Saturday 17th October 2009


1 GBOTA 5TH GRADE HEATS HEAT 1 5 Gd 440M 1.15 P.M.
1 KIA OCTANE – ROBERT WITHERS
2 GO MAY GO – JOY POLLARD
3 JAGER NIGHTS – WILLIAM DAVIES
4 RHONDA’S DREAM – RUSSELL HARLAND
5 V A C A N T
6 ROYAL BLOOD – WAYNE LAY
7 STRIKE A PENNY – ED THOMPSON
8 BLACKBIRD MAGOO – DANIEL HATCH

2 – GBOTA 5TH GRADE HEATS HEAT 2 5 Gd 440M 1.35 P.M.
1 RUSH ON DAISY – ED THOMPSON
2 MISS CURLEW – STEVEN LANESBURY
3 WEWAK DINAS – RUSSELL HARLAND
4 RUSH HOURS SON – JOY POLLARD
5 V A C A N T
6 SPEED TO EXCEL – CRAIG CAMERON
7 DARK PILGRIM – W DAVIS
8 SAMEDI – ED THOMPSON

3 – GBOTA 5TH GRADE HEATS HEAT 3 5 Gd 440M 1.55 P.M.
1 REEF’S IMAGE – LLOYD METCALF JNR
2 STRIKE ME IN – ED THOMPSON
3 BAMBA KING – ROBERT WITHERS
4 SHREWD LINDA LEE – DANIEL HATCH
5 V A C A N T
6 LILLY MARLOW – JOHN BUCKLEY
7 ALLOW ME – MARK MUNN
8 TROUBLE MAGIC – MICHAEL HODGES

4 – GBOTA 5TH GRADE HEATS HEAT 4 5 Gd 440M 2.15 P.M.
1 BARNHILL BOMBER – CHRISTINE MEMOREY
2 ISLAND ROCK – DAVID HOWARTH
3 V A C A N T
4 HIGHWAY RAIDER – LLOYD METCALF JNR
5 FEVINATOR – SPENCER STORCH
6 V A C A N T
7 RAGING SURF – ED THOMPSON
8 BLAZE OF CLASS – WILLIAM DAVIES

5 – GBOTA STAKES 3/4 Gd 440M 2.35 P.M.
1 BRUMBY TRICK – RUSSELL HARLAND
2 SHINNING GRACE – JOHN WILTON
3 SAILAWAY CHISHO – JANET SILVER
4 PEPSI GAITES – DANIEL HATCH
5 V A C A N T
6 BANK ROBBER – DAVID HOWARTH
7 ADAM’S ME MATE – MARK TAYLOR
8 COURTHOUSE PUB – RUSSELL HARLAND

6 – LOCAL BRANCH GBOTA STAKE MAID 440M 2.55 P.M.
1 ALPINE SUNSET – JOY POLLARD
2 DIAMOND RAIDER – LLOYD METCALF JNR
3 QUIET STRIKE – ROSALIE MCIVOR
4 CLAUDINE MCGRATH – JOHN BUCKLEY
5 MASKED RAIDER – LLOYD METCALF JNR
6 CASINO RAIDER – LLOYD METCALF JNR
7 MARLOW’S BOY – WENDY BUCKLEY
8 RUBY RAIDER – LLOYD METCALF JNR

7 – BUNDABERG RUM STAKE 4 Gd 347M 3.10 P.M.
1 TOLL BOUND – BARRY HOBSON
2 POWERFUL UNIT – GEOFFREY ROSE
3 RUSH HOUR LAD – ED THOMPSON
4 KINCHLOE – PATRICK ROGERS
5 STORMY WYNMORE – ROSALIE MCIVOR
6 MACHO WYNMORE – GARY MCIVOR
7 DAVY JET – JANET SILVER
8 SHINBONE ARCHER – SIMONE TAYLOR

8 – TAMBAR SPRINGS HOTEL STAKE 1/2/3 Gd 347M 3.25 P.M.
1 SPECIAL ROY – PAUL CONSTABLE
2 HURRICANE HOLLY – ROSALIE MCIVOR
3 WYNMORE REVENGE – ROSALIE MCIVOR
4 DOUGAL MAGOO – DANIEL HATCH
5 V A C A N T
6 BEAT’EM – KEVIN SILLS
7 STAND UP TRACY – ROBERT DWYER
8 KELLY’S LEGACY – KELLIE FENN

9 – NAMOI VALLEY INDEPENDENT STAKE MAID 347M 3.40 P.M.
1 NO IMPACT – TIMOTHY WEBSTER
2 SILVER RAIDER – LLOYD METCALF JNR
3 DAVE’S MEMOREY – DAVID SILVER
4 BELLE DIABLO – SIMONE TAYLOR
5 MONARCH RAIDER – LLOYD METCALF JNR
6 FLYING MARLOW – WENDY BUCKLEY
7 NORTON BLUE – CHRISTINE MEMOREY
8 ALTERNATE – E BURGE

10 – NORTHERN DAILY LEADER STAKE 5 Gd 347M 3.55 P.M.
1 HEY TYLER – ED THOMPSON
2 SHREWD BRANDON – DANIEL HATCH
3 HELGAR FLASH – WILLIAM DAVIES
4 BONDI GOLD – RUSSELL HARLAND
5 KYLANA LADY – JOHN GAUNT
6 MISS KAMILAROI – JUNE LANESBURY
7 CRY AT WILL – STEPHEN HOWARTH
8 ALL TICKER – JANET SILVER
9 KOKODA DINAS – DANIEL GALVIN

11 – J.A.BERRY STAKE 5 Gd 347M 4.10 P.M.
1 AWESOME LORNE – JOHN WILTON
2 BALEENA SPECIAL – JANET SILVER
3 PEARL’S IMAGE – STEPHEN HOWARTH
4 LITCHFIELD PARK – WILLIAM DAVIES
5 BURNING RUBBER – DANIEL GALVIN
6 GIMME MOJO – RUSSELL HARLAND
7 FAR TOO LATE – JAMES HOWARTH
8 MIMOSA COUNTRY – ROSALIE MCIVOR
9 KOKODA DINAS – DANIEL GALVIN

12 – AUSURE INSURANCE STAKE 5 Gd 512M 4.30 P.M.
1 HALLE JOHNS – ROBERT FAULKNER
2 GRACE’S PRINT – JUNE LANESBURY
3 V A C A N T
4 ROGAN BLUE – STEPHEN HOWARTH
5 DING HAO – JOSEPH KENNEDY
6 V A C A N T
7 HIP LORIAN – STEPHEN TAYLOR
8 CLASSY CAPERS – BRIAN CHIVERS