Saturday 22nd November 2008


Race 1 272m M 13.17
GARDENS SPORTS CLUB STAKE
1 SPARKY’S MISS M MARY-ANN WHITLOCK
2 CHIEF CICATRICE M COLIN LANE
3 PEEDY MULDOON M JOHN EDWARDS
4 TEEVEE CYRUS M THOMAS GAUNT
5 ROCA BENNY M ROBERT WHITELAW
6 SALLY’S BELLE M ROBERT WHITELAW
7 FLYING THOMAS M THOMAS PULLMAN
8 MR. THACKER M RIKKY MONCRIEFF

Race 2 272m 4/5 13.37
COOL MAT @ STUD
1 HAYLEY’S CHIEF 5 COLIN LANE
2 MAGIC ACTION 4 JADE MURRAY
3 MONA’S BABE 4 DEBORAH ROACH
4 LITTLE DADDY 5 KARL MILLER
5 MULWEE BLUE 4 KARL MILLER
6 BELLICIOUS 5 MILLISSA MARSH
7 SQUADCAR NELSON 5 GRAEME CARR
8 SPEEDY SISTER 5 PETER HONNERY

Race 3 272m MX 13.57
RADIO 2HD STAKE
1 MY LITTLE MAN 5 TAMARA SPINKS
2 BENNY LITTLE M ROBERT WHITELAW
3 ACUMEN M RIKKY MONCRIEFF
4 POWERFUL WEAPON M STEWART MEHAN
5 OBAFEMI M RIKKY MONCRIEFF
6 MRS. MCMILLAN M ROBERT WHITELAW
7 HOT RUFUS 5 ROBERT NEWSTEAD
8 SQUADCAR BROOKE 5 GRAEME CARR

Race 4 272m 5 14.17
TOOHEYS NEW STAKE
1 HILL OF HEARTS 5 STEPHEN MCHUGH
2 SHIRE FLYER 5 ROBERT WHITELAW
3 APACHE RUN 5 TAMARA SPINKS
4 BLACKEYED DOUBLE 5 KARL MILLER
5 TWISTED IMAGE 5 TRAVIS DOYLE
6 TALKING JIVE 5 HENRY NORMAN
7 EASY AS PIE 5 ROBERT WHITELAW
8 STRIKING GENETIC 5 JAMIE EDWARDS

Race 5 413m M 14.37
DEVINES KENNELS STAKE
1 BAZOOKA’S GLOVE M COLIN LANE
2 DISCO RUSH M RON GITTOES
3 DIVER’S MAGIC M DARRYL DIVER
4 UNIQUE FURY M DAVID ATTARD
5 DAVETTE’S PIRATE M DAVID BURGESS
6 PEGGY’S PORTRAIT M BETTY KEENE
7 SONGAR REVIVAL M SONIA GREENE
8 SIR ROBBO M EILEEN ROBERTSON
9 SHOWBIRD M MATTHEW AINSWORTH
10 DAVETTE AND KEN M DAVID BURGESS

Race 6 515m M 14.57
GREYHOUND PRODUCTS DIRECT STAKE
1 GADAE LAD M GARY MEAD
2 TEEVEE SHIRAZ M THOMAS GAUNT
3 Vacant
4 MADGE WILDFIRE M BRETT TOOTH
5 MIMI MCMULLET M GARY GREENE
6 Vacant
7 TEEVEE RIDDLE M THOMAS GAUNT
8 SQUADCAR TYSON M GRAEME CARR

Race 7 515m 5 15.17
GREYHOUND RECORDER STAKE
1 ANGEL RISS 5 ROBERT CAMPBELL
2 MOCKER 5 GERALD LEE
3 RED PERFECTA 5 CAROLYN YOUNG
4 FORGET WHAT 5 JOHN EDWARDS
5 KILLARNEY KING 5 COLIN LANE
6 CATHELLA ICE 5 KARL MILLER
7 DIS LOW KATE 5 SHANE HILL
8 ELLYROO 5 BARRY YATES

Race 8 413m 5 15.37
MULTICAM SYSTEMS TROPHY HEAT ONE
1 SALTWATER STELLA 5 KARL MILLER
2 EMILY’S CHOICE 5 DARRYL WILSON
3 DO IT ROBBO 5 EILEEN ROBERTSON
4 ZANI’S ROCKET 5 TERRENCE MARSH
5 DOWNUNDER SUNSET 5 WAYNE ATTWILL
6 BUDDY DOONS 5 ANDREW FOUKKARE
7 MISS FOSTER 5 BRETT TOOTH
8 STEEL JET 5 KEITH HAMILTON

Race 9 413m 4/5 15.57
THORNTON HOME HARDWARE STAKE
1 JAY’S FLYER 4 JOHN MARSHALL
2 PANTS MAN 4 GARY ROBERTSON
3 DISCO MIMY 5 RON GITTOES
4 TWEETY STAR 5 ANDREW FOUKKARE
5 BELLA DOONS 4 ANDREW FOUKKARE
6 DIDDY SHADOW 5 COLIN KNEESHAW
7 ROSEDALE BOY 5 HENRY HARVEY
8 LITTLE ABBEY 4 DEBORAH ROACH

Race 10 413m 5 16.17
MULTICAM SYSTEMS TROPHY HEAT TWO
1 CLAIR ROBBO 5 EILEEN ROBERTSON
2 REGAL LAURA 5 ANDREW FOUKKARE
3 ROBBO’S RETURN 5 WAYNE ATTWILL
4 EXCEPTIONAL ISA 5 WAYNE ATTWILL
5 YOGIE’S ASSASSIN 5 STEWART MEHAN
6 HERGO 5 DEBORAH ROACH
7 ELITE MATER 5 RON POETSCHKA
8 MURRANJI BINDI 5 PETER MIDSON