Wednesday 14th March 2012

Greyhound Box Draw For The Gardens – Wednesday 14th March 2012

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens St07:07PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PIRATE TOKAAM6373323.03T F Pullman (Keinbah)
2BILOXI BLUE8112422.66D K Skinner (Abermain)
3CHEEKY VIERI5541323.02N J Broadbent (Elderslie)
4KYLIE KYLIE4111222.77D Wilson (Abermain)
5EL TIGRE1816422.95G J Ernst (Lochinvar)
6FESTIVITY2447723.13M A Skinner (Abermain)
7MISTY TOKAAM7272822.83H M Pullman (Keinbah)
8MRS WILSON2821123.01T C Priest (Sawyers Gully)
9SAVANT3646622.92K Yates (Neath)
10SHANE FALCO8577622.79W S Brown (Sawyers Gully)
Race No. 2Greyhound Recorder Maiden07:28PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHARLIE ANGELNBTE T Jago (Gorokan)
2WIRADJURI GIRL24FSHC H Lamb (Swan Bay)
3GOODWIN BILLSKY23244NBTK Yates (Neath)
4SWEET LAVENDER262NBTP J Abdallah (Llandilo)
5PEARL’S PICKFSHR R Bell (Blacksmiths)
6CYCLONE SHELBY33NBTM D Shambler (Elrington)
7LIBERTY MOON53225NBTB A Keene (Twelve Mile Creek)
8SPOT THE POWER37NBTG J Agius (Dora Creek)
9GOODWIN AGAINFSHC Mclennan (Cessnock)
10DAADS SUPER4NBTS J Brown (Sawyers Gully)
Race No. 3Www.betchoice.com.au Stakes07:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1YOUNG MORIARTY3328423.33R R Bell (Blacksmiths)
2LOCHIE DOONS33564NBTA A Foukkare (Wyong)
3CASH OR CREDIT43382NBTJ L Mcmahon (Darriman)
4SO INSIGNIFICANT3123.02J E Heard (The Entrance North)
5MUMMY COOL126523.15J R Roche (Kew)
6ABBEY’S CHANT2124823.05N K Benhard (Clarence Town)
7STORM KING5615422.96B A Keene (Twelve Mile Creek)
8BUTTERFLY LADY45353NBTN York (Abermain)
9TIME MARCHES ON7155F22.95C L Howard (Millfield)
10SONGAR ZIPPER4318823.52C F Wilson (Elermore Vale)
Race No. 4Sky Racing Maiden08:11PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1EL SUTRO24265FSHC M Proctor (Londonderry)
2MONEY UP FRONT63353NBTN P Mcintosh (Abermain)
3LADY ANGELA6FSHP J Abdallah (Llandilo)
4FLAMIN’ GROOVEY45378NBTE T Jago (Gorokan)
5CARBOCHON32FSHB J Howell (Noraville)
6LEGALLY PSYCHO32876NBTC P Mccarthy (Tea Gardens)
7BIT TOEY366FSHS Brown (Abermain)
8CATCH THE BUS57685NBTT J Murray (Kearsley)
9SHE’S LOADED465NBTN Bayley (Blue Haven)
10COOL BLISS56674NBTW J Brown (Cessnock)
Race No. 5Wag Pet Foods Stakes08:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GOODWIN MAGGIE2644130.54C Mclennan (Cessnock)
2LITTLE TREE HILL2616730.11C H Lamb (Swan Bay)
3JUNIOR TINY TOT26346FSTDT C Priest (Sawyers Gully)
4BEEJAY ROWE1841830.15P E Seaton (Holmesville)
5STIKS AND STONES6535730.44W M Ison (Bobs Farm)
6DENALI ACES22130.00S P Bell (Woodberry)
7BLAZING WOK67883NBTJ R Roche (Kew)
8MARBEC74732NBTG M Zahra (Killabakh)
9OH MY GRAVY6778730.30K D Jarvis (Kanwal)
Race No. 6Betchoice Distance Series Final08:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The gardens Of $2,530 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MAGGIES A LEGEND15353NBTR F Whitelaw (Abernethy)
2SUAVE STICKA21854NBTR A Hindmarsh (Weston)
3BIT SILLY SKILOS1835135.11S P Bell (Woodberry)
4RITZY JIGGLES54542NBTA A Foukkare (Wyong)
5CARBICIDE4423435.10A E Armstrong (New Lambton)
6MACGRUBER12132NBTJ J Jaeger (Aberglasslyn)
7CHILL AWAY7251135.07W C Slade (Beresfield)
8LOCHINVAR FOX46353NBTW G Davies (Holmesville)
9ZUMBA ZUMBA46445NBTC A Clark (Greta)
10TEN SHILLINGS72535NBTD B Werner (Beresfield)
Race No. 7Virbac Stakes09:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TRESTLES72375NBTS J Vas (Valentine)
2BEHATI BABE76217NBTT C Priest (Sawyers Gully)
3MYSTICAL MAGIC18856NBTM A Davidson (Fletcher)
4WHERE’S PETTIGO2238230.05G Robinson (Greta)
5CANDY TOKAAM47546NBTR K Barnden (Killarney Vale)
6LISA’S TREE5156FSHC Lamb (Swan Bay)
7CHEVY BELLE42227NBTH G Norman (Wallsend)
8ROSIE DOONS3664430.31A A Foukkare (Wyong)
9OH MY GRAVY6778730.30K D Jarvis (Kanwal)
Race No. 8Multicam Systems Stakes09:28PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TOMMY TOKAAM3286229.91T F Pullman (Keinbah)
2BLACK TANDOM88217FSTDG A Carragher (Port Macquarie)
3MY VERY OWN8716630.28B M Buman (New Lambton)
4CAN’T RECALL63754NBTS Brown (Abermain)
5PIPPA TANGA4511429.91M C Sharman (Muswellbrook)
6DANNY’S GIRL8522429.98G J Robertson (Williamtown)
7SOLRAY’S DELIGHT1548730.17N R Gray (Allworth)
8ZUKO FIREBENDER86744NBTD P Farrugia (Riverstone)
9OH MY GRAVY6778730.30K D Jarvis (Kanwal)
Race No. 9Schweppes Stakes09:45PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SWARTE PETE73432FSHB C Riccio (Loftus)
2MCSLOK1413223.09G Robertson (Williamtown)
3GO WILD CONNOR5152622.86T Ball (Singleton)
4TEE FOR TILLY8128522.69M A Skinner (Abermain)
5PREMIER REBEL1231722.92N R Gray (Allworth)
6THUNDER WEST5371723.04C L Howard (Millfield)
7DRINKIN’ SILVER24765FSHW M Ison (Bobs Farm)
8BORN SLIPPY4158523.02I W Hilditch (Windale)
9HEART OF FASHION6783622.96A Armstrong (New Lambton)
10SMOOTH STUDENT6748222.88C F Wilson (Elermore Vale)
Race No. 10Get To The Diggers Stakes10:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RUSTEZE12127NBTM C Moncrieff (Kahibah)
2BARACUS2261622.70A Verhagen (Swan Bay)
3CREEP FAST3582523.01P J Morgan (Stockrington)
4ABBEY BAZ46511NBTJ R Roche (Kew)
5REDROCK NEVADA7334323.07S Brown (Abermain)
6HAMISH TANGA7713323.05M C Sharman (Muswellbrook)
7WISTERIA VALLEY51811NBTJ L Willis (Taree)
8BLUE NINJA14374NBTJ R Roche (Kew)
9BELL BAILEY7765422.86M G Bailey (Bellbird)
10JUST THE DREAM42676NBTT J Murray (Kearsley)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments