Saturday 4th July 2009


Race 1 340m M 13.30
GREYHOUND RECORDER STAKE
1 KIMBA’S CHOICE M MARK MORGAN
2 CIENNA VALLEY M ROBERT MUNN
3 WATER BOY REX M BENJAMIN SPENCE
4 SAUCY SISTER M MICHELLE EILERSEN
5 Vacant
6 RICHAY M MARK MUNN
7 COOL MEMOREYS M STEPHEN HOWARTH
8 GO NAOMI M ROBERT RYAN

Race 2 340m MX 13.50
NCA BBQ MIXED FINAL
1 BRINDEE BEE M UNAVAILABLE
2 CHERYL’S JOY 5 GARY RYAN
3 STRANGE ECLIPSE M MARK MUNN
4 RUSH ON DAISY 5 ED THOMPSON
5 SHIRAZ VALLEY 5 ROBERT MUNN
6 ALLOW ME 5 MARK MORGAN
7 THORNY WYNMORE M ROSALIE MCIVOR
8 SWIP LIGHTNING 5 DONALD JARICK
9 COOL MEMOREYS M STEPHEN HOWARTH
10 RICHAY M MARK MUNN

Race 3 340m 5 14.10
CAMPBELLS CASH & CARRY STAKE
1 I’M A GUNNER 5 DONALD JARICK
2 SPUNKY STRIKE 5 JOY POLLARD
3 LITTLE CASH 5 MARK MORGAN
4 YELLOW BUCKET 5 ROSALIE MCIVOR
5 Vacant
6 RUTLAND MICK 5 MICHAEL RUTTLEY
7 OUR ENFORCER 5 NEIL GOOGE
8 VELVET LOUNGE 5 RUSSELL HARLAND

Race 4 340m 4/5 14.30
TAMWORTH SUPPORTERS CLUB STAKE
1 GO YOU MUPPET 5 RUSSELL HARLAND
2 FEVINATOR 4 SPENCER STORCH
3 FLYING THOMAS 4 GRAHAM NOVLEY
4 BINDY STRIKE 4 ROSALIE MCIVOR
5 Vacant
6 HELLO ASHBY 5 MARK TAYLOR
7 HEY SENORITA 5 JOY POLLARD
8 STEPBRO 5 BENJAMIN SPENCE

Race 5 402m MX 14.50
CARLOS IGA STAKE
1 LOVE ON TAP 5 RODNEY SHEATHER
2 SHREWD LINDA LEE M DANIEL HATCH
3 RAGING SURF 5 ED THOMPSON
4 CLUB MAN M GEOFFREY STACKMAN
5 Vacant
6 CRAZY ZOIE M JANET SILVER
7 SAMMY ME MATE M STEPHEN HOWARTH
8 BRITSAM FLYER M ROBERT RYAN

Race 6 402m NG 15.10
TAMWORTH VOLUNTEERS FINAL
1 UP FLOW 5 PHILLIP MORGAN
2 MAGGIE’S LEAP 5 NEVILLE MOORE
3 BEN LACEY 5 BARRY HOBSON
4 IT’S ALL GOSSIP 5 GARY MCIVOR
5 WYNMORE ROSES 5 ROSALIE MCIVOR
6 UNO DIAMOND 5 PHILLIP MORGAN
7 ROYAL RED HEAD 5 JANET SILVER
8 RUSH HOUR LAD 5 ED THOMPSON
9 YELLOW BUCKET 5 ROSALIE MCIVOR
10 QUALITY CONTROL 5 RUSSELL HARLAND

Race 7 402m 5 15.30
COOL MAT @ STUD STAKE
1 QUALITY CONTROL 5 RUSSELL HARLAND
2 SAMEDI 5 ED THOMPSON
3 PEPSI GAITES 5 DANIEL HATCH
4 GO MAY GO 5 GARY MCIVOR
5 COURTHOUSE LASS 5 VERONA WILSON
6 TRUE ENFORCER 5 NEIL GOOGE
7 RICKY SPECIAL 5 MAURICE AUSTIN
8 NEIMAD 5 BENJAMIN SPENCE

Race 8 402m FFA 15.50
FROZEN PUPPIES FFA
1 MISS MASON 2 RUSSELL HARLAND
2 LUANN LEE 1 ROSALIE MCIVOR
3 WYNMORE REVENGE 1 ROSALIE MCIVOR
4 COURTHOUSE PUB 3 RUSSELL HARLAND
5 TEARAWAY TIGER 3 KENNETH BELL
6 SPECIAL ROY 1 PAUL CONSTABLE
7 CHLOE TANGA 3 KENNETH BELL
8 BIG JIMMY NOW 3 GLORIA PHILLIPS

Race 9 402m 4/5 16.10
NORTHERN DAILY LEADER STAKE
1 TOLL BOUND 5 BARRY HOBSON
2 ALL TICKER 5 JANET SILVER
3 BELL’S HOPE 4 KENNETH BELL
4 JIMMY STRIKE 5 ROSALIE MCIVOR
5 SHINBONE ARCHER 5 SIMONE TAYLOR
6 BRUMBY TRICK 5 RUSSELL HARLAND
7 RUSH HOUR WILLIE 5 ED THOMPSON
8 DOUGAL MAGOO 4 DANIEL HATCH

Race 10 457m 4/5 16.30
DEVINES KENNELS STAKE
1 RISKY ZOOLA 4 BENJAMIN SPENCE
2 SILENT BOMB 4 MARK MUNN
3 CRUSH IT UP 4 LLOYD ROCK
4 SPIRITED MULWEE 5 JANET SILVER
5 MEGATRON 5 JONATHON SHANLEY
6 MIGHTY FLIGHTY 5 MARK MUNN
7 RUSH HOURS SON 5 ED THOMPSON
8 SHOOTER MCDEE 5 RUSSELL HARLAND