Saturday 6th December 2008


Race 1 350m MX 13.00
ELLIOTTS PET AND GARDEN CENTRE
1 MRS HARDBOTTLE M DAVID JOHN BROADRICK
2 ZERO MITTENS 5 JAMES WALL
3 COLLISION LADY M MICHAEL KRANITIS
4 NEXT UNO M PETER FLETCHER
5 TWO FOR YOU 5 BRUCE PECK
6 IMMORTAL CITY M G COLLETT
7 TWO UP TRICKSTER 5 TREVOR BLEWITT
8 BEHITCHED M SHANE SCUGLIA
9 THERESA’S JOY M JASON CAMERON

Race 2 457m MX 13.20
GOULBURN WORKERS CLUB
1 OUTBACK ETHICS M RONALD MARTIN
2 AT ME FOR 5 TREVOR BLEWITT
3 SLIPPERY CHARLIE 5 PETER TOGIAS
4 FOREVER SMART M ANTHONY HARDAKER
5 MAID REDUNDANT 5 BRUCE BRAMLEY
6 DANMAT 5 STEPHEN LAMBLEY
7 BRITANNIA BOY 5 DARYL BREUST
8 MECCA LANE 5 LESLEY HANNAFORD

Race 3 350m M 13.40
GOULBURN BUSINESS REQUISITES
1 MISS SUE KEY M RONALD MARTIN
2 PRINCESS SNOWY M PAUL HANNAFORD
3 FRATTON PARK M RODNEY MALLETT
4 TOKEN OPERA M DENICE WARREN
5 STITCHED UP M THOMAS MORRISS
6 BUGATTI M G COLLETT
7 BALZAN JOE M SHANE SCUGLIA
8 SECRET SPIRIT M RONALD JOHNSON
9 THERESA’S JOY M JASON CAMERON

Race 4 457m 5 14.00
GOULBURN COMMITTEE
1 MILLIE’S ME MUM 5 LESLEY HANNAFORD
2 SLIPPERY BOY 5 PETER TOGIAS
3 Vacant
4 SUE’S FURY 5 G COLLETT
5 SPINAYARN IVY 5 EDWARD MCPHEE
6 Vacant
7 CLARK NO EE 5 STEPHEN LAMBLEY
8 TADMORE ERNIE 5 RONALD BARBER

Race 5 457m 5 14.20
GOULBURN SOLDIERS CLUB
1 KING GRIFFO 5 RICHARD GRIFFITHS
2 CRANE CREW 5 JASON CAMERON
3 METHANE 5 LESLEY HANNAFORD
4 BETTER WILD 5 RONALD BARBER
5 Vacant
6 COOL CHARM 5 REX JONES
7 PRINCE ANDALONG 5 EDWARD MCPHEE
8 LAGOON AMY 5 JOHN CURTIN

Race 6 350m 5 14.40
GOULBURN BOOKMAKERS
1 OUTBACK WARRIOR 5 BERNARD PILLAR
2 VELVET STATE 5 MICK PLAYER
3 TRUSTED SPIRIT 5 MICK PLAYER
4 DISTANT BELLS 5 BRUCE PECK
5 BLACK TRANS AM 5 DAVID WILSON
6 ONLY A TRADESMAN 5 BRUCE BRAMLEY
7 TOOLMAN BONZA 5 PETER LISLE
8 PIPER’S DANCE 5 ANTHONY HARDAKER

Race 7 350m 4/5 15.00
GOULBURN CITY
1 DREAMLINE BOY 4 DARYL BREUST
2 AUSSIE PACEMAN 4 BRUCE PECK
3 MISS REVENGE 4 DOREEN BROADRICK
4 WALKABOUT ROXY 4 JASON CAMERON
5 DEAD WOOD DANCER 4 MICK PLAYER
6 LUCKY LISA 5 DAVID WILSON
7 SERENE TASHY 5 FRANK GUINERY
8 TOOLMAN BELLE 5 PETER LISLE

Race 8 457m M 15.20
DEADWOOD LODGE
1 ELMSLEA OUTLAW M PAUL HANNAFORD
2 COUNTRY GRIFFO M RICHARD GRIFFITHS
3 HE ROLLS M REX JONES
4 JOY’S DELIGHT M G COLLETT
5 GOLDEN ONE M RONALD BARBER
6 LE GRANDE M SIDNEY FOOTE
7 OBSESSION M REX JONES
8 GLENTICKY GOLD M KEITH ALLEN

Race 9 457m NG 15.40
TUESDAY TWLIGHT TRIALS @ 6PM
1 ANGEL ALI 4 ROBERT MCHUGH
2 EBONY BRIN 3 HAROLD HUGHES
3 Vacant
4 LITTLE BRITAIN 4 Unavailable
5 Vacant
6 CRAZY MONT 4 SHEILA LEWIS
7 Vacant
8 KAYNEM SHAYNE 4 PAUL HANNAFORD

Race 10 350m 5 16.00
NOMINATIONS CLOSE TUESDAY @ 4PM
1 MISS TICKETS 5 DAVID WILSON
2 BELLE’S KNIGHT 5 DENISE NABLE
3 FIRST VICTORY 5 BRUCE PECK
4 ELLA FELLA TELLA 5 JASON CAMERON
5 SAILAWAY BOUY 5 SIDNEY FOOTE
6 FRENZY 5 PAUL ZAGOROWSKI
7 TOOL TIME 5 PETER LISLE
8 BUCK’S BUNNY 5 PAUL HANNAFORD