Thursday 1st July 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 1st July 2010

Race No. 1Henwoods Hot Bread Shop Maiden12:54PM (NSWtime)
Maiden event over 305 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1STAR COVEREDS G Staples (Ellangowan)

2SUPER LEILA84524T J Jordan (Ettrick)

3MICHELLE AMI5T J Jordan (Ettrick)

4RUSH FOR GOLD78343J L O’Malley (Grafton)

5JUST THE RIPPER46P Lagogiane (Llandilo)

6PIXIE VALLEY34D J Winters (South Grafton)

7CHIP AND CHASE26724M A Johnson (Bentley)

8KILLSKEY KATE85862L A (Clarenza)

9IT’S A SKEETA18J F Buttsworth ()

10WHERE’S SHELLY25756M G Landrigan (Grafton)

Race No. 2Grafton District Services Club01:14PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BOKARM NICK65388B Merillo (Waterview Heigh)

2PUNKEDE A Anderson (Mount Rankin)

3OKANE24286P Lagogiane (Llandilo)

4RAPID ROBES53754G Geary (Kyarran)

5COMMANDO CLOUDG W Lowe (Ellangowan)

6DILIP8D A Turley (Leeville)

7REFLUX CLOUD8G W Lowe (Ellangowan)

8GENISTA GYPSY5B Merillo (Waterview Heigh)

9DIRECT CHARGE68764D J Bates (Mt Pritchard)

10BIZZO76757M A Johnson (Bentley)

Race No. 3District Brake & Steering Stake01:29PM (NSWtime)
Mixed event over 480 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SUNARIAN68858G W Dunn (Mt Forbes)

2GENERAL DOUGLAS43725R J Hazelgrove (Park Ridge)

3SMACKO34773D A Turley (Leeville)

4SID ROSE HI22574T W Thompson (North )

5BIG TOLL26726E A Anderson (Mount Rankin)

6MY BOY MONTY55538T A Noble (Karrabin)

7BILLION SMILES87333J W Free (Fairy Hill)

8WEST COAST SMILE45732J W Free (Fairy Hill)

9UNI BABE75366M J Moroney (Lake Munmorah)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Gillespie Plumbing Stake01:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BARREL’S BOY62758D Armfield ()

2TOM’S DIAL13188D R Jones (Minto)

3RICH DEBATE42532R Godwin (Coutts Crossing)

4GUNNA OZ11138W D Munford (Merrylands)

5EBONY RENEGADE11113J H Madigan (Junction Hill)

6TINA BOND2175G E Geary (Kyarran)

7RILEY BOND1J E Mclean (Casino)

8SUPER PUZZLE15478M B (Grafton)

9LACHIE BOY117T J Jordan (Ettrick)

10ROBCARDI ACE4166R D Alchin (Ellangowan)

Race No. 5Westlawn Finance Stake02:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TEN IN TEN31224D Russell (Innisplain)

2PIRATE TOKAAM53735T Pullman ()

3HER FLIGHT21585E A Anderson (Mount Rankin)

4MOCKER76747V W Sorrenson (Casino)

5CHEEKY NERA86123J H Madigan (Junction Hill)

6BELLES NIGHTMARE35631K C Neave (Ulmarra)

7ROCK MUNCHER24566R Gardoll (Pillar Valley)

8DARKUM48211B V Mckivat (Marulan)

9MAYWYN EASY47353J R Bloomfield (Greenbank)

10CHEER FOR GOLD62868N A Gates (Greenbank)

Race No. 6Phil Mclennan Earthmoving Stake02:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ADDSUN21416R W Humphrey (Woodview)

2REIGN OF TERROR42644J W Free (Fairy Hill)

3EBONY ZAC76766A Bradley (Casino)

4INK POT25175D A Turley (Leeville)

5BOKARM PRINCESS76683L D Purnell (South Grafton)

6ELLE BABE CLOUD42446G W Lowe (Ellangowan)

7HIGH ENERGY61373D Russell (Innisplain)

8LORIAN’S HORIZON31615F L Currey (Leeville)

9UNI BABE75366M J Moroney (Lake Munmorah)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Mackellys Stake02:39PM (NSWtime)
Mixed event over 407 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CHUNKA CHANGE13216R B Gilmore (Kilmany)

2PRIORITY DEMAND74622K C Neave (Ulmarra)

3SAINT DORA25584T F Pullman (Keinbah)

4MYSTERY BOND64175J E Mclean (Casino)

5SAMMILICIOUS75812R Gardoll (Pillar Valley)

6JARRAH’S ROCKET82237B P Ellis (South Grafton)

7THANOS46787D Russell (Innisplain)

8SURF THE REEF55722M R Hay (Oxenford)

9PATCH TOKAAM75544H M Pullman (Keinbah)

10CHASING SLATER74455D J Irwin (Maudsland)

Race No. 8Carter’s Canine Capers Best 802:57PM (NSWtime)
Grade 3 event over 407 Metres at Grafton Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BUDAPEST12665B V Mckivat (Marulan)

2NORTHERN ECHO55111R Gardoll (Pillar Valley)

3ORARA FLASH74216G J Smith (Coutts Crossing)

4SUPREME LEVEL72252J R Bloomfield (Greenbank)

5SUNLANDER14144T A Noble (Karrabin)

6BELLS FAIR23472M P Vella (Mount Lambie)

7CORPORAL O’REILY12563D A Turley (Leeville)

8ORARA JACK11313G J Smith (Coutts Crossing)

9BRAD RAIL6731FJ W Free (Fairy Hill)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Clarence Valley Sheds Best 803:14PM (NSWtime)
Special Event event over 610 Metres at Grafton Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1EXPLOSIVE EAGLE86744M P Vella (Mount Lambie)

2COOL ROCK HERO53244R J Strachan (Carramar)

3DAME BLUEBELLE66536G Cluss (Woodview)

4MYSTERIOUS53544M A Johnson (Bentley)

5TOMMY CASH27235R Gardoll (Pillar Valley)

6OUR MOVIE STAR37538R J Hazelgrove (Park Ridge)

7YIBBIDY YIBBIDAH52251T A Noble (Karrabin)

8ALANNA LORIAN24354C E Suttle (Redland Bay)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10Turf St Shop Stake03:39PM (NSWtime)
Mixed event over 305 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SURF BLASTER26685S G Kempshall (Blue Water)

2ALBERT ROSE HI12184T W Thompson (North Lismore)

3COOL CYCLONE23158M A Johnson (Bentley)

4NORWAY MISS32414S G Staples (Ellangowan)

5PARIS ON HIGH47442R D Alchin (Ellangowan)

6RICH ACCENT11411R Godwin (Coutts Crossing)

7JAYDO’S NEGLECT45226R Gardoll (Pillar Valley)

8THUNDERING FORCE34136S G Kempshall (Blue Water)

9SUNSHINE BILL35164T B Carter (South Grafton)

10VENI LA VICI58677P N Lavis (Tregeagle)

Race No. 11Highland Petfoods Stake03:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CHIEF ENFORCER31F11B Mckivat (Marulan)

2ANN ROSE HI34816D J Bates (Mt Pritchard)

3ONE BELIEVER78626D French (Thornton)

4NICE PRODUCTF4161R C Cooke (Woodview)

5TRANQUIL COMMAND32122G C Robertson (Junction Hill)

6GREED IS GOOD76F22K Neave (Ulmarra)

7RUM RAGE16166B V Mckivat (Marulan)

8TWO SETS ALL24132J E Edmondson (Lowood)

9CHASING LENNY27765D J Bates (Mt Pritchard)

10GOODWIN PARK83876D A Turley (Leeville)

Race No. 12Warren Tex Munford Stake04:16PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CHIEF DAN GEORGE68673J Keeley (Lithgow)

2SAD MOVIES1J F Buttsworth (Bathurst)

3REAL DRIVE73152C Gatt (Catherine Field)

4HELLUVA HIT17436B R Walters (Coutts Crossing)

5KEEPING SCORE24451B V Mckivat (Marulan)

6DIRECT INJECTION56847D J Bates (Mt Pritchard)

7HOT FROG41724D Turley (Leeville)

8HARBOUR PRINCESS12578V Sorrenson (Casino)

9TRANQUIL NAT43826G C Robertson (Junction Hill)

10TUGGER TOKAAM84745T F Pullman (Keinbah)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments