Tuesday 7th April 2009


Race 1 420m M 18.47
LEN MORAN PLUMBING STAKE
1 LANDICAN LANE M TONY MILLEN
2 MOETS MATE M GLENDA DART
3 BIDGEE M TREVOR SALMONI
4 YORKLEA NATIONAL M WILLIAM GILBERT
5 KIOWA CHARM M VALERIE VICKERY
6 JASNEY’S STAR M NICK TZOUVELIS
7 AWESOME BLUE BOY M COLIN KNOWLAN
8 MANSELL M ROBERT ANDREWS
9 ANVIL WEAPON M SCOTT ELLEM
10 ANOTHER RACKET M SCOTT ELLEM

Race 2 420m 5 19.08
CRUSTY’S BAKERY- CASINO STAKE
1 AZURE ALLEGRO 5 NEVILLE ROBSON
2 PRO SWAN 5 DEAN TURLEY
3 PERO POWER 5 JAN FINNERAN
4 LOST IN FRANCE 5 C CARTER-KING
5 PRIORITY DEMAND 5 KENNETH NEAVE
6 KULU FLAME 5 JOHN CLARSON
7 BOB SUGAR 5 GARRY CLUSS
8 TEDDY COOL 5 MICHAEL GOULDING
9 SUNSET RIDE 5 ROBERT HUMPHREY
10 KULU ROYAL 5 KIM GOODING

Race 3 635m MX 19.26
BORAL TIMBERS-NAMMOONA STAKE
1 UNA’S PRIZE M GLEN NORTHFIELD
2 MISS COPENHAGEN M ROSANA STREATFIELD
3 GO YOURSELF 5 ANNETTE CASTLES
4 SUPREME TICKET 5 TREVOR SALMONI
5 HIGH ON HIGH 5 DOUGLAS PARKINSON
6 ELIZABETH 5 MELVYN PEARSON
7 YORKLEA PRINCE 5 JOE COTRONEO
8 SWIFT UNA 5 GLEN NORTHFIELD

Race 4 520m M 19.42
LITTLE BOTTLER LIQUOR-BRUXNER HY
1 TO PARIS M TREVOR SALMONI
2 SILVER HURDLER M NICK TZOUVELIS
3 QUILPIE M TREVOR SALMONI
4 DALLARETTO DEMON M RICHARD VRCKOFF
5 SKILLED ASSASSIN M MELVYN PEARSON
6 NAMOI M TREVOR SALMONI
7 LOVE EMBRACE M ANNETTE CASTLES
8 JUST BERT M TIM BILLIN

Race 5 520m 5 20.05
YABUR YULGAN STAKE
1 DETWIELER 5 ROBERT GALE
2 BOUNCY 5 DEAN TURLEY
3 DEFYING TIME 5 ROSANA STREATFIELD
4 KULU JEWEL 5 JOHN CLARSON
5 WELL 5 GARRY GEARY
6 SPIRITUAL 5 MARILYN JOHNSON
7 PEDRO LILY 5 JOHN DART
8 NAMATJIRA 5 RYAN NEWSTEAD
9 YORKLEA LADY 5 WILLIAM GILBERT
10 ORIANA FLYER 5 LORNA COATES

Race 6 635m 5 20.24
NEIL POLLARD MOTORS STAKE
1 NICCI NITRO 5 ROBERT GALE
2 OAKLAND SPIRIT 5 GARY CLARKE
3 GEMINI TEARS 5 COLIN KNOWLAN
4 GROWTH STATE 5 WAYNE HICKS
5 SUNBURNT TZAR 5 GARRY CLUSS
6 SNEAKY ASSASSIN 5 NEIL FALLS
7 YORKLEA GLORY 5 ANTHONY MARRAS
8 RHUBARB RHUBARB 5 DEAN TURLEY

Race 7 520m 4/5 20.42
KOORI MAIL STAKE
1 UNO MISSIE 5 MARILYN JOHNSON
2 SPECIAL PHANTOM 4 JOHN FREE
3 PRETTY BOY ZINN 5 DEAN TURLEY
4 ROSE CHALICE 5 PETER SIMPSON
5 STUN GUN 5 GEOFFREY GREVILLE
6 ARCHIE KANE 4 GEOFFREY GREVILLE
7 KULU MYSTIQUE 5 KIM GOODING
8 ENFORCER FRED 4 JAN FINNERAN
9 SUZY TEYS 5 SUSAN TEYS
10 SAILAWAY CHISHO 5 C CARTER-KING

Race 8 420m 4/5 21.05
NORTHERN UNITED UNDER 18’S STK
1 STRAKEN 4 BETTE DUNCAN
2 FOUR EX FEVER 5 GLEN NORTHFIELD
3 CLASSIC PEDRO 5 JAMES THOMPSON
4 SUPER TOLL 5 KEVIN ACKLING
5 CORPORAL O’REILY 5 DEAN TURLEY
6 DADDY LA PLUME 5 JAN FINNERAN
7 WITHIN RADAR 5 ROBERT ANDREWS
8 BOBALONG FRIEND 5 JAMES MADIGAN
9 GREY APACHE 5 GLEN NORTHFIELD
10 ABSOLUTE STYLE 5 NICK TZOUVELIS

Race 9 420m 5 21.24
NEW TATTERSALLS HOTEL STAKE
1 BILKO 5 GLENDA DART
2 PARIS ON HIGH 5 ROBERT ALCHIN
3 SPINNAKER BAY 5 NICK TZOUVELIS
4 KELSEY KATE 5 GEORGE MORSCHEL
5 MECCA MAGIC 5 JAN FINNERAN
6 KULU ROSE 5 JOHN CLARSON
7 UNEARTHED 5 ROBERT ANDREWS
8 PERFECT PHANTOM 5 JOHN FREE
9 BACK TO IRELAND 5 ROBERT HUMPHREY
10 JENNA’S BOY 5 CYRIL BOYLETT

Race 10 520m 5 21.42
MULLI MUGELS STAKE
1 PREMIUM SMILE 5 JOHN FREE
2 NIGHT MARC 5 LAURENCE WALKER
3 SACHEEN’S WISH 5 GLENDA DART
4 CHEEKY PRINCE 5 NICK TZOUVELIS
5 AMIKA 5 MARILYN JOHNSON
6 KULU BUNYIP 5 JOHN CLARSON
7 MISS GRIP IT 5 RYAN NEWSTEAD
8 SCARLET BANNER 5 CHRISTOPHER GILL
9 OMAGH 5 ROBERT ANDREWS
10 LITTLE HELLION 5 C CARTER-KING