Thursday 17th June 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 17th June 2010

Race No. 1Grafton District Services Club12:44PM (NSWtime)
Maiden event over 305 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S SHELLY63425M G Landrigan (Grafton)

2BIG WENDEL23525M A Johnson (Bentley)

3TOOMEY86387A V Triggs (Iluka)

4KATARENA85233P A Mcalister (Tenterfield)

5RUSH FOR GOLD783J L O’Malley (Grafton)

6BEST ENFORCER52276J W Free (Fairy Hill)

7CITY RAMPAGE77T52L D Purnell (South Grafton)

8ANN ROSE HI72348D J Bates (Mt Pritchard)

9WENTY KARANNED King (Ballina)

10RILEY BONDJ E Mclean ()

Race No. 2Clarence Valley Sheds Maiden01:09PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LONDON UNO88778K R Inglis (Iluka)

2SEDGE’S REEF86R Gardoll (Pillar Valley)

3MAJOR LYNDAN23T J Jordan (Ettrick)

4GIVE ME FREEDOM66834R T Barber (Glenugie)

5REFLUX CLOUDG W Lowe (Ellangowan)

6FAST SIAM82765J W Free (Fairy Hill)

7PRIDE OF ZAC785M A Spaandonk (Seelands)

8RAPID ROBES5375G Geary (Kyarran)

9BIZZO72767M A Johnson (Bentley)

10MAGIC RYDE38847R T Barber (Glenugie)

Race No. 3Village Green Hotel Stake01:29PM (NSWtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MISS JODITO21144T L Northfield (Stratheden)

2ORARA LASS27444G J Smith (Coutts Crossing)

3MISS CARRUTHERS35854P J O’Malley (Leeville)

4BOKARM PRINCESS57668L D Purnell (South Grafton)

5LORIAN’S HORIZON54316F L Currey (Leeville)

6PILFERED BOOZE71566D A Turley (Leeville)

7EBONY ZAC77676A Bradley (Casino)

8LORD WOLSELEY3T678J A Knight (Casino)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Georges Tree Services Stake01:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TSUNAMI TEARS14578W Smith (Casino)

2ELLE BABE CLOUD42446G W Lowe (Ellangowan)

3CHASING LENNY17277D J Bates (Mt Pritchard)

4TINA BOND217G E Geary (Kyarran)

5LYNDAN BLAST23322T J Jordan (Ettrick)

6MAD AGAIN61162R Gardoll (Pillar Valley)

7GREED IS GOOD1376FK Neave (Ulmarra)

8KING’S MAN75235P A Mcalister (Tenterfield)

9NICE DASH82857R C Cooke (Woodview)

10SIAM POWER37666J W Free (Fairy Hill)

Race No. 5 @ Stud Stake02:09PM (NSWtime)
Mixed event over 480 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MOLLY BOND24741P J O’Malley (Leeville)

2WICKED TWIST84562P J Simpson (Stratheden)

3SOCKS ROSE HI36454T W Thompson (North )

4DINJERRA BLAZE72842R K Sheather (Glenugie)

5MYSTERIOUS76535M A Johnson (Bentley)

6ORARA MAGIC16236G J Smith (Coutts Crossing)

7GOOD TIGER71243N R Bayly (Wauchope)

8ORARA JACK24113G J Smith (Coutts Crossing)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6 @ Stud Stake02:29PM (NSWtime)
Mixed event over 305 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RICH ACCENT22114R Godwin (Coutts Crossing)

2THUNDERING FORCE33413S G Kempshall (Blue Water)

3SURF BLASTER75266S G Kempshall (Blue Water)

4RAVEN BELLE67356J E Gallaway ()

5COOL CYCLONE45231M A Johnson (Bentley)

6JAYDO’S NEGLECT45145R Gardoll (Pillar Valley)

7NICE QUALITY15416R C Cooke (Woodview)

8JARRAH’S ROCKET25822B P Ellis (South Grafton)

9TENDER TEARS53886L D Purnell (South Grafton)

10BOKARM STORM55587M B (Grafton)

Race No. 7Carters Canine Capers Mxd Final02:49PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $1,690 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BOKARM NICK47653B Merillo (Waterview Heigh)

2SAT FAT66663D A Turley (Leeville)

3CIPOLLINI1J Chapman (Grafton)

4THERMAL IMAGE1J Chapman (Grafton)

5TRAVEL BRONCO3582R J Huntington (Weston)

6HEDREN TRICK1D C Schafer (Ettrick)

7CASUAL TRICK2D C Schafer (Ettrick)

8MILKCART TRICK2D C Schafer (Ettrick)

9ZAC JUNIOR72323D S Yarrington (Seelands)

10SURFEN SIAM74744J W Free (Fairy Hill)

Race No. 8Westlawn Finance Heat 103:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1AGENT AVA57126D M Crates (Nunderi)

2KID KARANNE82216D King (Ballina)

3RICH HARMONY13523R Godwin (Coutts Crossing)

4JOE ADIOS28552K J Ackling (Leeville)

5SAM ROSE HI57711T W Thompson (North Lismore)

6SAMMILICIOUS41758R Gardoll (Pillar Valley)

7HEZA BOND67235J E Mclean (Casino)

8HIGH ENERGY56613D Russell (Innisplain)

9BILLIE LEE44645M B Gleeson (Grafton)

10SUPER CRUISE66774P A Mcalister (Tenterfield)

Race No. 9Westlawn Finance Heat 203:29PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1HELLUVA HIT52174B R Walters (Coutts Crossing)

2SUPER PUZZLE11547B R Belford (Gumlow)

3SID ROSE HI73225T W Thompson (North Lismore)

4NORTHERN ECHO71551R Gardoll (Pillar Valley)

5SUNSHINE SURF34455W Smith (Casino)

6ONLY TIME12467R T Barber (Glenugie)

7SUNSHINE BILL72351R Gardoll (Pillar Valley)

8TEN IN TEN45312D Russell (Innisplain)

9CHIEF DAN GEORGE42686J Keeley (Lithgow)

10BOBALONG BILLY58487M A Johnson (Bentley)

Race No. 10Westlawn Finance Heat 303:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MAD MAX PHANTOM56314J W Free (Fairy Hill)

2NICKY LYNDAN47624T J Jordan (Ettrick)

3PRIORITY DEMAND45746K C Neave (Ulmarra)

4ROCK MUNCHER52456R Gardoll (Pillar Valley)

5REAL DRIVE67315C Gatt (Catherine Field)

6JIM ADIOS51427K J Ackling (Leeville)

7STREETER66442J E Gallaway (Spring Creek)

8STAND TALL51322M Patterson (Iluka)

9CHASING SLATER67445D J Irwin (Maudsland)

10BLACK PRIDE82868M A Johnson (Bentley)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments