Saturday 16th February 2013

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 16th February 2013

Race No. 1Globe Memorial Stakes05:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FELON’S DELIGHT42762NBTG D Adams (Bossley Park)
2HARDAWAY RAIDER421FFSHR R Marsden (Condell Park)
3DIAMOND RYAN2444822.93M E Green (Dargan)
4RED RATTLER5426122.63S Simonetta (Orchard Hills)
5MOHAWK’S RAGE1574FSHR C Vines (Agnes Banks)
6BORN SHINEY25257NBTA M Hansen (Werrington)
7STRIKING CHARLM72323FSHR Muscat (Pheasants Nest)
8ROWDY RISK3587722.94M Lee (Shanes Park)
9DIAMOND DAZZLER58487FSHR J Griffiths (Wallacia)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Redlea Chickens Stakes05:29PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BARWON PRINCE3164NBTB E Hedley (Cooranbong)
2MACARTHUR4737831.31F Busch (St Marys)
3STEPHIE’S DREAM4467431.26J A Davis (Riverstone)
4FLYING ASSASSIN8832130.93G Jose (Catani)
5TIFI FOR ME5153NBTC Obrien (Nowra Hill)
6BODY WARMTH521FSHP Mccann (Glebe)
7FAUSTINA FORTUN7454231.05P Stamenkovic (Londonderry)
8SILK THUNDER62463NBTP A Moran (Londonderry)
9HERE’S NAZZA1588FSHM Hooper (Harrington Park)
10GAZMICK SHIRAZ8786631.38M Burton (Kemps Creek)
Race No. 3Angostura Ll Bitters Stakes05:54PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLOCKER CRUZE1177522.90A J Croker (Unanderra)
2SNIFFLES44785NBTM Burton (Kemps Creek)
3BONITA BANANA86886NBTA T Wade (Kings Langley)
4AT LIBERTY11668FSHD C Griffiths (Londonderry)
5STARBURST MOLLY7376622.84S D Barron (Cambridge Park)
6BOCCA4747122.78J R Laurence (Castlereagh)
7ADHARA CURL34645FSTDP Jovanovic (Lewiston)
8IT’S PEACHY8535722.77R F Alcock (Belimbla Park)
9DIAMOND DAZZLER58487FSHR J Griffiths (Wallacia)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Sires On Ice Maiden Heat 106:13PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MACK THUNDER65566NBTB King (Kingswood)
2VOYAGER63FSHK Burnett (Bringelly)
3SPARRA LEE33553NBTK T Pedrana (Cranebrook)
4KENTUCKY GROVE22NBTJ R Crawford (Llandilo)
5KELLY BROTHERS87654NBTT J Murray (Kearsley)
6DAINTY’S GIRL24452NBTG Denardo (Leppington)
7CHASIN’ FLUFF7558NBTG Lye (Mulgrave)
8GO HANNAH GO655NBTG Adams (Londonderry)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5A1 K9 Boarding Kennels Stakes06:29PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COLONEL COOL34785FSHC Gatt (Catherine Field)
2MUMMY’S GONE6142631.05J A Davis (Riverstone)
3AMBUSH37475NBTJ W Willoughby (Yagoona)
4REGAL GATE6536531.09E Borg (Oakville)
5NOTORIOUS MISS3434130.88B E Hedley (Cooranbong)
6UNSCREWED46254NBTC Hanslow (North St Marys)
7COLOSSAL FANTASY21633NBTT R Marsh (Coal Point)
8FREDDY’S SMILE2531430.99T A Weekes (Molong)
9DESTINED TO BE7587631.03E P Borg (Oakville)
10LADY ANGELA7685531.06P J Abdallah (Llandilo)
Race No. 6Richmond To Wenty Prelude Stake06:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 717 Metres at Richmond Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ARAPINA STAR32413FSTDD P Jones (Wagga Wagga)
2BIG CLIFFY53134FSTDP M Mckinnon (Norah Head)
3GAZMICK GIRL51353NBTG J Abernethy (Parkes)
4LAUREN’S BELLE72332NBTG Tyrpenou (Londonderry)
5DELLBREZIE6122141.94R J Hume (Bunyip)
6ITCHY PRICKLE56533NBTP A Moran (Londonderry)
7WHERE’S COOPSTA54324FSTDA T Wade (Kings Langley)
8WHIP COOL4661442.36M F Clayton (Sutton Forest)
9HELLMUTH57455NBTR J Plimmer (Londonderry)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Courtesy Appliance Services Stk07:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FAUST’S FEVER66423NBTP Stamenkovic (Londonderry)
2ZIPPING DARREN331130.95C K Roberts (Dubbo)
3ANIMATE4212230.63M Clayton (Sutton Forest)
4ROMANTIC MISS1422730.76M F Abela (Rouse Hill)
5SLASH AND BURN2166FSHA T Wade (Kings Langley)
6ROCK UP RICHER1435230.55G Targett (Wyee)
7MOTOWN GIRL84365NBTT A Weekes (Molong)
8VAPOUR ZULU645F7NBTJ Satti (Eschol Park)
9JEANNIE’S GIRL44466NBTA M Hansen (Werrington)
10TRIPOTAMA BOY4877731.54P Togias (Orchard Hills)
Race No. 8Betfair Stakes07:21PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MONDAY’S JOY4446135.91I Morgan (Telopea)
2SUITS US71131FSTDK B Burnett (Bringelly)
3WINSOME BLACKIE77543NBTJ Finn (Cranebrook)
4RED REPLICA63673NBTS I Hazlett (Luddenham)
5HAWAII FANTASY16281FSHN Spackman (Primbee)
6GAZMICK DIVA23313FSTDM Burton (Kemps Creek)
7FANCY LIZA14222NBTC Sprat (Cudal)
8SHONTEL SUNRISE11331FSTDD Robertson (Ashcroft)
9HELLMUTH57455NBTR J Plimmer (Londonderry)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Sires On Ice Maiden Heat 207:36PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HEAR SAY87467NBTA K Sepping (West Ryde)
2ARIEK MAGIC75FSHV Jones (Orangeville)
3COOL BEAR846NBTJ M Attard (Blacktown)
4MALTESE FALCON65845NBTR J Zahra (Castlereagh)
5MATISSE75873NBTG Agius (Dora Creek)
6PRINCE BILLY6686NBTG Izzard (Londonderry)
7TEARIE MACK34423NBTB King (Kingswood)
8HERE IT IS66888NBTM E Hooper (Harrington Park)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Castlewood Kitchens Stakes07:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BOOM BASTIC27672NBTR F Alcock (Belimbla Park)
2SOWARD25238NBTM E Hooper (Harrington Park)
3LAVISH LADY251222.78W Shaw (Granville)
4HONG KONG KITTY18167FSHC F Wilson (Elermore Vale)
5GAZMICK BARBIE22125NBTG J Abernethy (Parkes)
6BLONDE BOMBER3747623.23A T Wade (Kings Langley)
7NOISY BOY3713323.11K T Pedrana (Cranebrook)
8NOTTY HORNBLOWER3367FFSTDF C Hardman (Bligh Park)
9DIAMOND DAZZLER58487FSHR J Griffiths (Wallacia)
10*** NO RESERVE ***
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments