Sunday 30th November 2008


Race 1 328m M 13.05
FARMER’S BARN STAKE
1 LITTLE LUCIFER M MICHAEL COADY
2 WALLET LINER M MICHAEL COADY
3 RELL’S REBEL M ALFRED BOSWELL
4 SMART VIPER M ROBERT GAY
5 SPARKY’S MISS M MARY-ANN WHITLOCK
6 STATELY GODDESS M DENISE PRIEST
7 FLASH SELECTION M FRED GOODALL
8 MARY’S BELLE M TROY CALLAGHAN
9 MODERN MINGLE M ROBERT GAY
10 JUST NOT THERE M MICHAEL COADY

Race 2 429m 4/5 13.25
CAROLEN TRANSPORT STAKE
1 MYKONOS MISS 5 TAMARA SPINKS
2 SENIOR BEAR 5 RAYMOND LEE
3 SCARY FEET 5 COLIN CALDWELL
4 NAILED IT 4 ROBERT GROIZARD JNR
5 DIAMOND’S TOKEN 5 RONALD FISHER
6 APACHE MAX 5 THOMAS BRABHAM
7 NOT A PUZZLE 5 RON GITTOES
8 BLACK SKILA 4 ISABEL SHADLOW

Race 3 429m M 13.45
ARTHUR’S TAKEAWAY STAKE
1 DON’S ENFORCER M FRED GOODALL
2 COOL FLASH M ALFRED BOSWELL
3 HOOT JUICE M MARK ROBERTS
4 WITTY’S JASPA M TREVOR WITT
5 Vacant
6 BEETLE BOMB M BRYAN YOUNG
7 BOW TANGA M MAUREEN SHARMAN
8 SILENT ACTION M LOUISE MCGEE

Race 4 328m 5 14.05
VALLEY LONGWALL DRILLING STAKE
1 CARTWHEEL KID 5 RONALD KEMP
2 KISS ME AIDIE 5 KEVIN KEEGAN
3 SPEEDY SISTER 5 PETER HONNERY
4 ANNA TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
5 Vacant
6 COOL CYRUS 5 ANDREW NASH
7 PASCALEENA 5 DENISE PRIEST
8 DRAKO STAR 5 JOHN BYRNE

Race 5 328m 5 14.25
MUSWELLBROOK HOLDEN STAKE
1 COUNTRY CRUISER 5 GWENDOLINE SPARKE
2 ROSER ADIPOSER 5 PHILLIP CARRALL
3 ALISHA’S BOY 5 BARBARA EVELEIGH
4 MARBLY 5 BRYAN YOUNG
5 MY LITTLE MAN 5 TAMARA SPINKS
6 FIREFLY SAINT 5 JASON GRANT
7 HENRY TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
8 CLEVER VIPER 5 ROBERT GAY

Race 6 429m NG 14.45
WILD PLANT HIRE SPRING PLATE
1 INTELLECT 4 JOHN CROSSLEY
2 FUTURE FUND 1 JOHN LAWSON
3 ELITE FLASH 4 JOHN LAWSON
4 LUKE PACINO 3 LOUISE MCGEE
5 Vacant
6 AMI TANGA 3 MAUREEN SHARMAN
7 RON’S COLLISION 4 RONALD FISHER
8 JOEY’S PUZZLE 3 LOUISE MCGEE

Race 7 429m 5 15.05
BLUE PAWS FINAL
1 DEVIL’S COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
2 BELL’S HOPE 5 KENNETH BELL
3 ROYAL FELONY 5 FAY TROWBRIDGE
4 LUCY TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
5 ABBEY’S MANDARA 5 PETER JACKSON
6 SHANTAE 5 LOUISE MCGEE
7 MURRANJI JIM 5 LENA SWEETMAN
8 ELITE GLAMOUR 5 DAVID WERNER
9 KISS ME AIDIE 5 KEVIN KEEGAN
10 TUMBLEWEED 5 BRUCE BATEY

Race 8 429m MX 15.25
BLOOM’S IRRIGATION STAKE
1 TUMBLEWEED 5 BRUCE BATEY
2 CHLOE TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
3 STRONG CHARACTER M BRIAN HORTON
4 GIFTED WILLEE M COLIN CALDWELL
5 BUCKY BEAVER M MICHAEL COADY
6 HASSELL 5 ERIC SHARMAN
7 WITTY’S CARNAGE 5 TREVOR WITT
8 MENDOORAN MAN M DANIEL HOSKINS

Race 9 429m 5 15.45
NIGEL’S MEATS STAKE
1 TOTAL COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
2 JUST TOO GOOD 5 MICHAEL COADY
3 TIM’S MAGIC 5 DENISE PRIEST
4 OCEAN ASSASSIN 5 DANIEL HOSKINS
5 FOXY LOXY 5 LOUISE MCGEE
6 SPRINGFIELD 5 JOHN BYRNE
7 LORD ESCOBAR 5 BARBARA EVELEIGH
8 SPOT OF BOTHER 5 COLIN CALDWELL