Saturday 28th February 2009


Race 1 311m M 19.15
GBOTA STAKE
1 BOB THE WAITER M UNAVAILABLE
2 DARLYN BINDI M UNAVAILABLE
3 REEFTON MAGIC M SEAN BANNERMAN
4 BOWSTREET SQUIRE M UNAVAILABLE
5 WITHDRAW TWENTY M MICHAEL HARRIS
6 UNO SCARLETT M DARREN PETERSEN
7 CHICK HICKS M ALICIA THOMPSON
8 CAWBOURNE HAYLEY M DAVID JORDAN
9 WISE MAN M ARTHUR FAHEY
10 BUS BOY M UNAVAILABLE

Race 2 457m MX 19.30
ELLIS BREUST PAINTING STAKE
1 KIRRA LANE M MARGARET BANNERMAN
2 MISS CINDY 5 BRADLEY O’NEIL
3 BOWSTREET SECRET M UNAVAILABLE
4 MASDAR LANE M MARGARET BANNERMAN
5 LE GRANDE 5 SIDNEY FOOTE
6 CLASSIC MILES M DARREN PETERSEN
7 GOOD BOY BLUE M MAURICE TAYLOR
8 SOSANNA BALE M SEAN BANNERMAN

Race 3 311m 5 19.45
SWANKY PARK KENNELS STAKE
1 PSYCHO SAM 5 REX COOK
2 EMMA BECKETT 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
3 GLOBAL QUESTION 5 ARTHUR FAHEY
4 WARRALONGA JOE 5 GREGORY BULMAN
5 HUSKY PETA 5 UNAVAILABLE
6 STEP OFF 5 ARTHUR FAHEY
7 COOTA JACK 5 KENNETH RICHARDS
8 MISTY CORONA 5 MERVYN PINNEY

Race 4 457m 5 20.00
MILLERS BATTLERS
1 BOWSTREET ROGUE 5 UNAVAILABLE
2 PHANTOM ONE 5 GARY HYLAND
3 TUMBLONG VO VO 5 ARTHUR FAHEY
4 ROGUE AGENT 5 GLENDA PITTARD
5 WALKABOUT BIRD 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
6 MOULDY CAKE 5 ARTHUR FAHEY
7 FINE ACHIEVER 5 GARRY HARDING
8 STYLISH CHUG 5 JAMES MCKECHNIE

Race 5 570m NG 20.15
AG-N-VET STAKE
1 ANGELINA ANGEL 5 BRADLEY O’NEIL
2 TIRRANNA BLUE 5 REX COOK
3 PHANTOM THREE M GARY HYLAND
4 DANA GEORGE 5 RODNEY MCDONALD
5 GLENDALE WASTREL 5 UNAVAILABLE
6 BARRYLEX 5 LOIS WOODS
7 MISS PEABO M UNAVAILABLE
8 GOLDEN RUBY 5 MARGARET BANNERMAN

Race 6 457m NG 20.30
GBOTA/GRNSW COUNTRY CHALLENGE CU
1 SAMANTHA VICTORY 1 DAVID JORDAN
2 SUPREME OSTI 2 LORRAINE ROY
3 FOGGART’S WALK 5 KEITH DERRICK
4 WYNDHAM NIKKITA 2 GERARD MOLLOY
5 Vacant
6 SHOO FLY SHOO 4 DARREN PETERSEN
7 KIRBY LANE 4 SEAN BANNERMAN
8 BELLS FAIR 1 MARK VELLA

Race 7 457m NG 20.45
GBOTA/GRNSW COUNTRY CHALLENGE CU
1 SUNLIT BIRD 3 PETER FRENCH
2 SWIFT CHARIOT 2 C NEWMAN
3 CROUCH AND HOLD 5 MERVYN PINNEY
4 COLOUR IN 4 RODNEY OAKMAN
5 Vacant
6 KAMIKAZE SPIRIT 4 MELISSA GRIFFIN
7 BUNGALA BALE 1 IAN MCFARLANE
8 DANA BEATRICE 1 RODNEY MCDONALD

Race 8 311m NG 21.00
MOLLY HARMER BEST 16 HEAT 1
1 WILD DOLLAR 4 ALLISON GREEN
2 SWANKY CHIN 4 DONNA WIDDOWS
3 I’M GROUSE 2 M NIELE VIC
4 KURRAWA GIRL 4 KENNETH GRAY
5 BLUE WHISPER 5 MERVYN PINNEY
6 KERBMEISTER 3 M NIELE VIC
7 WHERE’S WES 3 RODNEY OAKMAN
8 SUNLIT MACLAW 4 JULIE FRENCH

Race 9 457m NG 21.15
GBOTA/GRNSW COUNTRY CHALLENGE CU
1 DAPHANEY 3 GARY MITCHELL
2 HAMMURABI 5 MELISSA GRIFFIN
3 PRINCESS JET 5 MATTHEW MILLER
4 UNO IT 3 IAN MCFARLANE
5 Vacant
6 BILLY SAID 4 RODNEY MCDONALD
7 BRIAN BORU 2 R ROGERS VIC
8 BOBNIAK’S BACK 5 J MCCALLUM

Race 10 457m NG 21.30
GBOTA GRNSW COUNTRY CHALLENGE CU
1 SHE WON’T PANICK 3 COLIN BRADLEY
2 PEARL LANE 4 MARGARET BANNERMAN
3 CALLEEN WHISPER 4 CLAYTON BUTLER
4 DANA TIGER 1 RODNEY MCDONALD
5 Vacant
6 IRINKA DENNIS 2 RAYMOND SMITH
7 MISS ENFORCER 5 ALLISON GREEN
8 DEE PRINCE 4 J MCCALLUM

Race 11 311m NG 21.45
MOLLY HARMER BEST 16 HEAT 2
1 PICADILLY BABE 4 GARY HYLAND
2 FRIDA BALE 4 SEAN BANNERMAN
3 VINOPIROZZI 1 UNAVAILABLE
4 PARRYDISE TONKA 2 SCOTT PARRY
5 Vacant
6 GAMBARRA GIRL 3 DAVID MEIERS
7 FAIR COLLISION 5 MARK VELLA
8 WALKABOUT ROXY 4 CHRISTOPHER WHITEMAN

Race 12 311m 5 22.00
BLUE PAWS SHORT COURSE FINAL
1 SLIPPERY HAVOC 5 JAMES WORLEY
2 ERAKOR 5 GREGORY BULMAN
3 SWANKY RICK 5 NOLA RICHARDS
4 SAPPHIRE HAND 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
5 AWESOME HUG 5 KYLIE MCDONALD
6 WIZARD KEEPING 5 GREGORY BULMAN
7 PARRYDISE RIVER 5 SCOTT PARRY
8 BUSTER BOB 5 UNAVAILABLE