Tuesday 21st December 2010

Greyhound Box Draw For Lismore – Tuesday 21st December 2010

Race No. 1Thanks Steve & Raini Dransfield06:42PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Lismore Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TROY’S GIRL57363B H Beach (Mckees Hill)
2CHEEKY BREE72J H Madigan (Junction Hill)
3OLE MAN LEE3554R Lee (Grafton)
4SHAUN THE SHEEP8468G A Clegg (Mudgeeraba)
5KANUNA BABE46B A Duncan (Casino)
6SURF REVOLUTION34526J Thompson (Shannonbrook)
7SOLID RULER44445K F Langford (Mooball)
8RATHER SUAVE745M A Johnson (Bentley)
9OPEN VAULT86675C Carter-King (North Casino)
10FREE ADMISSION78657C Carter-King (North Casino)
Race No. 2Michael “lizzy” Wilson & Ptns07:05PM (NSWtime)
Mixed event over 420 Metres at Lismore Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PROPELA33661C J Schaefer (Casino)
2SPRING SPARTAN36663J Cotroneo (Clovass)
3FIRE HAWK12612J A Finneran (Naughtons Gap)
4NO FORCE52853L F Green (Nimbin)
5HESA GOOD LAD36521J Cotroneo (Clovass)
6MOLLY BENDER22615M Patterson (Iluka)
7PRETTY NORRIS12312A J Lang (Stratheden)
8PROPER LUCY41427A J Lang (Stratheden)
9CINDY ROSE HI14577P N Lavis (Tregeagle)
10STEAL DE BULLION45236L Wylie (Condong)
Race No. 3Shane, Ben, Sam & Ben Stakes07:23PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HANSON SHIBAZ33453R C Green (Burleigh Waters)
2JO’S COLLISION63435S G Staples (Ellangowan)
3LITTLE BIG HORN31333R J Kay (Lowood)
4EXTENDED EDITION55374J J Catton (Burpengary Qld)
5BRALYN ELLA13B J Northfield (North Casino)
6ZUKO FIREBENDER15J A Finneran (Naughtons Gap)
7HARA’S COUGAR46417M A Stephenson (Bray Park)
8FRED ADIOS54334J A Finneran (Naughtons Gap)
9SHIDEDA SHIRAZF7413N Falls (Backmede)
10GROOVY BEYOND17467D J Anderson (Yorklea)
Race No. 4Devon Sanga Boys Stakes07:41PM (NSWtime)
Maiden event over 420 Metres at Lismore Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LORIAN JOY28763V Sorrenson (Casino)
2CHARLIE BOOKER6322D Robinson (Dunbible)
3PLEASURE336M A Johnson (Bentley)
4MELLY ROSE HI282T Thompson (North Lismore)
5TYSON’S HAND23L Wylie (Condong)
6MONKEY SEE63M D Reid (Old Bonalbo)
7HIGHLAND LADY5573B H Beach (Mckees Hill)
8MISS ANNISTON44F83V Sorrenson (Casino)
9SPIRITS COLLIDEK J Boan (Murwillumbah)
10LICKETY SPLITJ M Humphrey (Woodview)
Race No. 5Bob & Jill Alchin Stakes08:05PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Lismore Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NIGHT SHIVERS51627A Southee (Beenleigh)
2PRINCESS SIN51742M A Johnson (Bentley)
3TEDDY TO GO16454L Wylie (Condong)
4AMIKA46853M A Johnson (Bentley)
5BILLY BOND52166P J O’Malley (Leeville)
6COOL FIVE31367J T Pay (Park Ridge)
7SURFER RICHIE62645K L Donohoe (Woodview)
8TRACK TORQUE12465R M Giltinan (Ormeau)
9HARA’S TRICK15876M A Stephenson (Bray Park)
10MOLLY BOND84764P J O’Malley (Leeville)
Race No. 6Shane Staples Stakes08:23PM (NSWtime)
Special Event event over 635 Metres at Lismore Of $3,680 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $600 3rd: $300 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PATCHY FIELDS24315G Dart (Dulguigan)
2SMILEY CLOUD53351G W Lowe (Ellangowan)
3FALCON FLASH14342L Wylie (Condong)
4CHILLI PUG76216K B Burnett (Bringelly)
5DOLLY SPRITE42254J H Madigan (Junction Hill)
6HOT SPUR13612J Thompson (Shannonbrook)
7ELIZABETH ROYAL11632J Carruthers (Castlereagh)
8MISS JODITO75474T L Northfield (Stratheden)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Star Lodge Series Final08:42PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $20,200 Prizemoney.
1st: $15,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1ZUMBA QUEEN64522R M Giltinan (Ormeau)
2BLACK CANDY22332W F Kennedy (Murwillumbah)
3KYA ROSE HI6223T Thompson (North Lismore)
4PETIE PIE23V L Wisener (Postmans Ridge)
5PREMIER JOURNEY11J Carruthers (Castlereagh)
6MATILDA’S CHARM2431R M Giltinan (Ormeau)
7MR. DAWSON12M Dawson (Qld)
8DYNAMITE DALLAS21A Southee (Qld)
9BRALYN ELLA13B J Northfield (North Casino)
10RED ROVER234M D Reid (Old Bonalbo)
Race No. 8John & Deidre Free Stakes09:05PM (NSWtime)
Free For All event over 420 Metres at Lismore Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SPRING CASEY82322J Cotroneo (Clovass)
2YORKLEA SPARTAN11242A Marras (Yorklea)
3CLUB SPORTZ46F15R Gardoll (Pillar Valley)
4FOUR WINDS31221J A Finneran (Naughtons Gap)
5BRALYN STRIPES54211B J Northfield (North Casino)
6PRETTY MALAIKA11117F L Hancock (Spring Grove)
7ROAD TOLL81156D Armfield (Casino)
8COOL CYCLONE38471M A Johnson (Bentley)
9WITH INTEREST64565R W Andrews (Stratheden)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9David “butch” Mcleod Stakes09:23PM (NSWtime)
Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLUE MOON CLOUD42554M A Johnson (Bentley)
2EASY COME341M D Reid (Old Bonalbo)
3SILVER FOX18142B W Bretherton (Capalaba)
4YORKLEA SPIRIT31333P Lavis (Tregeagle)
5COOPER’S PAL23584D Armfield (Casino)
6SLOW TO LEARN22252F L Currey (Leeville)
7CASUAL TRICK12511D C Schafer (Ettrick)
8SIZE OF JESSIE52884J T Pay (Park Ridge)
9QUITE MILD15236D W Watts (Ballina)
10SAMMY BOOKER3118D Robinson (Dunbible)
Race No. 10Shane & Tracey Thank You09:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BUCK FIFTY55125L Wylie (Condong)
2TIN LIMITED61876D Russell (Innisplain)
3TECHNO DANCE53628M C Tharle (Redland Bay)
4EXPLOSIVE DREAMS46244A Southee (Beenleigh)
5ICEMAN COOL45186S C Ellem (Via Casino)
6SMART SAM12113F L Currey (Leeville)
7REGAL FOOL76226J T Pay (Park Ridge)
8YORKLEA MAGIC8145FP Lavis (Tregeagle)
9ISLE SHOW’EM44646G A Clegg (Mudgeeraba)
10BLACK HASSLER74373N Tonks (Banora Point)