Saturday 18th June 2011

Greyhound Box Draw For The Gardens – Saturday 18th June 2011

Race No. 1Betchoice Gardens Maiden04:44PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BARNSVILLEFSHG Henderson (Maryland)
2SHAK ATTACKFSHP Neilson ()
3SPARKLING SHELBYFSHD Parkinson (Salt Ash)
4KYE’S MELODY6FSHG Mclaughli (Glenmore Park)
5BELTANA DANCER557NBTG J Case (Rankin Park)
6FANG’S FANTASY55852NBTT Bruce (Branxton)
7ROCHAMBEAUFSHR Bell (Blacksmiths)
8PUSHBUTTON MAGICFSHS J Hill (Thornton)
9WISE HEADFSHT R Marsh (Coal Point)
10BOB’S ADMIRAL7NBTR F Groizard (Kearsley)
Race No. 2Multicam Systems Stakes04:59PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK RATTLE4761FSTDG Turner (Taree)
2BOUND BY DESIRE154FSTDT Marsh (Coal Point)
3WHERE’S BRONTE4130.40J S Mcglinn (Abermain)
4HIP HOP DASH54373NBTD A Hoare (Shortland)
5STUFFED WISHES6584530.54B L Clive (Weston)
6HOT DELILAH4785330.31R A Hindmarsh (Weston)
7FINAL RINSE75126NBTW J Bright (Wamberal Beach)
8LACHLAN’S LASS361429.71M Moran (Merewether)
9TURBO FLAME61FSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
10OCTANE KEV83157NBTN Bayley (Blue Haven)
Race No. 3Www.betchoice.com.au Stake05:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1AUNTY NAGALOT23236NBTL B Richardson (Warnervale)
2LIVERPOOL ICE32764NBTR R Bell (Blacksmiths)
3MADY ROJO2645430.47D Roach (Lochinvar)
4SOPHIE’S MELODYF41FSHK Sultana (Rouse Hill)
5TOUCH OF GOLD1428230.34G Sparke (Denman)
6THANK YOU JOHN24615NBTT F Pullman ()
7KNOW RELEASE134NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
8ALL ABOUT AMELIA23226NBTR W King (Wallalong)
9ALLWORTH GIRL2515730.21G Henderson (Maryland)
10UNO EVIL48374NBTG Wilson (Medowie)
Race No. 4 Maiden05:35PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SMART BOBBY3NBTR L Roderick (Toronto West)
2CHARLIE CHARGER35363NBTR R Bell (Blacksmiths)
3MR. FSHP Neilson (Maitland)
4GOODWIN YOUNG57383NBTR E Berwick (Sawyers Gully)
5BATO’S BULLET56265NBTS A Mehan (Beresfield)
6SUPER CONTACT54255NBTR H Saxon (Speers Point)
7SEAFOOD EXPRESS33826NBTT Desira (San Remo)
8TOP HEAVY54632NBTH G Norman (Wallsend)
9ROCKING HORSEFSHJ W Quinn (Greta)
10LORIAN LIL5NBTG Henderson (Maryland)
Race No. 5Greyhoundproductsdirect.com Stk05:54PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LEANNE ROBBO6317822.87E J Robertson (Williamtown)
2TIP OFF3626222.73G A Grimwood (Martins Creek)
3PERITAS81882NBTN J Docherty (Swan Bay)
4FIVE TO MIDNIGHT4321123.02J H Marshall (Blackalls Park)
5MISTY TOKAAM1833422.83H M Pullman (Keinbah)
6KEEP MY COOL65523NBTS N Kelly (Birmingham Gardens)
7KEVIN’S PROBLEM8821623.14K T Marsh (Raymond Terrace)
8HAIL QUEENIE7843122.72F L Trowbridge (East Maitland)
9FOXELLA1772623.19R L G Jnr (Kearsley)
10BRITNEY DANCER2674723.08W G Davies (Brombin)
Race No. 6Woy Woy Poultry Stakes06:11PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1COOL ZESTA4142729.74G A Grimwood (Martins Creek)
2MY BOY’S COOL5136330.10G J Algie (Taree)
3ZAVANCE8567630.02S K Biddle-Leeming (Sawyers Gully)
4NON COMPUS7253329.78W A Vanderburg (Sawyers Gully)
5SHUTTER ISLAND5317530.33S M Whalland (Chain Valley Bay)
6DAWSON BALE12453NBTW J Bright (Wamberal Beach)
7SIENNA’S MELODY17145FSHK Sultana (Rouse Hill)
8SURF ON TAP17748NBTR L Stock (Highfields)
9CRACKER BITS7672430.43D Roach (Lochinvar)
10KADOTTIE DANCER62676NBTG J Case (Rankin Park)
Race No. 7Jeffkins Stakes06:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1GUS 6276323.23W J O’Malveney (Doyalson)
2EL TIGRE5841223.05G J Ernst (Lochinvar)
3POLE DANCER4354423.19K Yates (Neath)
4LUCY ELUSIVE6471423.10C Mclennan (Cessnock)
5DEADLY SILENT4267723.25P Neilson (Maitland)
6STRIKING STORM8635722.98R Stewart (Cessnock)
7QUEEN AKAROA6351423.30F L Trowbridge (East Maitland)
8ROBBO5613722.80E J Robertson (Williamtown)
9MEXICAN BEANS65334NBTH L Hanson (Nabiac)
10MADE TO RUN6561422.89S J Hill (Thornton)
Race No. 8Betchoice Phone 13punt06:52PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1OLD BILL2582130.23B J Buckley (Clarence Town)
2RULLA TRURAD44316NBTG Wilson (Medowie)
3LAURA LOU11430.22C M Proctor (Londonderry)
4SUAVE STICKA4463130.16R A Hindmarsh (Weston)
5LILLEY’S LOCK5435430.26I J Betts (Thornton)
6PURE RAGE1748730.41R K Barnden (Killarney Vale)
7COOL CODY3117630.03P Neilson (Maitland)
8NOEL’S IMAGE3318FSHW Leyshon (Stanhope Garden)
9DEZZIE54277NBTG A Grimwood (Martins Creek)
10MY BLACK BESS73584NBTH L Hanson (Nabiac)
Race No. 9 Stakes07:09PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC CROW71414FSTDH L Hanson (Nabiac)
2BLAZE OF CLASS57722NBTW G Davies (Brombin)
3FANTASY DANCE2722123.31I Wicks (Saratoga)
4OCTANE PATCH5742323.37N P Mcintosh (Abermain)
5DYNAMIC GEM2317423.00S T Scofield (Fairy Hill)
6TURBO TILLY6473623.23T C Priest (Sawyers Gully)
7PRUELLA4351423.52R Groizard (Kearsley)
8TIME MARCHES ON4134823.11C Howard (Millfield)
9COSMIC CLOUD11646NBTH L Hanson (Nabiac)
10COSMIC KANE71543NBTH L Hanson (Nabiac)
Race No. 10Wallsend Diggers Stake07:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SPEED BALL73245NBTM J Capper (Cessnock)
2IMOGEN PAGE4217223.41H Tyndall (Berkeley Vale)
3MINOR TIMES4714423.44I K Wicks (Saratoga)
4BONNY LEGS4137523.09W G Davies (Brombin)
5MORNING KNOCK61218FSHD Wright ()
6DAVE’S RASCAL6351523.34D C Marshall (Tanilba Bay)
7BEHATI BABE4163322.98S N Kelly (Birmingham Gardens)
8RARE COINS37832NBTR S Sandes (Jilliby)
9WAIMEA GAIN14523.19N Gray (Allworth)
10COSMIC KENO41F42FSHH L Hanson (Nabiac)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments