Saturday 6th September 2008


Race 1 457m 5 13.00
ELLIOTTS PET AND GARDEN CENTRE
1 LADY IN BLUE 5 RAYMOND MAITLAND
2 GEORGIA MOIRA 5 MATTHEW MATIC
3 APPLE CROSS 5 WARREN BOLWELL
4 SIMBA SIMBA 5 ROBERT ARNOLD
5 WINNING SHIRAZ 5 MARK WILCOX
6 HAYVILLE JOKER 5 WILLIAM BATES
7 PRINCE ANDALONG 5 EDWARD MCPHEE
8 ELITE JUNO 5 PAUL GALEA
9 WAGER 5 MICHAEL NICOLAOU

Race 2 350m BEST 13.17
GOULBURN WORKERS CLUB
1 EBONY BRIN 2 HAROLD HUGHES
2 ANGUS ALLEY 1 MATTHEW MATIC
3 MON REVE 2 JIM COLEMAN
4 ALL SPICY 4 DAVID MCGRATH
5 CYCLONE GRACIE 3 JIM COLEMAN
6 COARSE LANGUAGE 1 ROBERT ARNOLD
7 CAPTAIN TEDDY 4 CHRIS SHAW
8 CAWBOURNE JENNY 4 BRUCE PECK

Race 3 350m M 13.33
GOULBURN BUSINESS REQUISITES
1 EIFFEL BELLE M KEITH WILMOT
2 CLASSIC RULER M TREVOR PECK
3 DYNAMIC DANCER M DAVID ATTARD
4 INFADEL M RITA NICOLAOU
5 RED JEZAZZ M JOHN MAROUN
6 DISTANT BELLS M BRUCE PECK
7 MISS TWO BLUES M ANTHONY SPENCE
8 TALES OF INDIA M DAVID JOHN BROADRICK
9 GO AWAY M GEOFFREY SHEATHER
10 KRYSP M ROBERT ARNOLD

Race 4 350m 5 13.49
RACEDAY VIDEO PRODUCTIONS
1 FACT OR FANTASY 5 MATTHEW MATIC
2 BELLE’S KNIGHT 5 DENISE NABLE
3 BLUE WRANGLER 5 RAYMOND MAITLAND
4 SWIFT CONQUEST 5 IAN MCFARLANE
5 CYCLONE STEEL 5 BARRY BURNET
6 MOLLY ROSS 5 TERRENCE KENNEDY
7 RUBY’S ASSASSIN 5 WAYNE WHITE
8 JESSAD 5 DAVID MCGRATH

Race 5 350m 5 14.05
GOULBURN 100 CLUB
1 BELLE’S BLUE BOY 5 DENISE NABLE
2 SMART CONQUEST 5 PAUL GALEA
3 RUNNING ISSUE 5 MARK WILCOX
4 RACER CHASER 5 JOHN GRECH
5 SMOOTH VESCIO 5 DAVID MCGRATH
6 LARRY’S MEMORY 5 ALLEN THOMAS
7 FELIZ NAVIDAD 5 GEOFFREY SHEATHER
8 IMPERIAL RUSSIA 5 GRAEME HUGHES

Race 6 700m NG 14.21
GOULBURN SOLDIERS CLUB
1 CLIMATE PUZZLE 5 IAN MCFARLANE
2 ROAD WAR 5 ALFRED ZERAFA
3 REBKEL 5 STEPHEN KUTNJAK
4 MISS DEEJAY M DARRIN CROSER
5 Vacant
6 GOLDEN RUBY 5 MARGARET BANNERMAN
7 FELICITY LANE 5 MARGARET BANNERMAN
8 DIRT TRAP 5 STEPHEN KUTNJAK

Race 7 350m 4/5 14.37
GOULBURN BOOKMAKERS APPRECIATION
1 LA LEE 4 WAYNE BRADLEY
2 SPANISH STATE 5 BRUCE PECK
3 TOW TRUCK 4 KEVIN BARTON
4 SWEET SURI 5 SHEILA LEWIS
5 RECHARGEABLE 5 IAN MCFARLANE
6 THRILLOW 5 BROWNYN PECK
7 COLLISION PEARL 5 PAUL ZAGOROWSKI
8 SPEEDY CAMEO 5 BARRY BURNET

Race 8 457m 4/5 14.53
BRETT LEE AT STUD
1 AUSPICIOUS DREAM 4 JOHN RICHARDSON
2 MISS REVENGE 4 DOREEN BROADRICK
3 TENSILE STRENGTH 4 ANDREA SPINELLO
4 DAWN BREAKER 5 MARK WILCOX
5 FOREVER LOVE 4 ALLEN THOMAS
6 DOUBLE PEPPERONI 4 ERO GATT
7 LAND MONSTER 5 DENICE WARREN
8 AWKWARD LAUGHTER 5 GRAEME HUGHES

Race 9 457m M 15.09
GOULBURN MULWAREE COUNCIL
1 CIVIC BREESE M GEOFFREY SHEATHER
2 FOREVER SMART M ANTHONY HARDAKER
3 JANOKA’S PEAK M COLIN WALKER
4 WILLY SWIM M PAUL TURNER
5 WILD KISS M ANDREA SPINELLO
6 TOOL TIME M PETER LISLE
7 WALKABOUT AL M DAVID MCGRATH
8 MISS LOURAKIS M JOHN DROVER
9 TOOLMAN BELLE M PETER LISLE
10 OCTANE AYR M DAVID MCGRATH

Race 10 457m BEST 15.23
SHEILA LEWIS APPRECIATION
1 INSTALMENT LEE 1 BARRY BURNET
2 FINE THOUGHT 2 MARK WILCOX
3 BLACK DESTINY 2 JIM COLEMAN
4 BUNGALA BALE 4 IAN MCFARLANE
5 COOL AS 1 ROGER MORRISON
6 SARAH’S SMILE 4 RODNEY DOWSE
7 CALL HER KEL 4 GEOFFREY SHEATHER
8 LITTLE ROCK CAKE 4 SHEILA LEWIS

Race 11 457m 5 15.41
DEADWOOD LODGE
1 FUTURE FASHION 5 RAYMOND MAITLAND
2 BACK TO SCHOOL 5 PAUL HUBBARD
3 CYCLONE JOSH 5 SANDRA CLISSOLD
4 DOWNUNDER OCTANE 5 DAVID MCGRATH
5 DISTRIBUTE 5 LISA MCFARLANE
6 FRENZY 5 UNAVAILABLE
7 JAMES WHO 5 STEPHEN MILLIGAN
8 VIVID RUIN 5 ERO GATT
9 WAGER 5 MICHAEL NICOLAOU

Race 12 457m M 15.52
TUESDAY TRIALS AT 1PM
1 TOOLMAN BONZA M PETER LISLE
2 ISADORA BULL M JOHN MAROUN
3 FROM RUSSIA M STEPHEN MILLIGAN
4 DANNY’S SECRET M PAUL TURNER
5 KANTARA LASS M DONALD BUIK
6 MIGHTY DANCER M IAN TOY
7 RAFFETY RULES M COLIN WALKER
8 DANCE OF NIGHTS M ROBERT ARNOLD
9 OCTANE AYR M DAVID MCGRATH
10 TOOLMAN BELLE M PETER LISLE

Race 13 350m M 16.13
NICOLE DONOVAN APPRECIATION
1 TWO FOR YOU M BRUCE PECK
2 SPITFIRE JEZAZZ M JOHN MAROUN
3 ELITE GYPSIE M JOHN GRECH
4 SUNDAY TOM M UNAVAILABLE
5 SHOES AND SOCKS M WAYNE BRADLEY
6 OKLAHOMA BOY M DENISE NABLE
7 ANNA ANNA M GEOFFREY SHEATHER
8 LIAM’S BOY M DAVID MCGRATH
9 KRIPSTA M ANTHONY SPENCE
10 ORIGINAL RATTLER M DAVID MCGRATH

Race 14 350m 5 16.29
NOMINATIONS CLOSE TUESDAY 4PM
1 SCATTERED 5 BARRY BURNET
2 CLASSIC LEE 5 GRAEME HUGHES
3 JET POWER 5 WARREN BOLWELL
4 MICKEY’S SHIRAZ 5 ANTHONY SPENCE
5 I’M THE VOICE 5 SHEILA LEWIS
6 PIPER’S DANCE 5 ANTHONY HARDAKER
7 OUT OF UNIFORM 5 JENNIFER MAITLAND
8 MIDNIGHT LIZZIE 5 GEOFFREY SHEATHER