Saturday 10th July 2010

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 10th July 2010

Race No. 1Globe Memorial Mixed Final06:54PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HOCKEY FAN28322C M Reinke (Londonderry)
2LOU LOU FLASH43254J Intveen (Schofields)
3MAGIC DUST32441J S Crawford (Llandilo)
4MY LORNA84433M P Arncliffe (Castlereagh)
5SUPER HINDY1G Adams (Neath)
6THEN QUOTED3I Morgan (Telopea)
7LOU LOU DYNASTY34464J Intveen (Schofields)
8SWIPER LULU252T Vella (Blacktown)
9THUNDER ZEUS1535W J Lutiger (Bringelly)
10SO CHUFFED51265C A Mackenzie (Londonderry)
Race No. 2Sky Racing Active Stake07:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NEURONIST44222P Stamenkovic (Londonderry)
2ANGLE BONE ROAD13152S Kirby (Spring Terrace)
3UNO EVIL11384J Muscat (Rouse Hill)
4ARENA FLYER11A (Londonderry)
5BUBBLE BOY172M Hardman (Bligh Park)
6RAGUSO REASON32631S Kirby (Spring Terrace)
7MINI’S BIG BEN21721S Lewis (Leppington)
8TYLER’S LEGEND41623G Ginn (Cudal)
9PLAYBOY CHARIOT82826B Attard (Guildford)
10SHARK ALARM87356G W Prior (Peakhurst)
Race No. 3Forkbiz Novice Heat 107:36PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TIAN HAO SURFER72164R Steele (Menangle Park)
2HANDS UP43452J Aquilina (Llandilo)
3OUR TOY COWBOY16373A Ginn (Cudal)
4GWEN BENNETT42313C C King (Cranebrook)
5TALISMAN LASS24638C Fletcher (Bringelly)
6RICKARD63352M W Austin (St Marys)
7RUSHCUTTERS BOY16464W Boreland (Werombi)
8SUBJECTIVE MAGIC16357P Lagogiane (Greystanes)
9EXOCET28555M L Burton (Kemps Creek)
10ANGEL OF ANAHEIM46461J R Green (Ambarvale)
Race No. 4Castlewood Kitchens Maiden Ht 107:59PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WORTH IT327M P Hardman (Bligh Park)
2BLACK RILO58627J Zammit (Londonderry)
3SARA’S RUBY8J Newham (Glebe)
4LAVENDER OAK286R White (Thirlmere)
5FLINT SKY34M Cope (Lidsdale)
6SPEED FLOW57W M Boreland (Werombi)
7CONFISCATED5J F Rudd (Londonderry)
8AIM FOR GOLD45335D G Righetti (Kellyville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Forkbiz Novice Heat 208:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHIRAZ D’OR1333FC M Proctor (Londonderry)
2MISS WISCONSIN43627A Ginn (Cudal)
3DEVINE CAPE45423P J Parrelli ( Rothbury)
4SHAMANHO45312J Zammit (Londonderry)
5SHOCK POSITION61472L P Azzopardi (Londonderry)
6BELGENNY ECLIPSE1C J Faber (Camden)
7THUNDER PREVAILS75811J R Green (Ambarvale)
8ARTIC FLYER14254R Steele (Menangle Park)
9GARRY’S LADY38254D L Campbell (Mount Annan)
10EXOCET28555M L Burton (Kemps Creek)
Race No. 6Kevin Waters Towing Stake08:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SPARTAN TIGER73547L D Tsohalis (Hebersham)
2SPIN THE BLACK65734M P Arncliffe (Castlereagh)
3PIRATE DOS35544G J Caffyn (Berkshire Park)
4OFF THE CANVAS27464J M King (Wilberforce)
5DABEER ZARGON73553R Lengling ()
6TUNZA61736A Bateup (Penrith)
7COUNTER OFFER65622S A Mackinnon (Londonderry)
8TOTAL ONE73347P Moran (Londonderry)
9KAKKU’S GIRL68783A Chircop (Kemps Creek)
10CHARLOTTE LANE58735S Kirby ()
Race No. 7Sportsman Stake08:59PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MIGHT AND FLOUR63221C M Proctor (Londonderry)
2ZIPPY ZIN6113J F Callaughan (Luddenham)
3MOTLEY FLEW13577P Moran (Londonderry)
4ANOTHER JILL28767A J Messina (Llandilo)
5BAD THUNDER3F638J A Head (St Marys)
6ALL SILENT24426S A Mackinnon (Londonderry)
7KIEDIS15617K J Barton (Auburn)
8JERAMIAH JOHNSON52151D Sparkes (Dubbo)
9AUTOGO GOLD35764G Prior (Peakhurst)
10AWESOME CHAPMAN45658J T Skybinsky (Castlereagh)
Race No. 8Redden Video Stake09:21PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RUNNIN’ BARE62416J M King (Wilberforce)
2GENERAL ORLOV68235A Chircop (Kemps Creek)
3KAILUA BAY47562P Stamenkovic (Londonderry)
4NO DINGO45524A B Campton (Vineyard)
5LOCATELLI23247D G Righetti (Kellyville)
6MARMALADE SKY41T77M F Abela (Rouse Hill)
7CASPER ROBBO73464J M King (Wilberforce)
8BLACKBERRY STORM76141L Aldous (Werrington)
9CHARLOTTE LANE58735S Kirby (Orange)
10TIME TO GAMBLE87858G J Lye (Mulgrave)
Race No. 9Castlewood Kitchens Maiden Ht 209:44PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RUNAWAY GYPSY5F Xuereb (Vineyard)
2WARRIOR LEGENDS Kirby (Spring Terrace)
3JENMAR WILDFIRE14445J E Hanson (Orchard Hills)
4SHAY LEXIS28626C C King (Cranebrook)
5*** VACANT BOX ***
6MACHIN SHIN62567J R Deeks (Schofields)
7SO CHUFFED51265C A Mackenzie (Londonderry)
8BUTCHER DAND G Righetti (Kellyville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Next Quals August 3rd Stake10:03PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1POP ROCKER73828J R Deeks (Schofields)
2MISS RED VIXEN12321P Moran (Londonderry)
3ONE SHY44356M L Burton (Kemps Creek)
4APOLOGY15218J E Moore (Londonderry)
5COOL EVENING78516J Baxter (Villawood)
6SHANTAE56366D E Smith (Cambridge Park)
7MISS JORDY73626D J Wells (Shanes Park)
8FRINGE26776K E Wilton (Catherine Field)
9SOPHIA LEE BAY58881M L Burton (Kemps Creek)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments