Thursday 9th October 2008


Race 1 400m M 16.04
MAITLAND GBOTA MAIDEN STK
1 BENNY LITTLE M ROBERT WHITELAW
2 FLIRT MINT M BEVERLEY SWEENEY
3 MAGGIE A GOGO M ROBERT WHITELAW
4 EASTVIEW DAWN M EMANUEL BORG
5 BRO RIKKIALLEN M TIMOTHY MURRAY
6 HEADLINE ACT M NICHOLAS CLIFTON
7 MR. DEAL M BARBARA REES
8 SHADY CHARACTER M ARTHUR ARMSTRONG
9 MIMI MCMULLET M GARY GREENE
10 BAM BAM DASH M DAVID HOARE

Race 2 450m M 16.24
MAITLAND MERCURY MAIDEN STK
1 HARVESTER M BARBARA REES
2 POPPY’S SECRET M FRANCIS JAMIESON
3 FLASH PAT M EMANUEL BORG
4 CASH UP ABBEY M SCOTT FARLEY
5 MOTOR MAN M BRUCE MACKIE
6 DUBLIN M SANDRA BROWN
7 ELECTRO DIVA M WILLIAM DAVIES
8 TEEVEE SUPREME M THOMAS GAUNT
9 BARB’S LUCKY M BARBARA KELLY
10 LIGHT WEIGHT M THOMAS WILSON

Race 3 400m 5 16.44
RED TV STAKE
1 SOLVE THE TITLE 5 BARRY COOMBES
2 SILENT STORM 5 MAURICE GUERIN
3 TUNACO 5 DIANE WELLS
4 RAJAH’S GEM 5 WAYNE BORELAND
5 TAIHLA’S BOY 5 WILLIAM LEYSHON
6 EXTEND 5 MAJELLA FERGUSON
7 JAMES BANNER 5 DIANE WELLS
8 CARRIBEAN DASH 5 DAVID HOARE
9 PHIL A BILL 5 MICHAEL STEWART
10 CHIEF SEKONDA 5 ROBERT GROIZARD

Race 4 450m 5 17.04
MAITLAND SUPPORTERS CLUB STK
1 WALK LIKA MAN 5 MATHEW EGGE
2 CORIAKIN STAR 5 MARK TAYLOR
3 UNO MISSIE 5 ERIC CASTLE
4 ADAM’S FOX 5 DAVID WILSON
5 HOT TAMALES 5 JASON MACKAY
6 JOAN’S RUBY 5 JOAN SINGLINE
7 HEAT 5 JENNY BARNETT
8 LITTLE FEATHER 5 KEVIN HERRING
9 CHIEF SEKONDA 5 ROBERT GROIZARD
10 LOLA GRACE 5 ROBERT RODERICK

Race 5 400m 4/5 17.24
COOL MAT @ STUD STK
1 TOW TRUCK 5 KEVIN BARTON
2 COOL KIAHNI 4 MARK ROBERTS
3 LUKE PACINO 5 LOUISE MCGEE
4 RUN BRIONEY 4 BRADLEY FIELD
5 HIGHTOWER 5 JEFFREY JAEGER
6 BEN CROW 5 NEAL GRAY
7 MAGIC ROGAN 5 BEVERLEY SWEENEY
8 FLIPPIN’ ADAM’S 5 MEGAN-LEE MASON
9 CHIEF SEKONDA 5 ROBERT GROIZARD
10 EASY AS PIE 5 ROBERT WHITELAW

Race 6 450m 4/5 17.44
‘NEILL’S TYRES SPRING TPHY HT1
1 JULIA GEE 5 ANTHONY DUGGAN
2 OLD BUSTER 5 DONALD KIRK
3 STEADFAST TAMMY 4 ERIC CASTLE
4 NOVA SURF 5 NEAL GRAY
5 IRISH GAIN 5 NEAL GRAY
6 JOSH’S BUDDY 4 JOHN MUNRO
7 MURRANJI NED 5 ROBERT HANCOCK
8 YOUR ROUND 5 WILLIAM DAVIES
9 SAMAKAND 5 SANDRA BROWN
10 VENGANCE 5 MAJELLA FERGUSON

Race 7 565m 4/5 18.01
FUTURE STARS SERIES NEXT WEEK
1 SMARTY JOE 4 LOUISE MCGEE
2 SACHEEN’S WISH 5 KEVIN HERRING
3 TIFFANY’S PLUNKY 5 PHILLIP BOON
4 SIR HERCULES 4 JASON MACKAY
5 DIDDY FELLA 5 COLIN KNEESHAW
6 TICKETS 5 HELEN IVERS
7 PURE DRIVE 5 GEORGE SINGLINE
8 VALLEY GLORY 5 DARRELL JOHN
9 DIS LOW KATE 5 SHANE HILL
10 CHAMPION BOY 5 DARRYL WILSON

Race 8 450m 4/5 18.20
O’NEILL’S TYRES SPRING TPHY HT2
1 KOKODA SUN 5 NATASHA ALGIE
2 MURRANJI KATE 5 ROBERT HANCOCK
3 FLYING ESTHER 5 JOHN MUNRO
4 MILORD ADMIRAL 4 SANDRA BROWN
5 FLAMINGO STAR 5 NEAL GRAY
6 MURRANJI TOM 5 ROBERT HANCOCK
7 CHOOSE TO DREAM 4 MAJELLA FERGUSON
8 MIDNIGHT GAMBLER 4 WILLIAM DAVIES
9 VENGANCE 5 MAJELLA FERGUSON
10 SAMAKAND 5 SANDRA BROWN

Race 9 400m 5 18.42
STEVE WHALLAND RACE IMAGES STK
1 LIGHTNING POINT 5 GARY ERNST
2 LITCHFIELD PARK 5 WILLIAM DAVIES
3 JOGEP 5 GEOFFREY PRISK
4 SET PURPOSE 5 WILLIAM DAVIES
5 DEVIL’S COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
6 ADAM MARAND 5 ANDREW NASH
7 BARB’S MARY 5 WARREN KELLY
8 GENISTA DANCER 5 ISABEL SHADLOW
9 EASY AS PIE 5 ROBERT WHITELAW
10 PHIL A BILL 5 MICHAEL STEWART

Race 10 450m 5 18.59
GBOTA GREYHOUND RACING STK
1 MUNDAKA 5 GARY ERNST
2 FLY TONIGHT 5 MARGARET ENRIGHT
3 SAMAKAND 5 SANDRA BROWN
4 ARNIE’S MATE 5 LOUISE MCGEE
5 RAMONZO 5 RAYMOND LEE
6 AMISH TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
7 BIG TEE MAC 5 NATALIE ATCHISON
8 CAMELICIOUS 5 WILLIAM DAVIES
9 LOLA GRACE 5 ROBERT RODERICK
10 CHIEF SEKONDA 5 ROBERT GROIZARD

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments