Saturday 10th April 2010

Greyhound Box Draw For The Gardens – Saturday 10th April 2010

Race No. 1Greyhound Recorder Mdn Heat 107:20PM (NSWtime)
Maiden event over 413 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BLIND FREDDY84T Hagney (Lake Munmorah)

2I’M SO SWEET3633K J Capper (Cessnock)

3GO GIGGLES437P J Young (Tarro)

4LIAR LIAR RUSSAN86263R W King (Rutherford)

5CHATZC R Harrison (Blacktown)

6COOL JONTY43373D Diver (Medowie)

7FLYING ZIGGY6K A Mansley (Black Hill)

8FENCE EATER555G Quirk (Holgate)

9MOGAH MISS77787B Sweeney (Booragul)

10PIXY’S FURY78R J Atkins (Cliftleigh)

Race No. 2Blue Paws Maiden Final07:39PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 413 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1HALF A SMILE52862L T Procopio (Riverstone)

2REPLICATOR MAGIC25553D Sanderson (Kurri Kurri)

3SIR DESMOND43381H G Norman (Wallsend)

4WOODBERRY STAR4631J L Stewart (Woodberry)

5JEALOUS ELLA822W Marmara (Merrylands)

6BACK IN FEBRUARY253T L Bruce (Branxton)

7BEE POP ALULA54222D Clive (Weston)

8HILLBILLY HENRY81J A Edwards (Birmingham Gardens)

9I’M SO SWEET3633K J Capper (Cessnock)

10SUPER ANVIL73324M L Bashford (Holmesville)

Race No. 3Mckenna Bourbon Maiden Heat 207:58PM (NSWtime)
Maiden event over 413 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CHARLOTTE CLARED J Sanderson (Kurri Kurri)

2NACHOS25428C A Garrard (Maryland)

3INSPECTOR MULWEE7543A Verhagen (Swan Bay)

4BOSTON MYLE3F56G M Quirk (Holgate)

5TRUE TO WAR65R J Mansley (Black Hill)

6TRIPLE EM66288R Moncrieff (Sawyers Gully)

7ROSWILL OPINION74W C Attwill (Abernethy)

8I’LL BE KING54736D J Hawes (Keinbah)

9TYLER’S TRIBUTE77M D Shambler (Elrington)

10MOGAH MISS77787B Sweeney (Booragul)

Race No. 4Bacardi Maiden Heat 308:21PM (NSWtime)
Maiden event over 413 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1PUMPING IRON7R J Mansley (Black Hill)

2COOL MARIA6G J Dunphy (Butterwick)

3GOTTA GO GOOGLES346B Mackie (Mt Vincent)

4ELEVEN SEVEN45W M Ison (Bob’S Farm)

5RODEO BOY44455D C Marshall (Tanilba Bay)

6IZA BEC4R Moncrieff (Sawyers Gully)

7COOL CITY ROLLER83K A Mansley (Black Hill)

8KAOS SURF7854B Tooth (Clarence Town)

9DAFT PUNKF8L Kilby (Weston)

10TYLER’S TRIBUTE77M D Shambler (Elrington)

Race No. 5Woy Woy Poultry Stake08:36PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LOLLY PALUZA87188A Rapa (Northmead)

2SHAZA’S GOSSIP21453B R Taylor (Macquarie Hills)

3HAYELLA35442M D Shambler (Elrington)

4NAVEL JUICE43437P A Dalton (Taree)

5IMA FOXY GIRL81737W M Ison (Bob’S Farm)

6PETTIGO BOND85138G Robinson (Greta)

7GRACEE JAY45524W M Dance (Somersby)

8EMLISA EIFFELLA54525G Robinson (Greta)

9SAILAWAY FELLA56737F Cini (Mannering Park)

10WHAT A GOODWIN45578B R Young (Kearsley)

Race No. 6Tooheys New Stake08:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1STELLA COLLISION14R J Newstead (Windale)

2LUCKY SANTOS31668C A Garrard (Maryland)

3VANE UNO1737F K Mcfadyen (Raymond Terrace)

4ON THE NOZZLE21545M D Shambler (Elrington)

5ARROGANT MISS67372R J Gay (Raymond Terrace)

6HIP HOP DASH1FD A Hoare (Shortland)

7MONA’S SISTER46448A B Pickles (Gorokan)

8PETTIGO LORAINE67528P A Carrall (Farley)

9STAND UP BAILEY17F Cini (Mannering Park)

10BUSH TEA16877M Anderson (Black Hill)

Race No. 7Sky Channel Stake09:13PM (NSWtime)
Grade 5 event over 413 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BLINK YOU MISS31234M Coady (Cooranbong)

2MULWEE MCCARTHY36125A Verhagen (Swan Bay)

3ZERO DEGREE37883S Smith (Branxton)

4STEPHEN’S SPIRIT64141M C Moncrieff (Kahibah)

5MACEDONIAN KING63164R E Berwick (Sawyers Gully)

6JUNIOR GROVE27375M P Morgan (Windale)

7BOURNE NAPPING126A S Jones (Metford)

8GUS DO IT67412W J O’Malveney (Doyalson)

9KAMAKAZE BLUE47123R Moncrieff (Sawyers Gully)

10SPEED BALL41658M J Capper (Cessnock)

Race No. 8Forsythes Stake09:31PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TALISKA17781M D Shambler (Elrington)

2ROSE OF HEATHER11723D J Hawes (Keinbah)

3FELLA LEE43574T L Stewart (Beresfield Heights)

4LONESOME SUNRISE87434C Field (East Gresford)

5JUST LIKA WOMAN46788S Smith (Branxton)

6MR. SNAKE EYES12626M C Moncrieff (Kahibah)

7MONKEY DANCE64347A Verhagen (Swan Bay)

8ZAVANCE14242S K Biddle-Leeming (Sawyers Gully)

9SOLITARY SAM18D Hoare (Shortland)

10DISPARAGING1865R B Campbell (Greta)

Race No. 9Multicam Routing Systems Stake09:47PM (NSWtime)
Free For All event over 413 Metres at The gardens Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1WONGAWILLIBILL71151D B Werner (Beresfield)

2GIFT PACK47335S Smith (Branxton)

3*** VACANT BOX ***

4STRIKING STORM62467R Stewart (Cessnock)

5SERENA WILL48867R Moncrieff (Sawyers Gully)

6*** VACANT BOX ***

7LUCY TANGA41131M Sharman (Muswellbrook)

8BONJOUR BARNEY35354R W King (Rutherford)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10Newcastle Herald Stake10:10PM (NSWtime)
Mixed event over 413 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1EM ARET6546R Moncrieff (Sawyers Gully)

2SCARGO76674B K Sweeney (Booragul)

3SPARTAN KING13112R F Dawes (Eagleton)

4STRYKING SARAH51516K T Marsh (Raymond Terrace)

5GONE SURFIN’25512B Tooth (Clarence Town)

6IMA BEAN576TTR Moncrieff (Sawyers Gully)

7JUST TOO GOOD18361M Coady (Cooranbong)

8GRUB’S PRIDE721F4T Bruce (Branxton)

9SIROCCO PIRATE72154J Fullgrabe (Rothbury)

10SORRY DEAN34424D C Marshall (Tanilba Bay)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of