwards (Paxton)
Race No. 10Gtl Management Stake09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ALL TOMMIE6111FSHJ S Miles (Killcare Heights)
2SAWTELL MICK57158FSTDI J Absalom (Noraville)
3CHARLIE WAFFLES1226NBTT Ransom (Mallabula)
4ABITTA HONCHO162NBTB J Howell (Noraville)
5CABLE MULDOON3541123.21J G Edwards (Paxton)
6OXLEY ENFERNO12173NBTI K Wicks (Saratoga)
7COLLEEN’S OPAL6748423.33L A Hudson (Budgewoi)
8CANDY TOKAAM73123.73H M Pullman (Keinbah)
9CHANEL OSTI2124523.39M D Shambler (Elrington)
10NUCLEAR SUB22314NBTJ Marshall (Cranebrook)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments