Friday 30th March 2012

Greyhound Box Draw For The Gardens – Friday 30th March 2012

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens Stk03:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIG QUOTED72716NBTN R Wright (Lake Haven)
2AFTER EL221129.72K P Cheetham (Harpers Hill)
3FIFTY A KISS13851FSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
4MACGRUBER1324629.98J J Jaeger (Aberglasslyn)
5BIT SKIPPY27474NBTT A Ebbeck (Blackalls Park)
6JUNIOR TINY TOT46126NBTT C Priest (Sawyers Gully)
7ERNIE BILKO3356529.93T A Donaldson (Mardi)
8TRESTLES3751830.26S J Vas (Valentine)
9SWIP LORIAN1674730.32S J Boyd (Doyalson)
10DELTALICIOUS185FSTDA B Woods (Forster)
Race No. 2Betfair Blue Paws Maiden Final04:07PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SONGAR SURPRISE2NBTS M Greene (Kearsley)
2GRANDESSA2NBTS Smith (Branxton)
3BIG RAVE123.05E Kelly (Jewells)
4OSCAR PEARL2244122.75R A Lee (Lochinvar)
5HUSSLING443123.08I D Knox (Toronto)
6BLAINES WARHORSE6462NBTJ S Miles (Killcare Heights)
7SHAYLEE22NBTR Lee (Lochinvar)
8PEARL’S PICK3123.10R R Bell (Blacksmiths)
9LAKE SIDE SURFER3NBTB F Walsh (Summerland Point)
10FLAMIN’ GROOVEY37853NBTE T Jago (Gorokan)
Race No. 3Forsythes Stakes04:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1REDROCK NEVADA3343223.07S Brown (Abermain)
2SHINARN2152522.65W J Harper (Wyee)
3FRANK SMITH2123.54M Smith (Bundabah)
4HEART ZSA TRUMPS8112222.84B J Buckley (Clarence Town)
5VALLETTA VELLA2461422.85B K Sweeney (Booragul)
6GOLD STAKES2742223.01D Anderson (Black Hill)
7YOUNG MORIARTY2841522.93R R Bell (Blacksmiths)
8SNIPERS JEWEL611FSHF J Harris (Kanahooka)
9SOLID LIFTER7712423.03C Murray (Pelaw Main)
10HIGH FASHION2241FSHA Teofilo (Mona Vale)
Race No. 4Sky Racing Maiden04:47PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KEN’S CHOICE545FSHK P Cheetham (Harpers Hill)
2SEVEN BARNEYS574NBTC F Wilson (Elermore Vale)
3SHEZA HOT SORT5643FSTDM Azzopardi (Lake Heights)
4GALO GALOFSHK P Cheetham (Harpers Hill)
5BIT TOEY36636NBTS Brown (Abermain)
6FULLY STOKED8FSTDL Watts (Paxton)
7HEAR SAY48785NBTA Sepping (West Ryde)
8AVONDALE MILANO233NBTB J Canty (Rutherford)
9LOCHINVAR RIP48FSHR C Smith (Barnsley)
10FANTASY DIVA68FSHJ Krafczyk (Woodberry)
Race No. 5Www.betchoice.com.au Stakes05:07PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1EMMA ROBBO6371122.61E J Robertson (Williamtown)
2GUNLAW GALO1111323.06W M Ison (Bobs Farm)
3BIT ZESTA1451622.93G A Grimwood (Martins Creek)
4PREMIER REBEL1721822.92N R Gray (Allworth)
5MISTY TOKAAM8117722.83H M Pullman (Keinbah)
6MISS MANALISHI5133222.79P J Honnery (Clarence Town)
7BARB’S TICKO3423622.97B E Kelly (Salt Ash)
8COOL DIOR3672722.93W J Brown (Cessnock)
Race No. 6Multicam Systems Stakes05:27PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHASING GLORY12224FSTDJ S Miles (Killcare Heights)
2SOLRAY’S DELIGHT8714530.17N R Gray (Allworth)
3ROCKET POINT7275429.97G J Ernst (Lochinvar)
4WRITE THE FUTURE11421FSHA Teofilo (Mona Vale)
5NUMBER KRUNCH35334FSHD Sultana (Londonderry)
6BEHATI BABE21722NBTT C Priest (Sawyers Gully)
7BRIMZ MATE8231429.91D A Roach (Lochinvar)
8PATCH TOKAAM8835329.92H M Pullman (Keinbah)
9CHARLIE WAFFLES24567FSTDT Ransom (Mallabula)
10TURLINJAH81874NBTB J Buckley (Clarence Town)
Race No. 7Schweppes Stakes05:47PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NINTENDO BONES73545FSTDD R Leard (Gateshead)
2LILLEY’S LOCK1185535.24I J Betts (Thornton)
3COOL STUNNER33761FSTDJ M Barnett (Reedy Creek)
4KRAZY FRAZ4614634.78R R Bell (Blacksmiths)
5TREE FIDDY51485FSTDT A Donaldson (Mardi)
6SEDUCTIVE31334NBTF J Harris (Kanahooka)
7PIPPA TANGA45332FSTDM C Sharman (Muswellbrook)
8DYNAMIC MISS1256635.57M Davidson (Fletcher)
Race No. 8Tooheys New Stakes06:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COOL BLISS6674130.02W J Brown (Cessnock)
2MIND THE GAP14745FSTDS J Vas (Valentine)
3EL SUTRO2651230.24C M Proctor (Londonderry)
4OPALISED SHELBY7432330.02G J Robertson (Williamtown)
5STATE LEE51523NBTW J Deaman (Nulkaba)
6CRAZY RASCAL33218FSTDT A Donaldson (Mardi)
7WHO’S SECRET22716NBTB W Wakem (Scone)
8HAMISH TANGA33325NBTM C Sharman (Muswellbrook)
9KASBOKEL713FSHN Stokes (Tuncurry)
10HOW’S THAT42617FSTDJ J Jaeger (Aberglasslyn)
Race No. 9Greyhound Recorder Maiden06:27PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WELSH LASSFSHS C Atkins (Maryland)
2LAKE SIDE SURFER3NBTB F Walsh (Summerland Point)
3JAMAL76768NBTW S Brown (Sawyers Gully)
4JADE TOKAAM85FSHT F Pullman (Keinbah)
5FORAN26FNBTH M Pullman (Keinbah)
6FIVE KNIGHTS46436NBTF J Harris (Kanahooka)
7AUSSIE WIL85FSHC Kay (Buchanan)
8FUSCHIA MULDOON22325NBTJ H Marshall (Blackalls Park)
9MEDIUM TO LARGEFSHW Slade (Beresfield)
10RED ROCKET ROSIEFSHW Brown (Cessnock)
Race No. 10Get To The Diggers Stakes06:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ALOE BLACK1611FSHE Borg (Windella)
2PIRATE TOKAAM3354723.03T F Pullman (Keinbah)
3JAYPEE SHELBY5513622.77G J Robertson (Williamtown)
4ALL TOMMIE2111322.70J S Miles (Killcare Heights)
5MASTER JETEYE1711122.85S J Vas (Valentine)
6OCTANE PATCH5162422.83N P Mcintosh (Abermain)
7BUTTERFLY LADY3861223.26N York (Abermain)
8MRS WILSON8211523.01T C Priest (Sawyers Gully)
9MADE TO EXPLODE8175323.02W C Slade (Beresfield)
10REMEMBER LILLEY16223.09G L Greene (Kearsley)