Saturday 21st January 2012

Greyhound Box Draw For The Gardens – Saturday 21st January 2012

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens Stk05:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S PETTIGO2411230.05G Robinson (Greta)
2THAT’S A MIRACLE6624530.25K P Cheetham (Harpers Hill)
3MULWEE SPOT81463NBTA Verhagen (Swan Bay)
4LONG TIME55262FSTDJ Cassar (Merrylands)
5SELF DESTRUCTION33537NBTR Dawes (Eagleton)
6BENORA CREAM11234NBTL Haaring (Cooks Gap)
7BAY OF DREAMS3563129.82T A Noble (Karrabin Qld)
8BIT WASABI23631NBTS A Ebbeck (Fennell Bay)
9BIT SKIPPY84285NBTT A Ebbeck (Blackalls Park)
10SAUCY SUSIE44334FSTDM R Dawson (Mt Forbes Qld)
Race No. 2Greyhound Recorder Maiden05:58PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1EBONITE34NBTM A Skinner (Abermain)
2TWO MULWEESF3534NBTA Verhagen (Swan Bay)
3DIDDY DREAM66433NBTA W Sessions (Beresfield)
4LEGALLY PSYCHO35767NBTC P Mccarthy (Tea Gardens)
5GOODWIN MAGGIE44NBTC Mclennan (Cessnock)
6FRANKO TOKAAM87386NBTR K Barnden (Killarney Vale)
7HERE’S HAZY6FSHJ S Maitland (Mannering Park)
8KURRABA KRUNCH56845NBTR K Barnden (Killarney Vale)
9FIDDY SENSE57668NBTM R Dawson (Mt Forbes Qld)
10BINDI ROSE677FSHB J Church (Eagle Vale)
Race No. 3Hardy’s Precision Excavations06:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BINDA GRACE6754123.11K P Smith (Shortland)
2COOL EXPLOSION32262NBTC R Lane ()
3MINI’S FANTASY6214823.03B Jarczewski (Ingleburn)
4ELUSIVE OMEN13344FSHL Haaring (Cooks Gap)
5SHUTTER ISLAND3F54823.19S M Whalland (Chain Valley Bay)
6PLAYING IT COOL61342NBTP Neilson (Maitland)
7BARACUS2226122.70A Verhagen (Swan Bay)
8ALBERT’S RETURN26736NBTA G Newstead (Wallsend)
9NYMAGEE PIG63383NBTR Barlow (Austral)
10DALWOOD4665223.25D W Tuckwell (Wallsend)
Race No. 4 Maiden06:39PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SECRET SENSATION3FSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
2KELLS NIGHTMARE2NBTC C Farrell (Louth Park)
3MONEY UP FRONT5543NBTN P Mcintosh (Abermain)
4FERLY MAGIC27243NBTG Henderson (Maryland)
5PRINCESS BEC766NBTT A Pullman (Rothbury)
6DAD AND DAVE3FSHP Cassar (Harrington)
7WHICH WAY WALLY52NBTS R Carr (Fennell Bay)
8SPOT THE POWER3NBTG J Agius (Dora Creek)
9MAKE MINE MAGIC37443NBTW M Ison (Bobs Farm)
10JACKSON TYNE26634NBTG J Robertson (Williamtown)
Race No. 5Www.betchoice.com.au Stk07:04PM (NSWtime)
Free For All event over 400 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DANNY’S GIRL7153222.85G J Robertson (Williamtown)
2SUDDEN SPLASH1221122.78B J Tuft (Rutherford)
3GOMMEROI6242122.95G J Robertson (Williamtown)
4BIG TOMMIE1334222.72N M Walsh (Coolabah)
5RISING FIRE7316522.89J M Barnett (Reedy Creek)
6BIT ZESTA5312122.93G A Grimwood (Martins Creek)
7HAIL QUEENIE3671122.39F L Trowbridge (East Maitland)
8BELL 6674122.86M G Bailey (Bellbird)
Race No. 6Multicam Systems Stakes07:22PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

132756NBTM D Shambler (Elrington)
2SHE’S THE JAZZ67212FSTDD John (Lower Belford)
3EXPLOSIVE 35575NBTB A Jarczewski (Ingleburn)
4RUN NANNA2667130.18G G Wilson (Medowie)
5COOL RUSH6373730.05J M Barnett (Reedy Creek)
6TERESA’S FANTASY63553NBTB Jarczewski (Ingleburn)
7CHASING DE CASH4512529.65J S Miles (Killcare Heights)
8DON’T KNOCKER31218FSTDP W Neilson (Maitland)
9POLLY’S DELIGHT3187430.07T A Ebbeck (Blackalls Park)
10CRACKER BITS6554629.78D A Roach (Lochinvar)
Race No. 7Tooheys New Stakes07:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD STAKES6431423.01D Anderson (Black Hill)
2ELITE TARAWI616323.69M P Manuel (North Rothbury)
3VELOCITY BLITZ1F223.34G Greene (Kearsley)
4CLASSY PEDRO2127823.07K P Cheetham (Harpers Hill)
5CHEF36122.92B J Canty (Rutherford)
6AVONDALE STATE317523.20B Hedley (Cooranbong)
7PURE CARBON6123.19P W Tobin (Toronto)
8VALLETTA VELLA122.99B K (Booragul)
9WISETOWN LADY617323.28W Omalveney (Doyalson)
10GOODWIN YOUNG32475NBTK Yates (Neath)
Race No. 8Schweppes Stakes08:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CASSAR GIRL27764NBTJ Cassar (Merrylands)
2SPARKLING SHELBY4832130.01M D Shambler (Elrington)
3HURRICAN RAZOR5226130.31W L (Kurri Kurri)
4SURFING MULWEE63354NBTA Verhagen (Swan Bay)
5TALEEDY TERROR43556NBTR L Crawley (Swansea)
6RUBY ROBBO6467430.38D K Skinner (Abermain)
7HARRY HIGH PANTS6411730.04P L Akers (Rutherford)
8COOL STUNNER134730.06J M Barnett (Reedy Creek)
9SPEEDIE FELLA67652NBTL Haaring (Cooks Gap)
10AESTHETIC6144FSHT A Donaldson (Mardi)
Race No. 9All Pro Hospitality Stk08:23PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WARRIOR KHAN41778FSHT A Pullman (Rothbury)
2SIERRA NEVADA6333322.78M A Skinner (Abermain)
3BRAT PACK3613522.96J Crossley (Cessnock)
4ELECTRIFYING FIX4416722.83C Wilson (Elermore Vale)
5JOHN’S DREAM4161322.57D John (Lower Belford)
6FESTIVITY1724423.13M A Skinner (Abermain)
7SAVANT7485222.92K Yates (Neath)
8BIT BENT7485123.04P W Neilson (Maitland)
9SUPER AXE3376723.28K R Bell (Muswellbrook)
10MISS SUPREME16775NBTG R Howard (Millfield)
Race No. 10Wallsend Diggers Stakes08:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT A COLLISION1235522.93P W Neilson (Maitland)
2SUPER LUKE1754423.35R B Campbell (Greta)
3GOLD COBRA7511222.76R B Campbell (Greta)
4CATTY SHACK2175123.23J Cassar (Merrylands)
5WHITE LEXUS21222NBTW Shelton (Lake Haven)
6TIME MARCHES ON4173523.11M G Bailey (Bellbird)
7LUCY ELUSIVE8735523.10B K Sweeney (Booragul)
8TEE FOR TILLYF176122.87M A Skinner (Abermain)
9LOVE THE LOHAN3657623.14C Garrard (Maryland)
10STIKS AND STONES17345NBTW M Ison (Bobs Farm)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments