Sunday 14th June 2009


Race 1 328m M 13.05
GBOTA BLUE PAWS HEAT 1
1 SPLINTER’S PRIDE M DENIS HAMPSON
2 BOB BLACK M RAYMOND LEE
3 OH I KNOW M DANIEL GALVIN
4 TAMIKA MARY M ROSS SHOESMITH
5 HARRY HOUDINI M TERRY PRIEST
6 DRIFTING SANDS M UNAVAILABLE
7 THAT SNARLY DUDE M DALLAS PEMBERTON
8 WALKABOUT ELLEY M ANDREW NASH
9 WHERE NEXT M MICHAEL COADY
10 FURIOUS MAL M BRADLEY BARBER

Race 2 328m M 13.25
GBOTA BLUE PAWS HEAT 2
1 BEAUTIFUL BEAMER M ISABEL SHADLOW
2 ACTION IMPACT M RONALD DAWES
3 DANNY’S BELLE M TAMARA SPINKS
4 MARY’S BELLE M TROY CALLAGHAN
5 BOB’S BINDI M RAYMOND LEE
6 SNOWY’S GIRL M TREVOR WITT
7 KEVIN’S PROBLEM M KEVIN MARSH
8 JUST NOT THERE M KIM MCNAMARA
9 FURIOUS MAL M BRADLEY BARBER
10 WHERE NEXT M MICHAEL COADY

Race 3 328m M 13.45
GBOTA BLUE PAWS HEAT 3
1 TED AND EGAN M MAXWELL MCGOVERN
2 GO FAITH M GAYLE MASTERSON
3 AUNTY GAYLA M ROSS SHOESMITH
4 TOBY TANGA M BRIAN HORTON
5 PIXIE DOONS M ANDREW FOUKKARE
6 HERE COMES TEDDY M TAMARA SPINKS
7 STEVE’S WONDER M MICHELLE SHAMBLER
8 KOOROORA KID M BEVERLY SANDES
9 WHERE NEXT M MICHAEL COADY
10 FURIOUS MAL M BRADLEY BARBER

Race 4 429m 5 14.05
PRINCE OF WALES TAVERN STAKE
1 TOOL TIME 5 PETER LISLE
2 NICE TO DREAM 5 MICHAEL COADY
3 DASH MISS ELLIE 5 TERRY PRIEST
4 TIM’S MAGIC 5 DENISE PRIEST
5 BREANNON’S BELLE 5 ALFRED BOSWELL
6 LOCO BONITA 5 CECIL KENNEDY
7 TWO THUMBS UP 5 BRADLEY BARBER
8 TANGO SPECIAL 5 TAMARA SPINKS

Race 5 429m 5 14.25
ARTHUR’S TAKEAWAY STAKE
1 STATE TROOPER 5 DANIEL GALVIN
2 GENISTA DANCER 5 ISABEL SHADLOW
3 SQUADCAR TYSON 5 ROGER SANDES
4 RAGING ROGER 5 CECIL KENNEDY
5 TRUE ENFORCER 5 NEIL GOOGE
6 BIG COOL MULWEE 5 RONALD DAWES
7 PINDIMA PRINCE 5 ANNE FOLEY
8 SHOTGUN BEAUTY 5 GAYLE MASTERSON

Race 6 429m 5 14.45
NIGEL’S QUALITY MEATS STAKE
1 STATE CRUISER 5 DANIEL GALVIN
2 SENIOR BEAR 5 RAYMOND LEE
3 DAY SEAS CHLOE 5 COLIN HALL
4 JOSE LUIS 5 WAYNE COX
5 ARRANGE BAIL 5 SHANE REED
6 AMISH TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
7 SHOTGUN GIRL 5 GAYLE MASTERSON
8 CURRY LE FOX 5 BRADLEY BARBER

Race 7 429m M 15.05
BLOOM’S IRRIGATION STAKE
1 DEN’S DELL M TERRY PRIEST
2 RYES MERMAID M BEVERLY SANDES
3 TOKEN OF DREAMS M COLIN CALDWELL
4 CORONATION QUEEN M ISABEL SHADLOW
5 KOKODA DINAS M DANIEL GALVIN
6 MADANG DINAS M DANIEL GALVIN
7 BUCKY BEAVER M MICHAEL COADY
8 JETEYE JAI M MICHELLE SHAMBLER

Race 8 429m 4 15.25
FARMER’S BARN STAKE
1 BELZA PRINCESS 4 ANNE FOLEY
2 BINNY RAE 4 RAYMOND WHITE
3 TANKED 4 C FRANKLAND-SHAMBLER
4 MOOGLES 4 SHANE REED
5 BELLA DOONS 4 ANDREW FOUKKARE
6 SHANTAE 4 LOUISE MCGEE
7 KISSES FOR ANGEL 4 ROBERT NEWSTEAD
8 WITHOUT REALITY 4 TAMARA SPINKS

Race 9 328m 5 15.45
VALLEY LONGWALL DRILLING STAKE
1 SENTNELL 5 LOUISE MCGEE
2 HEY TYLER 5 PHILIP MUNN
3 HOT RUFUS 5 ROBERT NEWSTEAD
4 ADAM MARAND 5 ANDREW NASH
5 STOIC 5 MICHELLE SHAMBLER
6 KEZZA’S SHADOW 5 KERRY MARSH
7 EASY AS PIE 5 ALFRED BOSWELL
8 ANNA TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
9 STATE BLUES 5 DENISE PRIEST

Race 10 328m 5 16.05
DARRYL’S BOBCAT STAKE
1 STRYKING SARAH 5 KEVIN MARSH
2 JUST A FLASH 5 MICHAEL COADY
3 RANGER ALEX 5 SCOTT FARLEY
4 ENERGY INC 5 TAMARA SPINKS
5 MARAND’S GIFT 5 ANDREW NASH
6 TARA TANGA 5 ERIC SHARMAN
7 LITTLE AVA 5 RONALD DAWES
8 TURBO LAD 5 TERRY PRIEST
9 JEN STAR 5 ISABEL SHADLOW
10 TAX TIME 5 KEVIN MARSH