Friday 22nd February 2013

Greyhound Box Draw For The Gardens – 22nd February 2013

Race No. 1Welcome To Gardens03:47PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1YABBA DABBA DASHFSHD A Hoare (Shortland)
2ALDERLEY REPORTFSHT F Pullman (Keinbah)
3HE’S SO METROFSHC D Miller (Tarro)
4NEVEAH BLUFSHE Trenholme (Umina Beach)
5MR. SHELBYFSHG J Robertson (Williamtown)
6YOUR OWN PERIL8FSHC F Wilson (Elermore Vale)
7BETWEEN THE FLAGFSHI G Hanna (Wallsend)
8KITTY GEEFSHL Watts (Paxton)
9SHINING BOLT858FSHD Werner (Beresfield)
10GOLD THREAD86FSHR K Barnden (Killarney Vale)
Race No. 2Sires On Ice Stakes04:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MOUSE’S HONOUR2122422.76T Pullman (Keinbah)
2SHE’S FLASH4556323.38M G (Bellbird)
3MISS ELITE FEET6136323.09E J Trenholme (Kangy Angy)
4HUSSLING2274723.08I D Knox (Toronto)
5BILLY’S SHELBY123.28G J Robertson (Williamtown)
6HONG KONG KITTY8167722.88C F Wilson (Elermore Vale)
7BEAU DON13862NBTJ G Edwards (Paxton)
8SHEZA HOT SORT5344523.13K J Crowfoot (Raymond Terrace)
9BRANDY GIRL68445FSTDB K Sweeney (Booragul)
10OUR NONAME64F44NBTM K Field (Jilliby)
Race No. 3Newcastle Herald Maiden04:27PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHELBY KING55223NBTG J Robertson (Williamtown)
2IT TAKES TWO48534NBTS Smith (Branxton)
3COZ DADDY SAID67337NBTH E Rimmer (Fullerton Cove)
4WHITE BAIT28575NBTB Sweeney (Booragul)
5*** VACANT BOX ***
6GARRY’S DREAM45235FSTDW C Slade (Beresfield)
7I’VE ARRIVED4658NBTS Smith (Branxton)
8MITIGATOR8FSHS Ebbeck (Fennell Bay)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Woy Woy Poultry Maiden04:47PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HEARTBREAK HELEN32666NBTL N Duffie (Cessnock)
2BUSHRANGER KELLY63352NBTJ Roche (Kew)
3LEAPING FLAME3NBTB Tooth (Glen Martin)
4GEORGE’S LEGACY3FSHS Ebbeck (Fennell Bay)
5AIR TRAVEL32843NBTS Brown (Sawyers Gully)
6BLACK ROSE MOSS245FSHW J Bright (Wamberal)
7 ADAM2NBTT Callen (Argenton)
8SIR SHELBY33855NBTG Robertson (Williamtown)
9ELVIRA58567NBTE R Jackson (Killarney Vale)
10JOHNNY TOO MUCH56157FSHT C Priest (Sawyers Gully)
Race No. 5 Systems Stks05:07PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BARB’S TICKO7548522.97B E Kelly (Salt Ash)
2LITTLE GEORGIA71131FSHJ Zahra (Riverstone)
3YARRAMUNDI FLASH2165422.79J Mackay (Richmond Vale)
4MY VERY OWN4863623.09B M Buman (New Lambton)
5TEE FOR TILLY8418722.69M A Skinner (Abermain)
6OVERCHARGER85471FSHJ L Lowe (Londonderry)
7WOODS5311222.70F Anderson (Wyongah)
8MCSLOK4252222.79G J Robertson (Williamtown)
9BIT ROCKY4677723.08G J Robertson (Williamtown)
10DALWOOD7855423.17D W Tuckwell (Wallsend)
Race No. 6Hardy’s Precision Excavations05:27PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OVER KILL82351FSHL P (Londonderry)
2 HILL52515C H Lamb (Swan Bay)
3FAST TALKIN’14178NBTD S Riley (The Entrance North)
4OUR MONEY BOX4427229.91R R Bell (Blacksmiths)
5RONNIE’S BOY24158NBTJ M Green (Warners Bay)
6FORREST1455530.01B D Tooth (Glen Martin)
7RYBENBROOK BRITT73546NBTR R Bell (Blacksmiths)
8CRACKER BITS7265729.78D A Roach (Lochinvar)
9OUR BLUE DREAM7746630.25T J Halligan (Wallsend)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Dogpro Stakes05:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MARYANN’S BEST2174630.21L M Mcgee (Lochinvar)
2CETTA FIRE43443NBTG J Kedwell (Greta)
3BARWON PRINCE31643NBTB E Hedley (Cooranbong)
4KYM’S BOY58541NBTJ E Heard (The Entrance North)
5KIRSTIN OTTO2221230.25V M Cassar (Cundletown)
6ELITE ELIJAH11352NBTP C Noffke (Coominya)
7MALIGNING ROWE2561730.12P E Seaton (Holmesville)
8GNARLY AZZ7243130.07L Watts (Paxton)
9HAYDEN HAIR2658630.37P B Quinton (Muswellbrook)
10SPARKED THE WAR64714FSTDG J Kedwell (Greta)
Race No. 8All Pro Hospitality Stakes06:09PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WONDER LADY47117NBTD J Ward (Dyers Crossing)
2SWIFT FELLA3675722.96G R Howard (Millfield)
3LADY IN BLACK8138323.02M A Skinner (Abermain)
4JASON EYES7762322.88P B Quinton (Muswellbrook)
5BANK ROBBERY75222FSHJ L Lowe (Londonderry)
6LADIES ALIGHT4352323.28W S Brown (Sawyers Gully)
7FAST KENNY117422.89W Weiss (Kurri Kurri)
8CYCLONE SHELBY2166522.94G J Robertson (Williamtown)
9OUR NONAME64F44NBTM K Field (Jilliby)
10BRANDY GIRL68445FSTDB K Sweeney (Booragul)
Race No. 9Greyhound Recorder Maiden06:30PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MASAI WOMAN26748NBTW C Slade (Beresfield)
2TUMI BLUE45NBTT Callen (Argenton)
3DIDDY SPLIT7FSHC O Kneeshaw (Bishops Bridge)
4CANDY QUEEN64NBTT Pullman (Keinbah)
5BURRIDGE85545NBTC A Martin (Woongarrah)
6NORMIE BONE7FSHH Norman (Wallsend)
7BARGAIN HUNT44NBTD F Berwick (Sawyers Gully)
8MAN MAX7NBTN York (Abermain)
9JOHNNY TOO MUCH56157FSHT C Priest (Sawyers Gully)
10ELVIRA58567NBTE R Jackson (Killarney Vale)
Race No. 10Schweppes Stakes06:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MUM’S A NUTTA7635623.04W M Ison (Bobs Farm)
2MIKE HAWK85164NBTF S Anderson (Bateau Bay)
3SHAZ’S PICK426NBTB J May (Maitland)
4BIT BETTER18623.27R R Bell (Blacksmiths)
5HAKUNA MATATA85263NBTF X Noone (Tumbi Umbi)
6DENALI ACESF8376NBTS P Bell (Woodberry)
7RASPUTIA’S MAN4638723.46B D Tooth (Glen Martin)
8CHIEF HANKY51822.60R K Asquith (Fern Bay)
9BLUE IMAX4F46422.84B K Sweeney (Booragul)
10MUMMY COOL5635823.15J R Roche (Kew)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments