Sunday 19th October 2008


Race 1 429m M 13.05
FARMER’S BARN STAKE
1 GALAXY MAN M ROGER SANDES
2 MYSTERY KNOCK M JANET DUNN
3 STATELY GODDESS M TERRY PRIEST
4 ELITE SNEAKER M PHILLIP VAN HAREN
5 OUR MISS COOL M ROBERT SAXON
6 BUDDY DOONS M ANDREW FOUKKARE
7 KOTARA BEAR M RAYMOND LEE
8 FOXY LOXY M LOUISE MCGEE
9 NOBODY KNOCKS M DENIS WRIGHT
10 TAXI LAD M TERRENCE MARSH

Race 2 328m M 13.25
BLOOM’S IRRIGATION STAKE
1 DIVER’S MAGIC M DARRYL DIVER
2 GO THE HIGHWAY M BRUCE BATEY
3 MISS BISEGNA M TERRY PRIEST
4 KARN THE FIZZ M BRYAN YOUNG
5 MY LITTLE MAN M TAMARA SPINKS
6 POSSUM HUNTER M GAVIN RICHARDSON
7 COUNTRY CASH M SCOTT FARLEY
8 STRONG CHARACTER M BRIAN HORTON
9 HILLVIEW HUE M DALE TOLMIE
10 PURPLE HEART M WAYNE LAY

Race 3 328m 5 13.45
ARTHUR’S TAKEAWAY STAKE
1 DRAKO STAR 5 JOHN BYRNE
2 MURRAYVAR JET 5 THOMAS BIVEANO
3 CENTRE BOLT 5 UNAVAILABLE
4 SARAH’S DAWN 5 BRIAN DAVIES
5 ANNA TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
6 WARRIOR ROXON 5 TAMARA SPINKS
7 DAVY JET 5 BRIAN HORTON
8 KILLARNEY LASS 5 COLIN LANE
9 ADAM MARAND 5 ANDREW NASH
10 BIG COOL CHEV 5 TERRENCE MARSH

Race 4 328m 5 14.05
PRINCE OF WALES TAVERN STAKE
1 SPRINGFIELD 5 JOHN BYRNE
2 ZANI’S ROCKET 5 TERRENCE MARSH
3 BALLISTIC BRETT 5 JAMIE EDWARDS
4 COOL CYRUS 5 ANDREW NASH
5 SHOTGUN BEAUTY 5 GAYLE MASTERSON
6 MARBLY 5 BRYAN YOUNG
7 HOT RUFUS 5 ROBERT NEWSTEAD
8 JEN STAR 5 ISABEL SHADLOW
9 SLUG GUN 5 BRIAN DAVIES
10 OUR ENFORCER 5 NEIL GOOGE

Race 5 560m 5 14.25
R J CORBETT PTY LTD STAKE
1 BLACK SKILA 5 ISABEL SHADLOW
2 SCARY FEET 5 COLIN CALDWELL
3 DALALLAS MELODY 5 VICTOR ELLIS
4 SHARP KNOCK 5 DENIS WRIGHT
5 PERCEPTION 5 WAYNE LAY
6 KILLARNEY KING 5 COLIN LANE
7 LADY SCUD 5 KENNETH BELL
8 CABIN CRUISER 5 GWENDOLINE SPARKE
9 GOODWIN RUSSIAN 5 BRYAN YOUNG
10 APACHE RUN 5 TAMARA SPINKS

Race 6 429m 5 14.45
VALLEY LONGWALL DRILLING FINAL
1 HOT BOT 5 LOUISE MCGEE
2 CHARLES DANIEL 5 RONALD DALLAWAY
3 SENIOR BEAR 5 RAYMOND LEE
4 NAILED IT 5 ROBERT GROIZARD JNR
5 TUMBLEWEED 5 BRUCE BATEY
6 TOTAL COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
7 SPOT OF BOTHER 5 COLIN CALDWELL
8 OLD BUSTER 5 DONALD KIRK
9 EMILY’S CHOICE 5 DARRYL WILSON
10 WILD MACJUDY 5 FRANCIS JAMIESON

Race 7 328m MX 15.05
BLUE PAWS FINAL
1 LUCY TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
2 COUNTRY CRUISER 5 GWENDOLINE SPARKE
3 BUBBA’S PERIMO M JOHN HUTTON
4 GIFTED WILLEE M SCOTT FARLEY
5 POP’S DIAMOND M FRANCIS JAMIESON
6 CYCLONE MARAND 5 ANDREW NASH
7 ENERGY INC M STAN SMEDLEY
8 DON’S ENFORCER M FRED GOODALL
9 KOTARA BEAR M RAYMOND LEE
10 RAGING ROGER M CECIL KENNEDY

Race 8 429m BEST 15.25
NIGEL’S MEATS STAKE
1 CROSS ME NOT 1 LOUISE MCGEE
2 ADMIRAL SEKONDA 1 ROBERT GROIZARD
3 JOEY’S PUZZLE 3 LOUISE MCGEE
4 TOTAL ANOHKI 4 FRANK WRIGHT
5 Vacant
6 BUB’S WAY 2 KERRY MARSH
7 LETHAL PEPPER 4 GLENDA BUSH
8 HYPER SPORT 3 KEVIN MARSH

Race 9 429m 4/5 15.45
MUSWELLBROOK HOLDEN STAKE
1 EMILY TANGA 4 MAUREEN SHARMAN
2 WILD MACJUDY 5 FRANCIS JAMIESON
3 MYKONOS MISS 5 TAMARA SPINKS
4 BELLA DOONS 4 ANDREW FOUKKARE
5 TWEETY STAR 4 A A FOUKKARE
6 BELLICIOUS 5 MILLISSA MARSH
7 BACK IN MAY 5 ISABEL SHADLOW
8 DISCO MIMY 5 RON GITTOES

Race 10 429m 5 16.05
TUNMOP PTY LTD STAKE
1 TIM’S MAGIC 5 DENISE PRIEST
2 BAMALICIOUS 5 MILLISSA MARSH
3 DIVER’S JAYDEE 5 DARRYL DIVER
4 IMA KID TOO 5 GAYLE MASTERSON
5 SHANTAE 5 LOUISE MCGEE
6 AMISH TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
7 STRIKING GENETIC 5 KURTIS HAWES
8 EMILY’S CHOICE 5 DARRYL WILSON
9 DEVIL’S COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
10 MISS PERIMO 5 JOHN HUTTON

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments