Monday 13th April 2009


Race 1 311m M 13.15
GBOTA STAKES
1 POTENZA FURY M CLAYTON BUTLER
2 DARLYN BINDI M UNAVAILABLE
3 ALIBOND M LORRAINE THACKER
4 JAYLIL M SIDNEY FOOTE
5 AWESOME SUMMA M WESLEY MCDONALD
6 PRINCESS JENNA M M NIELE VIC
7 MISS RAPID JET M ARTHUR FAHEY
8 TOKAAM PRINCE M ALICIA THOMPSON
9 FREDLY M UNAVAILABLE

Race 2 457m MX 13.30
LIFESTYLE PETS MIXED STAKES
1 BUILT TOUGH M DAVID CRIBB
2 BLUE JEANS 5 D FREE
3 GOOD BOY BLUE 5 MAURICE TAYLOR
4 MISS PEABO M UNAVAILABLE
5 BOB THE WAITER M UNAVAILABLE
6 BUCK’S PARTNER M KYLIE MCDONALD
7 VICTOR LANE 5 MARGARET BANNERMAN
8 WISE MAN M ARTHUR FAHEY

Race 3 311m M 13.45
E HARMER PAINTING STAKE
1 GOLDEN DELIGHT M CLAYTON BUTLER
2 OSTI’S HUSTLER M JASON WILSON
3 CHICK HICKS M ALICIA THOMPSON
4 SWANKY BEE M DONNA WIDDOWS
5 REAL PUNCH M DAVID CRIBB
6 BUS BOY M J MCCALLUM
7 DAD’S AWESOME M WESLEY MCDONALD
8 WALKABOUT HOPE M MAUREEN WEST
9 FREDLY M UNAVAILABLE

Race 4 457m 5 14.00
EASTER BUNNY STAKES
1 GLENDALE WASTREL 5 UNAVAILABLE
2 BRENCOLE BALE 5 MARGARET BANNERMAN
3 MONKEY BONES 5 GARRY HARDING
4 PRESTON LANE 5 SEAN BANNERMAN
5 MISS ADDIS 5 GARY HYLAND
6 FOGGART’S WALK 5 LIONEL WORTH
7 SHOO FLY SHOO 5 DARREN PETERSEN
8 CROUCH AND HOLD 5 GRAHAM THURKETTLE

Race 5 311m 5 14.15
AG-N-VET STAKE
1 LE GRANDE 5 SIDNEY FOOTE
2 RAINBOW BINDI 5 JAMES WORLEY
3 HOPE SO 5 BETTY CRIBB
4 DANA ANNABELLE 5 RODNEY MCDONALD
5 SWANKY SWAN 5 DONNA WIDDOWS
6 FINE ACHIEVER 5 TERRENCE KEMP
7 OUR MISS JINX 5 MERVYN PINNEY
8 COOTA JACK 5 KENNETH RICHARDS

Race 6 570m NG 14.30
SWANKY PARK KENNELS STAKE
1 BARRYLEX 4 LOIS WOODS
2 TUMBLONG VO VO 5 ARTHUR FAHEY
3 BILLY THE BULLET 4 UNAVAILABLE
4 BOWSTREET SECRET M UNAVAILABLE
5 Vacant
6 PHANTOM THREE M GARY HYLAND
7 OCTANE LANE 5 RODNEY MCDONALD
8 DEE PRINCE 4 J MCCALLUM

Race 7 311m 5 14.45
EASTER CUP FINAL
1 HE WHO NOSE 5 COLIN THACKER
2 PHANTOM ONE 5 GARY HYLAND
3 SWANKY SUZIE 5 DONNA WIDDOWS
4 REDWOOD DASHER 5 BRUCE WILLIAMS
5 SWANKY NATALIE 5 DONNA WIDDOWS
6 GO WILD MICKO 5 MICHAEL HARRIS
7 SWANKY DEMETRI 5 DONNA WIDDOWS
8 KOOL LEE 5 DONNA WIDDOWS
9 FINE ACHIEVER 5 TERRENCE KEMP
10 STEP OFF 5 ARTHUR FAHEY

Race 8 311m 5 15.00
CRUTCHER’S SUPA IGA STAKE
1 SWANKY LEISER 5 DONNA WIDDOWS
2 SWANKY RICK 5 NOLA RICHARDS
3 ERAKOR 5 GREGORY BULMAN
4 STEP OFF 5 ARTHUR FAHEY
5 Vacant
6 NEEDY 5 RODNEY MCDONALD
7 BEST PLAYER 5 RODNEY MCDONALD
8 AWESOME ARIEL 5 MERVYN PINNEY

Race 9 457m 5 15.15
5TH GRADE BLUE PAWS FINAL
1 AWESOME VINTAGE 5 WESLEY MCDONALD
2 KIMBORA 5 ANTHONY MICALLEF
3 GENUINE THING 5 ANTHONY MICALLEF
4 ILLEGAL LENGTHS 5 KEITH SELTEN
5 Vacant
6 ZARUBA 5 KYLIE MCDONALD
7 REEFTON MAGIC 5 SEAN BANNERMAN
8 SCOTCH AND DRY 5 KYLIE MCDONALD

Race 10 311m 4/5 15.30
CORNFORD’S HARDWARE STAKE
1 WIZARD KEEPING 5 GREGORY BULMAN
2 BUSTER BOB 5 UNAVAILABLE
3 SWANKY PUMPKIN 4 DONNA WIDDOWS
4 SLIPPERY HAVOC 5 JAMES WORLEY
5 AWESOME HUG 5 KYLIE MCDONALD
6 COURIDJAH LASS 4 MERVYN PINNEY
7 FRIDA BALE 4 SEAN BANNERMAN
8 SWANKY CHIN 4 DONNA WIDDOWS

Race 11 457m 4/5 15.45
NICE PRODUCTS STAKE
1 ALLYSON BALE 5 MARGARET BANNERMAN
2 BOWSTREET ROGUE 5 UNAVAILABLE
3 KIRBY LANE 4 SEAN BANNERMAN
4 DANA GEORGE 4 RODNEY MCDONALD
5 PARRYDISE PALM 5 UNAVAILABLE
6 JUST WATCH ME 5 UNAVAILABLE
7 PANDORA LANE 5 SEAN BANNERMAN
8 SLICK WILLY 5 RODERICK GLEDHILL

Race 12 311m 5 16.00
A RANDS ELECTRICAL STAKE
1 TIGGERLONG OLIVA 5 BRUCE WILLIAMS
2 WARRALONGA JOE 5 GREGORY BULMAN
3 BROKE 5 RODNEY MCDONALD
4 LITTLE KISS 5 KYLIE MCDONALD
5 Vacant
6 OVERHEAD 5 RODNEY MCDONALD
7 SWANKY ANNIE 5 DONNA WIDDOWS
8 SWANKY BEAR 5 DONNA WIDDOWS