Wednesday 21st January 2009


Race 1 400m M 15.37
MAITLAND GBOTA B/PAWS MDN HT1
1 DEBACLE M MICHELLE SHAMBLER
2 DAVETTE’S PIRATE M DAVID BURGESS
3 TURBO LAD M TERRY PRIEST
4 DEVASTATING LEE M ROBERT WHITELAW
5 CHOPPY WATERS M TERRENCE RANSOM
6 MAJOR WAGER M JOHN MOORE
7 OUR TOWN LAD M TERRY PRIEST
8 CLASSY FORT M KENNETH CHEETHAM
9 HOOKED OUT M KEITH WADDINGTON
10 BUCKY BEAVER M MICHAEL COADY

Race 2 400m M 15.57
MAITLAND GBOTA B/PAWS MDN HT2
1 SWINGIN’ M JENNIFER GREEN
2 DITZY M SUSAN SMITH
3 COUNTER STRIKE M JENNY BARNETT
4 ROSEBYE ROWE M EDWARD SEATON
5 BOSS NUMBER ONE M CLIFFORD CLARK
6 OURTOWN GIRL M TERRY PRIEST
7 OAKLAND GLORY M WILLIAM DAVIES
8 DAVETTE AND KEN M DAVID BURGESS
9 BAZOOKA’S GLOVE M COLIN LANE
10 LITTLE LUCIFER M MICHAEL COADY

Race 3 400m 4/5 16.17
M’TLD GBOTA AUSTRALIA DAY HT1
1 TEEVEE BLACK 5 THOMAS GAUNT
2 SMART ALFIE 5 RAYMOND LEE
3 GABLE MCTIGER 5 HELEN HANSON
4 GO THE HIGHWAY 5 BRUCE BATEY
5 EXTREME LEE BENT 5 JAMIE QUINN
6 PAT’S FIGHT 5 DARREN FRENCH
7 LITCHFIELD PARK 5 WILLIAM DAVIES
8 TIFFANY CASE 5 RUSSELL MANSLEY
9 HAYLEY’S CHIEF 5 COLIN LANE
10 DADDY’S DAUGHTER 5 SUSAN SMITH

Race 4 400m 4/5 16.37
M’TLD GBOTA AUSTRALIA DAY HT2
1 HEAT 4 JENNY BARNETT
2 MINT LORIAN 5 GREGORY FREEMAN
3 TWO INCH GAP 5 NOEL WILLIAMS
4 OCEAN EXTREME 5 NEVILLE BROADBENT
5 ALL THE MAGIC 5 ROBERT GREEN
6 GENISTA DANCER 5 ISABEL SHADLOW
7 GROOVEY GODDESS 5 JUSTIN KING
8 STOIC 5 MICHELLE SHAMBLER
9 MARBLY 5 BRYAN YOUNG
10 BUDDY DOONS 5 ANDREW FOUKKARE

Race 5 400m 4/5 16.57
B/PAWS SPRINT SERIES FNL
1 DRAKS 4 DARREN RUSSEL
2 FUTURE FUND 5 JOHN LAWSON
3 INTELLECT 5 JOHN CROSSLEY
4 BIG TEE MAC 4 NATALIE ATCHISON
5 VIOLET JOAN 5 TERRENCE RANSOM
6 LIANA BUBBA LEE 5 TERRENCE RANSOM
7 TAKE THE KITTY 5 KENNETH CHEETHAM
8 ORPHAN POINT 4 GARY ERNST
9 WILD NERO 5 ANDREA SPINELLO
10 FULL ON SHELBY 5 DEEN PARKINSON

Race 6 400m 4/5 17.17
M’TLD GBOTA AUSTRALIA DAY HT3
1 BEETLE BOMB 5 BRYAN YOUNG
2 STATELY SAPPHIRE 5 PETER JOHNSTON
3 CURRY LE FOX 5 BRADLEY BARBER
4 SILENT ACTION 5 LOUISE MCGEE
5 MY LITTLE MAN 5 TAMARA SPINKS
6 CALICO CHICK 5 HELEN HANSON
7 GRANDO MIST 5 WILLIAM DAVIES
8 TEEVEE BLUE 5 THOMAS GAUNT
9 TOTAL GIRL 5 SUSAN SMITH
10 SIGNATURE ROWE 5 PETER SEATON

Race 7 400m 4/5 17.37
M’TLD GBOTA AUSTRALIA DAY HT4
1 LAST GENERATION 5 WILLIAM DAVIES
2 SHE’S WALAMMBY 5 ROBERT RODERICK
3 ENHANCING ROWE 5 PETER SEATON
4 STRIKING GENETIC 5 JAMIE EDWARDS
5 TEEVEE CYRUS 5 THOMAS GAUNT
6 SONNY TIM 5 SHANE HILL
7 FLYING MARSHALL 5 GEOFFREY PRISK
8 HEY TYLER 5 PHILIP MUNN
9 INSTANT DECISION 5 BILL DEGUARA
10 MARBLY 5 BRYAN YOUNG

Race 8 450m 4/5 17.57
MAITLAND MERCURY STK
1 FANGS FURY 4 WILLIAM DAVIES
2 NEVADA GIRL 5 SHANE BENNISON
3 SURFING MAGIC 5 TERRY PRIEST
4 BELLA DOONS 5 ANDREW FOUKKARE
5 IMA FLYER 4 BRUCE MACKIE
6 SMARTY JOE 5 LOUISE MCGEE
7 JOEY’S PUZZLE 4 LOUISE MCGEE
8 GELIGNITE KID 5 DARREN RUSSEL
9 SURF ABANDON 5 JOHN MOORE
10 APOLLO PRINCE 5 JOHN MOORE

Race 9 400m FFA 18.12
EAST MAITLAND BOWLING CLUB STK
1 JAKODY DOONS 4 ANDREW FOUKKARE
2 MIDNIGHT GAMBLER 4 WILLIAM DAVIES
3 MR. STAR GAZER 4 DENNIS TUCKWELL
4 FIRST OVER 2 JOHN MUNRO
5 Vacant
6 KAI LAGER 2 HELEN SIMMONS
7 SIR WALTER 2 PAUL RODERICK
8 WEMBLEY WHISPER 3 ROBERT GREEN

Race 10 565m 4/5 18.32
THE GOOD GUYS AT MAITLAND STK
1 MISS SORT 5 GARY ROBERTSON
2 SUPERSONIC CYRIL 4 BRUCE MACKIE
3 CITY GLAMOUR 5 DANIEL FLANAGAN
4 MOTOR MAN 5 BRUCE MACKIE
5 FORTY TWENTY 5 JOHN HEARD
6 RED PERFECTA 5 CAROLYN YOUNG
7 MILORD ADMIRAL 5 SANDRA BROWN
8 DISORDERLY 5 NEIL FALLS
9 WING A WAY 5 HELEN IVERS