Sunday 11th April 2010

Greyhound Box Draw For – Sunday 11th April 2010

Race No. 1Medivet South Coast Maiden12:44PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Nowra Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MADESHA COURT43684G Hughes (Wingello)

2EDGAR COTTON53435G Hughes (Wingello)

3FREEBIE53676D T Wilson (Appin)

4FLOSSY FLIRT23666E A Trio (Nowra Hill)

5ART OF DESIRE6G Summerfield (Worrigee)

6KATIE CARLIN4T627D G Hewitt (Nowra Hill)

7STILL BURNIN273K Mccrea (Warrawong)

8DREAMSOME53345R Maliphant (Kanahooka)

9BIG TORQUE7478D G Hewitt (Nowra Hill)

10STILL BUZZING668K Mccrea (Warrawong)

Race No. 2Ezyway Concrete South Nowra01:04PM (NSWtime)
Maiden event over 365 Metres at Nowra Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ZANE’S FLYER7234J Boersma (Warilla)

2NEW YORK SURF42422A J Powell (Bargo)

3SURFIN BIRD2215A Cooper (Werombi)

4BEAR VIPER67263A Little (Ambarvale)

5TITAN PRINCESS77342P R Jones (Koonawarra)

6MAGIC BEAUTY44352B J Church (Eaglevale)

7MATTY’S MARISKA275G G Brodie (Wandandian)

8SAUCY SISTER64335M M Olling (Warwick Farm)

9SAPPHIRE GRAY64365B Burnet ()

10BUNDY’S BUDDY75284C T Dance (Somersby)

Race No. 3Bechini & Associates01:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 630 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CAN DANCE35135T J Lockhart (Falls Creek)

2CLEARLY CLASS78846C Williams (Albion Park Rail)

3LIL’ SURF CHAMP54518P J Shield (Nowra)

4JESSIE’S TAIL32386R J (Quialigo)

5*** VACANT BOX ***

6SIMBA SIMBA55346R W Arnold (Wingello)

7MOLLYMOOK RAGE76424C H Hickey (Mollymook)

8IMA FIDDLER45554G Summerfield (Worrigee)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4 Novice Ht101:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 365 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LORAINE HYNDMAN51162T A Millen (Tamrookum)

2ELITE JEWELS72171L Rice (Unanderra)

3BIG DEE ARIEK67213K J Midson (Nowra)

4ONCE TEE28137B W Smith (Harrington Park)

5KANGA MISS316D Mott (Woonona)

6TELEPATHIC TREK16681R W Arnold (Wingello)

7IRINKA THOMAS65422J N Mckeon (Shellharbour)

8FULLY RADICAL32234R Matic (Canyonleigh)

9WILL MIDAS63245D Clarke (Tahmoor)

10TEDDY TAKIRI74137L D Bown (Bargo)

Race No. 5Tornado Kennel Wash Ht102:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MENTAL PAWS5F263C R Mckew (Lurnea)

2SPARRING PARTNER48616J P Spiteri (Albion Park Rail)

3RUN AT WILL23414S M Sands (Dapto)

4STILL SLEEK26514K Mccrea (Warrawong)

5BOOM BEE24121M Griffin (Albion Park)

6SISTER CLEMENTS253T6R Matic (Canyonleigh)

7RONRAY REWARD44577R A Steele (Menangle Park)

8NEIL’S TREASURE48326P R Jones (Koonawarra)

9GOTCHA BRO44154D T Mott (Woonona)

10DABEER ZARGON77745R Lengling (Dapto)

Race No. 6Tornado Kennel Wash Ht202:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1 RAIL83274A J Mcdonald (Albion Park Rail)

2OVERAWED64262P R Jones (Koonawarra)

3THIRD PARTY12463J A Davidson (Bomaderry)

4DAMO27154M Griffin (Albion Park)

5CLAYTONS EXPRESS58651D G Hewitt (Nowra Hill)

6FLYING AVALON77536J Boersma (Warilla)

7LOVELY DREAM62536J P Spiteri (Albion Park Rail)

8BRILEY42355D T Wilson (Appin)

9QUEEN SARLAMIS667F3R W Arnold (Wingello)

10SMART BOND75443M Spiteri (Appin)

Race No. 7Autopro Superstore Nowra Sprint02:44PM (NSWtime)
Free For All event over 365 Metres at Nowra Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SMOOTH CUSTARD44317W Turnbull (Mount Warrigal)

2CAWBOURNE SPUR83363K J Midson (Nowra)

3REGATTA BALE44426D Clarke (Tahmoor)

4TRACEY GRIMJAW77854B G Campbell (Toolijooa)

5FLYING JASPER35355J J Boersma (Warilla)

6SHE’S FAIR47454D A Traino (Matraville)

7STAR CALLAH54332J K Matthews (Albion Park Rail)

8COMMON COLD37266A J Mcdonald (Albion Park Rail)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Tornado Kennel Wash Ht303:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ANNA’S INTENT72416M Griffin (Albion Park)

2GOGO GLADSTONE46244J P Spiteri (Albion Park Rail)

3CLAIMED33324A J Powell (Bargo)

4DANCE OF NIGHTS36634D Clarke (Tahmoor)

5EVASIVE18817M Buckley (Catherine Field)

6MAYBE JECEE25414T J Lockhart (Falls Creek)

7SEEYA GUYS16266C H Hickey (Mollymook)

8LANG’S CREEK23615D Lang (Florey)

9RONNIE RELTUB28455W R Butler (St Georges Basin)

10ELITE RULERT4745V Spiteri (Appin)

Race No. 9Greyhound Recorder Novice Ht203:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 365 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CHICKEN NUGGET2711C H Hickey (Mollymook)

2SHIRAZ STAR31778W R Sugars (Voyager Point)

3CARMINE GLOW74511T A Millen (Tamrookum)

4HARBOUR FRONT623F6J N Mckeon (Shellharbour)

5TURBO TO EXCEL83371R J Maitland (Quialigo)

6SAROMA’S IDLE21556D Lang (Florey)

7DYNAMIC TEX35243V M Mcdonald (Albion Park Rail)

8BOMBO BLUE22374D M Crates (Nunderi)

9LAST ORDER18357C Williams (Albion Park Rail)

10AVANTI ELITE64167E N O’Brien (Bowral)

Race No. 10Greyhound Recorder Novice Ht303:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 365 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ISATAE DAWN1T Stanford (Hill Top)

2WALK THE LINE42177J Cassar (Merrylands)

3OLAY JEWEL31386P R Jones (Koonawarra)

4ACES WILL DO63411S M Sands (Dapto)

5SALLY SHIRAZ15426J P Wall (Kaleen)

6DYNAMIC GRAY26441S W Wales (Hill Top)

7WONGAWILLICARLY51723T L Thorpe (Moss Vale)

8LUNA MAGOO42516D J White (Bringelly)

9MUSICAL JOURNEY14746J Carruthers (Castlereagh)

10PICADILLY CIRCUS52486D J White (Bringelly)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments