Saturday 30th April 2011

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 30th April 2011

Race No. 1 Funerals Heat 106:54PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER LYN31456NBTC Dimech (South Windsor)
2BLACK BOB6252630.93A B Campton (Vineyard)
3’S RYDER16117FSHM J Swift (Lithgow)
4DEZZIE22215FSHG A Grimwood (Martins Creek)
5ELUSIVE ETHICS26747NBTD J Smith (Moorebank)
6CLARK NO EE4414530.34L A Mcfarlane (Jerrawa)
7TOTAL ONE2442630.96P A Moran (Londonderry)
8FOX DESTINY77426FSHL P Polidano (Berkshire Park)
9BAZA BEETROOT86638NBTM L Blewitt (Queanbeyan)
10MUTLEY75446FSTDA Wade (Kings Langley)
Race No. 2World 4 Pets Heat 207:13PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COME ON BAZ13628NBTM J Swift (Lithgow)
2HOW ABOUT BILLY62285FSHW J Lutiger (Bringelly)
3KOMODO2241730.76S Ngurah (Milperra)
4MY GIRL COOKIE1530.99G D Cook (Rosemeadow)
5CENTENNIAL BARK4241831.33P A Moran (Londonderry)
6BRANDI ALLEN21358FSHS Rhodes (Leppington)
7ELITE DISCO1F71330.86B Turner (Berkshire Park)
8SUPER NIRVANA6247731.16M Arncliffe (Castlereagh)
9FARNSIE68486NBTG Farnworth (Glenwood)
10BAZA BEETROOT86638NBTM L Blewitt (Queanbeyan)
Race No. 3John Varley Memorial Mixed Fnl07:34PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,310 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $350 3rd: $180 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA BEAT4NBTB J Wheeler (Boorowa)
2ENCOMPASS4875131.08L Procopio (Riverstone)
3LEGAL TRAPPER66484NBTB Attard (Guildford)
4WALICKY3NBTG Izzard (Londonderry)
5BUMBY JOHNSON22242NBTP M Schofield (Llandilo)
6DYNA ICEMAN243NBTB J Wheeler (Boorowa)
728322NBTN Becroft (Kurrajong)
8PINEAPPLE CITY4237131.08D Mustafa (Bringelly)
9FINAL RINSE54425NBTW J Bright (Wamberal Beach)
10ZIPPING GOLD45NBTJ F Rudd (Londonderry)
Race No. 4Wag Pet Foods Maiden Heat 107:54PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SATELLITE ONE6664FSHE T Jago (Gorokan)
2PURE MOTAHOME72284NBTE Jones (Oakdale)
3MAKE IT SWEET46246NBTT N Blewitt (Queanbeyan)
4FORCE CODE2NBTM Pavlin (Orangeville)
5FINAL PROOF63872FSHL A Mcfarlane (Jerrawa)
6ZIPPING GOLD45NBTJ F Rudd (Londonderry)
7BONE SAW65776FSHM Green (Dargan)
8DYNA DIGGER44FSHB J Wheeler (Boorowa)
Race No. 5Wenty Leagues Club Final08:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $4,480 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $800 3rd: $400 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MR SHAK1163135.74J Chapman (Lidsdale)
2LETHAL LIMIT6385235.81D A Jenkins (Catherine Field)
3TADMORE GIZMO8561536.01S Ma (Forestville)
4ZOOTA2266135.63N Brown (Catherine Field)
5HANDS UP6438236.05J Aquilina (Llandilo)
6TWITTER ME72643NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
7GREYSYND ELITE26453NBTL Mcfarlane (Jerrawa)
8FANCY RANGA32122NBTT L Bryant ()
9MAGIC QUEEN16133NBTF D Sanotti (Warwick Farm)
10SMILING JACK4124235.83C M Reinke (Londonderry)
Race No. 6Betezy.com.au Heat 308:36PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PIPPI KEEPING2337131.09J Whiticker (Jamisontown)
2DESTINED TO BE5335631.03J Zahra (Riverstone)
3MR GILLIS8631230.76D V Smart (Narellan)
4FANCY KAYLA7557530.88W J Lutiger (Bringelly)
5SOLAR OCTANE15146FSHJ Magri (Austral)
6FLYING SA1378630.94F Hardman (Bligh Park)
7BAY KNOCKA34148NBTB Barton (Greystanes)
8FIRST ARRIVAL5255531.64M Lee (Shanes Park)
9FARNSIE68486NBTG Farnworth (Glenwood)
10MUTLEY75446FSTDA Wade (Kings Langley)
Race No. 7Elwin Holmes Memorial08:56PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Richmond Of $3,030 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $500 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PLAYBOY CHARIOT72534FSTDB Attard (Guildford)
2OH OLIVIA51888NBTL T Procopio (Riverstone)
3MAGIC QUEEN16133NBTF D Sanotti (Warwick Farm)
4MIDNIGHT LEE36533NBTA (Londonderry)
5BAGUS48567NBTS Ngurah (Milperra)
6COLLY’S GIRL5617736.03B Turner (Berkshire Park)
7BIT BRISK7771135.78L T Procopio (Riverstone)
8FLAT TRACKER64465NBTM Lee (Shanes Park)
Race No. 8Nsw Colour Tv Company Heat 409:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SEVENTEEN33514FSHA Wade (Kings Langley)
2COOL ZESTA11134FSHG A Grimwood (Martins Creek)
3DYNA BARJI14FSHB J Wheeler (Boorowa)
4ROSIE’S ETHICS71173NBTD J Smith (Moorebank)
5YOUR SPECIAL4366731.16L T Procopio (Riverstone)
6ICKY THUMP63746NBTJ Grief (Londonderry)
7BLUEY DEEPWATER64384NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
8MAGINNIS MAGEE1655231.12A J Messina (Llandilo)
9BAZA BEETROOT86638NBTM L Blewitt (Queanbeyan)
10FARNSIE68486NBTG Farnworth (Glenwood)
Race No. 9Castlewood Kitchens Maiden Ht 209:41PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HAZY CHARM6NBTY A Harris (Colyton)
2MIDWIFE3543NBTD Mcdonald (Lithgow)
3DYNA HACKETT425FSHB J Wheeler (Boorowa)
4FINAL RINSE54425NBTW J Bright (Wamberal Beach)
5LATE INVITATION47664NBTL Studders (Pendle Hill)
6EXTREME CLIMATE44376NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
7INITIAL IMPACT72587FSHN R Wright (Lake Haven)
8KELDOR36F27NBTJ M King (Wilberforce)
Race No. 10Kevin Waters & Sons Towing Ht 510:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TAX STIMULUS5455430.95B Turner (Berkshire Park)
2FOX DANCING33471NBTL P Polidano (Berkshire Park)
3SCENIC GOLD31113FSTDG J Minter (Mayfield)
4LEGAL ISSUE4254631.51B Attard (Guildford)
5MAGIC MOMENT3625830.94F D Sanotti (Warwick Farm)
6SCARLETT’S BOY3511530.98J Denardo (Leppington)
7TEXAS CHASEF2718NBTJ Reason (Lethbridge Park)
8ALEISHA ALLEN1431.14B J Wheeler (Boorowa)
9MUTLEY75446FSTDA Wade (Kings Langley)
10BAZA BEETROOT86638NBTM L Blewitt (Queanbeyan)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments