Saturday 23rd March 2013

Greyhound Box Draw For – Saturday 23rd March 2013

Race No. 1Eco Friendly Building Stakes06:53PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GAZMICK JET24466NBTM Burton (Kemps Creek)
2BOCCA7132522.78J R Laurence (Castlereagh)
3TOOTS64315FSHJ L Martin (Primbee)
4SWIP NITRO21776NBTL P Polidano (Berkshire Park)
5BIG WAVE72452NBTP P Camilleri (St Johns Park)
6HARRY HIGH PANTS12766FSTDJ L Stewart (Woodberry)
7MAKE A FIFTY72466NBTS Ma (Forestville)
8TANARAMA GLAMMA65745NBTA T Wade (Kings Langley)
9ELITE BOUND5527522.83N Curby (Northmead)
10ACID RAIN26664NBTD C Griffiths (Londonderry)
Race No. 2Globe Memorial Mixed Final07:09PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,200 Prizemoney.
1st: $1,450 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WOMBLE’S WOMAN32874NBTM M Chatto (Whalan)
2COSMOLOGY4130.93O M Langley (Berkshire Park)
3DYNAMITE CHARLMF4130.69R Muscat (Pheasants Nest)
4DAINTY’S GIRL23324NBTG Denardo (Leppington)
5CHERRY COLA56752NBTJ Callaughan (Luddenham)
6YOUNG AND MAIN522NBTR D Seymour (Raglan)
7LITTLE DAISY38543NBTR G Thomas (Glossodia)
8ROBINA RAIN4633NBTJ Callaughan (Luddenham)
9BOCHINO APPEAL45325NBTE J Cuneo (Lake Munmorah)
10MOTO PARILLA85NBTC A Mackenzie (Londonderry)
Race No. 3Betezy Stakes07:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VAPOUR ZULUF7778NBTJ Satti (Eschol Park)
2FAUST’S FEVER33433NBTP Stamenkovic (Londonderry)
3LUNAR SPOK5F26130.81J F Callaughan (Luddenham)
4CHEMICAL MAKER54326FSHC Mullens (Londonderry)
5HAPPY TOWN4133F30.91D Russell (Innisplain Qld)
6LAGOON EASTWOOD43262FSHS L Webster (Cawdor)
7DUAL ACES52532NBTA Gannon (Llandilo)
8SHIRAZ REBEL7331631.48R W Dean (Riverstone)
9LITTLE EFFORT412FSHJ Head (St Marys)
10TOURMALET3644530.83M Long (Riverstone)
Race No. 4Aust Colour Tv Maiden Ht107:56PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MOTO PARILLA85NBTC A Mackenzie (Londonderry)
2BYE BYE KINGSTON67NBTC Sultana (Marsden Park)
3MASSIVE MERV5FSHJ F Callaughan (Luddenham)
4SAMADHI BABE23344FSHD J Irwin (Maudsland Qld)
5THAT’S ALL FOLKS37656NBTD C Griffiths (Londonderry)
6APOLLO REIGN6FSHM Cope (Lidsdale)
7ANOTHER DAISY54455NBTC Dimech (South Windsor)
8MR. KENMOR228F7NBTP A Moran (Londonderry)
9BILLY STYLE68FSHC Proctor (Londonderry)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Steeline Riverstone Novice Fina08:18PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPIRIT TO EXCEL11130.50J Chapman (Lidsdale)
2HUMILIATOR3687130.73A K Bennett (Wilberforce)
3DEB’S NIGHTMARE3533130.96K J Read (Burnett Heads)
4TRICKY GALE13122NBTR D Seymour (Raglan)
5MIDNIGHT PROWLERF636231.03A T Wade (Kings Langley)
6COOL JONALLY48172NBTJ Head (St Marys)
7JAY BEE ROCK6135130.64S L Webster (Cawdor)
8KAEDEN’S KHARM2512130.81T E Fear (Cambridge Park)
9FUN FOR ALL16112NBTB C Riccio (Loftus)
10PERMANENT GUEST72323NBTS I Hazlett (Luddenham)
Race No. 6Tony Agius Remembrance Trophy08:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $3,395 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FREDDY’S SMILE1431335.18T A P Weekes (Molong)
2POWER ALONG32434NBTK R Brown (Bligh Park)
3HAWAII FANTASY81873NBTN Spackman (Primbee)
4LITTLE RUM43243NBTP L Akers (Rutherford)
5SET TO SHINE42264NBTG Tsohalis (Belfield)
6EMA’S PRINCESS78322FSHC H Lamb (Swan Bay)
7SMART VALENTINO17451FSTDM Swift (Lithgow)
8LITTLE ITCHY47736NBTD J Taylor (Riverstone)
9MUMMY’S GONE66675NBTJ A Davis (Riverstone)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Betfair Stakes08:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WIRADJURI DEANO2452331.00E G Wall (St Clair)
2INTOXIC37153NBTR B Bulman (Smithfield)
3CALM MODEL4242130.66C R S Mullens (Londonderry)
4WAYLIN JOY3151331.00P Bigeni (Girraween)
5BUMBY JOHNSON3226530.76P M Schofield (Schofields)
6ITCHY PRICKLE5336530.98P A Moran (Londonderry)
7CREEPY COUPE76275NBTA T Wade (Kings Langley)
8MEL’S HOT43478FSHN J Becroft (Kurrajong)
9CHARLM WISH13337FSHR Muscat (Pheasants Nest)
10WE’RE BACK BABY41652FSHM D Shambler (Elrington)
Race No. 8Rg Mcgees Hotel Richmond Stakes09:16PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ADDIVA1241430.85G J Lye (Mulgrave)
2SAIGON SU56558NBTG Summerfield (Worrigee)
3CHARLM ROAD71311FSTDR Muscat (Pheasants Nest)
4THAI CHAMP71437NBTD G Browne (Toongabbie)
5SIMPLY GREAT68576FSHK P Cheetham (Harpers Hill)
6WY GUNYA1242630.64C H Lamb (Swan Bay)
7 HILL57223FSHC H Lamb (Swan Bay)
8STAR SAPPHIRE1221130.25D L Richardson (Holmesville)
9NAT’S ABLAZE43866FSTDJ Buttigieg (Willmot)
10YOUR CIGAR SIR34754NBTR W Arnold (Wingello)
Race No. 9Aust Colour Tv Maiden Ht209:34PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BRETTINA27324FSHG L Rogers (St Marys)
2GO HANNAH GO655F7NBTG Adams (Londonderry)
3TUMBLE DOWN62788FSHC J Carl (Londonderry)
4BIT BLACK37775NBTN Venuto (Merrylands)
5BIT OF ASTAR6FSHT Weekes (Molong)
64FSHF Hurst (Londonderry)
7REAL IMPACT2FSHE J Jones (Oakdale)
8BY MAGIC84245NBT0 J Messina (Llandilo)
9BILLY STYLE68FSHC Proctor (Londonderry)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Redlea Chickens Stakes09:53PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIT VANE1FSHP L Boyd (Richmond)
2SHEZA FLYER26254NBTB C Ryan (Yarramundi)
3OUT TONIGHT1276122.86M R W Conquest (Moss Vale)
424111FSHA K Frazer (Wallerawang)
5BIT TICKLISH28111NBTM R W Conquest (Moss Vale)
6CHUBB LEE15652FSHK Pedrana (Cranebrook)
7PACIFIC BELLE1167622.76P M Schofield (Schofields)
8ROWDY RISK7724322.94M Lee (Shanes Park)
9TREBANE138FSHP A Moran (Londonderry)
10ALISON SPRINGS35145FSHJ H Aul (Tahmoor)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments