Saturday 26th September 2009


1 POTTS PARK MAIDEN MAID 530M 1.30 P.M.
1 ARROGANT MISS – ROBERT GENTLES
2 CITY SWINGER – JOHN BUCKLEY
3 SUNNY WIL – PETER BONT
4 MASTER QUINN – WILLIAM MARMARA
5 MIDNIGHT BUST – JULIE FRENCH
6 SEATTLE SOUND – DANIEL RAYMOND
7 TENITIS – MATHEW WOTTON
8 NATALIE MAREE – ANN-MARIE TINDALL
9 BOND TO ME – ROBERT MCHUGH
10 ZIPPY DOLLAR – JOANNE ZAMMIT

2 – GRNSW MAIDEN MAID 440M 1.48 P.M.
1 BRIDE OF VAMPIRO – LEONARD POLIDANO
2 SKY TWISTER – DAVID MASON
3 IOWA JIMA – RONALD BARLOW
4 BLUE MULGOA – SHIRLEY DAVIDSON
5 WONGAWILLILUCAS – DOUGLAS MOXEY
6 BUTTERFLY DAME – DENIS RICHARDSON
7 FIRST GEAR – JOANNE ZAMMIT
8 KYLIE’S SISTER – RONALD D ROBERTS
9 JOAN’S ROSE – LEONARD POLIDANO
10 ZANKRANE – ROBERT GENTLES

3 – ROCKY RIDGE FARM MAIDEN MAID 303M 2.06 P.M.
1 WONGAWILLICARLY – DOUGLAS MOXEY
2 GO GO MAGOO – FAY SARLAMIS
3 ELITE SURVIVOR – ROBERT TAME
4 FERNANDO TONY – JOHN GRECH (JNR)
5 ANOTHER EXPOSURE – DAVID MASON
6 ELITE ARICA – SHIRLEY DAVIDSON
7 BEAR VIPER – DOMENICO LAURICELLA
8 INDIANA ROSE – ELIZABETH BONT
9 EXTREME BOND – ROBERT MCHUGH
10 TELLER – LINDSAY LEETCH

4 – BLUE PAWS HEAT 1 5 Gd 440M 2.24 P.M.
1 ARIEK MIRAGE – KEITH JONES
2 KID COLT – JAMES PATEMAN
3 WONGAWILLIJUDY – DOUGLAS MOXEY
4 SPITFIRE JEZAZZ – JOHN MAROUN
5 V A C A N T
6 PENTAGONAL – SHANE SCUGLIA
7 SHILOH SARAH – MATHEW WOTTON
8 BITOLA’S TEDDY – MATHEW WOTTON

5 – BLUE PAWS HEAT 2 5 Gd 440M 2.42 P.M.
1 KISS POOKIE – FAY SARLAMIS
2 CAV’S LUCK – ROBERT GENTLES
3 VIC’S VIXEN – VICTOR SPITERI
4 WILL GORGEOUS – CHRIS VASILIS
5 V A C A N T
6 WONGAWILLIDOLF – DOUGLAS MOXEY
7 TEDDLES – DARRELL SMITH
8 MARKUS PARK – JEMAL ISLAMOVIC

6 – GREYHOUND SOCIAL CLUB STAKE 5 Gd 530M 3.00 P.M.
1 SIX ANGELS – DARRELL SMITH
2 SPRING PATRICK – MARK ARNCLIFFE
3 BRILEY – DAVID WILSON
4 MEMORIAL DRINK – ROBERT BLAIR
5 V A C A N T
6 DIRECT MISS – DARRELL SMITH
7 IRINKA LUDLEE – LINDSAY LEETCH
8 IZZY QUICK – JOHN ASHE

7 – BANKSTOWN CREDIT UNION STAKE 5 Gd 303M 3.18 P.M.
1 WONGAWILLIKATIE – DOUGLAS MOXEY
2 MY JEZAZZ – JOHN MAROUN
3 TAKEN TO FLIGHT – LEONARD POLIDANO
4 REGAL SUN – NOEL HAYWARD
5 V A C A N T
6 MIDNIGHT TOUCH – JULIE FRENCH
7 RED MESSENGER – JOHN MEINRATH
8 LEXI ROSE – ANN-MARIE TINDALL

8 – WINNING EDGE STAKE 5 Gd 303M 3.36 P.M.
1 BEWARE OF BRITT – ANN-MARIE TINDALL
2 HARDAWAY OPAL – ANN-MARIE TINDALL
3 V A C A N T
4 KELTIC RUSH – MARK KNOWLES
5 BONEY KAZ – JULIE FRENCH
6 V A C A N T
7 ROBUSTUS SHOT – JAMES VASSALLO
8 PAT’S CHANCE – MATHEW WOTTON

9 – BIRKENHEAD PRODUCTIONS STAKE 4/5 Gd 303M 3.54 P.M.
1 JENNY BANNER – LEONARD POLIDANO
2 ELITE EBONY – ROBERT GENTLES
3 LUCKY CYRUS – GLENN HETHERINGTON
4 YOU’LL SEE BOYS – FAY SARLAMIS
5 V A C A N T
6 LONESOME SAL – CHRISTINE JOHNSTON
7 CANDY SUPREME – LINDA ISLES
8 WILD AND WOOLIE – STEVEN WESTMAN

10 – CLUBS NSW STAKE 4/5 Gd 440M 4.12 P.M.
1 OVER POWERED – DENNIS PAYNE
2 BORDER GAL – NOEL HAYWARD
3 KIWI ANGEL – KENNETH MARKHAM
4 MISS GRANGE – KENNETH MARKHAM
5 MAGICAL PRINT – GAIL HOBBS
6 TWO SHAY TURTLE – LEONARD POLIDANO
7 GO GO PATSY – JOHN GRECH (JNR)
8 VALLEY PRINCE – RAYMOND SMITH

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments