Sunday 21st September 2008


Race 1 560m 5 13.05
VALLEY LONGWALL DRILLING STAKE
1 WINGEN PRINCESS 5 JOHN LAWSON
2 LADY SCUD 5 KENNETH BELL
3 BLACK SKILA 5 ISABEL SHADLOW
4 ELLA TANGA 5 RICHARD WILTON
5 PERCEPTION 5 WAYNE LAY
6 MICK TANGA 5 ERIC SHARMAN
7 BEE DEE CEE 5 ALEXANDER VERHAGEN
8 WILD MACJUDY 5 FRANCIS JAMIESON
9 BRAVO MAX 5 DAVID HOWARTH
10 DR. VAN HEISLING 5 JAMIE EDWARDS

Race 2 429m M 13.25
TUNMOP PTY LTD STAKE
1 PURPLE HEART M WAYNE LAY
2 DISCO RUSH M RON GITTOES
3 KOBBLE MINC M DALE TOLMIE
4 SHANTAE M LOUISE MCGEE
5 PANDA MAGIC M FRANCIS JAMIESON
6 HUNTER BLACK M REX WATSON
7 RUBY STONE M MARK MORGAN
8 ISA STORY M JAMES HOWARTH
9 COOL SAMMY M RAWDON SHERMAN
10 KOTARA BEAR M RAYMOND LEE

Race 3 429m BEST 13.45
GRNSW COUNTRY CUP HEAT 1
1 GENISTA JACK 5 ISABEL SHADLOW
2 AMI TANGA 3 MAUREEN SHARMAN
3 OUR ELITE BELLE 4 JOHN LAWSON
4 CHARLES DANIEL 5 RONALD DALLAWAY
5 BELL’S HOPE 5 KENNETH BELL
6 KILLARNEY BABE 4 GREGORY PERRIN
7 BUNS OF STEEL 3 MICHAEL GATT
8 EMILY’S CHOICE 5 DARRYL WILSON

Race 4 328m M 14.05
BARRINGTON METAL FABRICATIONS ST
1 BELIEVE MY TIMES M DAVID CROWFOOT
2 MARBLY M BRYAN YOUNG
3 SENIOR BEAR M RAYMOND LEE
4 WALKABOUT TRACE M ANDREW NASH
5 TEEVEE RIDDLE M THOMAS GAUNT
6 COUNTRY CRUISER M GWENDOLINE SPARKE
7 STRONG CHARACTER M BRIAN HORTON
8 OVER THE FENCE M ALBERT NEWSTEAD
9 TAXI LAD M TERRENCE MARSH
10 GIFTED WILLEE M SCOTT FARLEY

Race 5 429m BEST 14.25
GRNSW COUNTRY CUP HEAT 2
1 ROCKETS BEACH 3 ALFRED BOSWELL
2 SCARY FEET 5 COLIN CALDWELL
3 COLUNDER 3 ROBERT MUNN
4 GROOVIN’ THE MOO 3 NICHOLAS CLIFTON
5 MYKONOS MISS 5 TAMARA SPINKS
6 INGLISS BALE 1 SHANNON BOYD
7 CHERRY CHERRY 5 ISABEL SHADLOW
8 HEZA CRACKER 4 TREVOR DEAVES

Race 6 328m 5 14.45
ABC UPPER HUNTER RADIO STATIO
1 WHO’S A PUNK 5 MEGAN-LEE MASON
2 CHAINSAW JACK 5 ALBERT NEWSTEAD
3 DUSTY STORM 5 MICHAEL STEWART
4 WARRIOR ROXON 5 TAMARA SPINKS
5 DAVY JET 5 BRIAN HORTON
6 EXTREMELY ELITE 5 ROBERT NEWSTEAD
7 NAILED IT 5 ANDREW GROIZARD
8 MULTIVALE LAD 5 DONALD KIRK
9 AUNTY ALEX 5 ALEXANDER VERHAGEN
10 SUPREME PERIMO 5 JOHN HUTTON

Race 7 429m BEST 15.05
GRNSW COUNRY CUP HEAT 3
1 FUTURE FUND 2 JOHN LAWSON
2 KATIE ABBOTT 5 MICHAEL GATT
3 MARBILL 4 MARK MORGAN
4 CROSS ME NOT 1 LOUISE MCGEE
5 SMOKEY GIRL 3 UNAVAILABLE
6 NOT A PUZZLE 5 RON GITTOES
7 AMISH TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
8 STRIKING GENETIC 5 JAMIE EDWARDS

Race 8 328m MX 15.25
BLUE PAWS FINAL
1 POP’S DIAMOND M FRANCIS JAMIESON
2 APACHE RUN 5 TAMARA SPINKS
3 UP SIZE ME M MICHELLE EILERSEN
4 DIVER’S JAYDEE M DARRYL DIVER
5 DEVIL’S COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
6 EASTVIEW DAWN M EMANUEL BORG
7 OLD BUSTER 5 DONALD KIRK
8 COUNTRY CASH M SCOTT FARLEY
9 MARBLY M BRYAN YOUNG
10 SARAH DEL M TERRY PRIEST

Race 9 429m BEST 15.45
GRNSW COUNTRY CUP HEAT 4
1 MIXED UP TIGER 5 TREVOR DEAVES
2 SILENT BOMB 5 UNAVAILABLE
3 ELITE THOMAS 3 TAMARA SPINKS
4 SOMETHING ELITE 1 RAWDON SHERMAN
5 SIERRA TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
6 DRIVE UP 4 JOHN LAWSON
7 JIMMY RIDDLE 5 JAMES HOWARTH
8 AMOS PUZZLE 3 RONALD DAWES

Race 10 328m 5 16.05
2NM/POWER FM RADIO STATION STAKE
1 STEEL JET 5 KEITH HAMILTON
2 BALLISTIC BRETT 5 COLIN LANE
3 WITTY’S CARNAGE 5 TREVOR WITT
4 TEEVEE GINGER 5 THOMAS GAUNT
5 SPOT OF BOTHER 5 COLIN CALDWELL
6 COOL CYRUS 5 ANDREW NASH
7 MISS ELLA JADE 5 KENNETH BELL
8 TEE TEE TOWNSEND 5 ALEXANDER VERHAGEN
9 JEN STAR 5 ISABEL SHADLOW
10 IN ADDITION 5 GRAHAM NOVLEY