Saturday 25th June 2011

Greyhound Box Draw For The Gardens – Saturday 25th June 2011

Race No. 1 Maiden Ht104:50PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BUNDY CHASER44247FSHW M Brown (Cessnock)
2BLUE SAMURAI53654NBTR Tredway (Avoca Beach)
3SUPER LUKE52625NBTR B Campbell (Greta)
4SPARKLING SHELBYFNBTD Parkinson (Salt Ash)
5HARRY HIGH PANTSFSHP L Akers (Rutherford)
6SUPER CONTACT42552NBTR H Saxon (Speers Point)
7OSTI’S ALIBI15645FSTDM D Shambler (Elrington)
8ANOTHER FLAME6FSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
9FUEL MY FIRE6646FNBTK A Macalpine (Tuggerawong)
10SMALL VICTORY4T767FSHB (Chain Valley Ba)
Race No. 2Betchoice Gardens Stakes05:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1HUNTA LEE11245NBTT Campbell (Greta)
2LIDCOMBE LLANGA27372NBTG J Dunphy (Butterwick)
3ALL ABOUT AMELIA32264NBTR W King (Wallalong)
4LACHLAN’S LASS3614129.71M Moran (Merewether)
5JESSIE’S KIN81223FSHD J Smith (Lake Innes)
6ZA’MA FLYER28648NBTG R Freeman (East Branxton)
7OCTANE ETHAN1768830.18D W Tuckwell (Wallsend)
8COOL BEN43367FSTDR H Saxon (Speers Point)
9BLUE WHIP8738530.43S R Bennison ()
10EL EAGLE58688NBTT L Payne (Greta)
Race No. 3 Stakes05:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1UNO 43271NBTD J Smith (Lake Innes)
2COSMIC CLOUD11646NBTH L Hanson (Nabiac)
3OCTANE PATCH7423223.37N P Mcintosh (Abermain)
4MINI’S FANTASY1646523.03B Jarczewski (Ingleburn)
5TERESA’S FANTASY6134223.31B Jarczewski (Ingleburn)
6BIT ZESTA1166423.00G A Grimwood (Martins Creek)
7MADE TO RUN6561422.89S J Hill (Thornton)
8MEXICAN BEANS53345NBTH L Hanson (Nabiac)
9LONG CHECK5436423.74L Rendina (New Lambton)
10CHEEKY VIERI63565FSHN J Broadbent (Elderslie)
Race No. 4Locjinvar Marlow Maiden Ht205:42PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1TEN SHILLINGS47846NBTD B Werner (Beresfield)
2HOT RUNNER36487NBTH G Norman (Wallsend)
3GUN SHOW44333FSTDG E Allerton (Greta)
4PUNTER’S FLAMEFSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
5GO WILD MAT46465NBTR J Flanagan (Cessnock)
6ROCKING HORSEFSHD Parkinson (Salt Ash)
7WISE HEADFSHT R Marsh (Coal Point)
8GOODWIN YOUNG73838NBTR E Berwick (Sawyers Gully)
9KAREN’S PUZZLE47758FSHD Kirk (Lovedale)
10SOCIETY BOND66687NBTG Emerton (Fassifern)
Race No. 5Phone 13punt Stakes05:59PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CES’S HONOUR5864523.25P J V Haren (South )
2BOSSA NOVA BABY1755323.19D Clive (Weston)
3PENNY TOKAAM6456723.19T F Pullman (Keinbah)
4MORNING KNOCK1218123.45D Wright (Singleton)
5BOURNE NAPPING1267623.15A S Jones (Metford)
6BLACK WASH26358NBTW M Brown (Cessnock)
7PIRATE TOKAAM54537NBTT F Pullman (Keinbah)
8POLE DANCER3544723.19K Yates (Neath)
9GO WILD JAN4277823.24N E (Hamlyn Terrace)
10SO PETITE57544NBTN J Docherty (Swan Bay)
Race No. 6All-pro Hospitality Stake06:19PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ZARINA LEE32648FSTDR Lee (Grafton)
26842629.85S J V D Klashorst (Camillo)
3DEZZIE4277130.13G A Grimwood (Martins Creek)
4ON THE NOZZLE5855530.08M D Shambler (Elrington)
5COOL ZESTA1427329.74G A Grimwood (Martins Creek)
6STYLE QUEEN36364FSTDG J Perrin (Keinbah)
7CHIEF ZSA4767730.40G J Dunphy (Butterwick)
8ZAVANCE5676530.02S K Biddle-Leeming (Sawyers Gully)
9EASTLEY 78844NBTR K Barnden (Killarney Vale)
10WONGAWILLIDOLF5778730.47D B Werner (Beresfield)
Race No. 7Www.betchoice.com.au Stake06:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1GOODWIN BENNETT82F1522.97R E Berwick (Sawyers Gully)
2DAVE’S RASCAL3515223.34D C Marshall (Tanilba Bay)
3FAITH IN MARY4162623.39L Rendina (New Lambton)
4WEERONDA WINNA3521823.49T Sanderson (Munni)
5GOLD COBRA7347123.01R B Campbell (Greta)
6COSMIC KANE71543NBTH L Hanson (Nabiac)
7SPLENDOURISTIC2314823.03L A Atchison (Jilliby)
8MISS SUPREME1616FSHG R Howard (Millfield)
9THUNDER WEST2545723.23C Howard (Millfield)
10CHELSIE’S FLYER68258NBTG Case (Rankin Park)
Race No. 8Woy Woy Poultry Stakes07:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BEHATI BABE16334FSTDS N Kelly (Birmingham Gardens)
2BOUND BY DESIRE1547NBTT Marsh (Coal Point)
3TOUCH OF GOLD4282230.34G Sparke (Denman)
4SURGE ON ROBBO63776NBTE J Robertson (Williamtown)
5MISS CHANT54264NBTD J Abbott (Mount Hutton)
6HIP HOP DASH43732NBTD A Hoare (Shortland)
7TURBO FLAME61FSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
8CINAMMON TWIST37676FSTDW M Brown (Cessnock)
9AIMEZ73544NBTH Hanson (Nabiac)
10SENSO UNICO56867NBTJ King (Wilberforce)
Race No. 9Lochinvar Marlow Maiden Ht307:28PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BETTY BOOST IT47656NBTB Atkins (Mayfield)
2NIL PAY3FSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
3CHARLIE CHARGER53635NBTR R Bell (Blacksmiths)
4SEAFOOD EXPRESS38266NBTT Desira (San Remo)
5PUSHBUTTON MAGIC4NBTS J Hill (Thornton)
6PEDROS FLAME8FSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
7RAMBO’S REVENGE54NBTR L Roderick (Toronto West)
8ROD’S RED ROCKETFSHG J Perrin (Keinbah)
9SHE’S FLASH7646NBTM G Bailey (Bellbird)
10SIERRA NEVADA66578NBTM A Skinner (Abermain)
Race No. 10Lochinvar Marlow Maiden Ht407:44PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CYCLONE LOUIEFSHA E Armstrong (New Lambton)
2SNOW CHANCE82NBTR Tredway (Avoca Beach)
3MOON UNIT45465NBTA A Mehan (Thornton)
4LAGOON CAIROFSHG G Wilson (Medowie)
5EXPRESS DOLL6FSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
6TOP HEAVY46327NBTH G Norman (Wallsend)
7SMALL GYPSY ROSEF2836NBTR M Patterson (Taree South)
8BROTHER LIDCOMBE47578NBTG J Dunphy (Butterwick)
9NOTORIOUS BLONDE5F7FSTDW M Dance (Somersby)
10SHIFTY DISH667FSTDW A Vanderburg (Sawyers Gully)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments