Wednesday 2nd November 2011

Greyhound Box Draw For The Gardens – Wednesday 2nd November 2011

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens07:06PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COOL BLISS3775NBTM D Shambler (Elrington)
2CASSAR GIRL2FSTDJ Cassar (Merrylands)
3RUSTEZE44453NBTM P Egge (Black Hill)
4RELAMPAGO24FSHJ I Harper (Wyee)
5BINDA GRACE52365NBTK P Smith (Shortland)
6LITTLE TREE HILL4NBTC H Lamb (Swan Bay)
7LOCHINVAR FOX4FSHW G Davies (Holmesville)
8BESSIE MARIE722NBTR Bell (Blacksmiths)
9FLAT LINE6NBTC A Garrard (Maryland)
10SEEDY SPECIAL64648NBTL Moncrieff ()
Race No. 2All Pro Hospitality Stakes07:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BUTTERFLY LADY18214NBTN York (Abermain)
2MISS NICOLE22123.03J Cassar (Merrylands)
3TITANIC MISS5234823.35W C Slade (Beresfield)
4TIME MARCHES ON7243323.11M G (Bellbird)
5MISS SUPREME1616NBTG R Howard (Millfield)
6COOL EXPLOSION16132NBTC R Lane (Singleton)
7 ONE JOHNNY1225523.40P W Neilson ()
8RUNAWAY CROW18453NBTG J Phillips (Wyreema)
9BRODO’S ON BOND46626NBTS Gillbee (Corowa)
10WHERE’S BIZZY2777723.02R Henness (Heathcote)
Race No. 3Schweppes Stakes07:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BOBBY BUZZARD53213NBTC J O’Donnell (Edgeworth)
2CHILMIESTER6336523.05B G Mitchell (Caves Beach)
3BURRAGORANG GIRL2566722.97B K (Booragul)
4YOUNEEK JEWEL23554NBTJ W Hutton (Tighes Hill)
5WOLFMAN WILLIAMS5423423.01H M Pullman (Keinbah)
6LOVE THE LOHAN3481123.17C Garrard (Maryland)
7MR. DAPTO2253823.01P W Neilson (Maitland)
8PRICE OF FAME6185423.35M P Morgan (Windale)
9MAN OF BISMARK2687823.23W C Slade (Beresfield)
10MAUI GAINF471623.39S C Atkins (Maryland)
Race No. 4 Maiden08:06PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NOTTA MEMBER37852NBTM I Quarrell (Strathpine Qld)
2MAJESTIC MISS25245NBTT S Mason (Cardiff)
3LONG TIME2NBTJ Cassar (Merrylands)
4CATTY SHACK2NBTJ Cassar (Merrylands)
5OH RYAN27433FSHP A Carrall (Farley)
6SHE’S FLASH32432NBTM G Bailey (Bellbird)
7COMBAT ACTION35763NBTD M Barnett (Aberglasslyn)
8MISS DUBAI6252NBTM P Egge (Black Hill)
9DALWOOD37NBTD W Tuckwell (Wallsend)
10SNORING BANDIT28FSHT A Miller (Greta)
Race No. 5Www.betchoice.com.au Stakes08:26PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CRAZY DAVE42262NBTJ J Magnisalis (Charlestown)
2DEADLY SILENT3521623.14P W Neilson (Maitland)
3GOMMEROI3173122.95G J Robertson (Williamtown)
4BIT BENT1176723.04P W Neilson (Maitland)
5SHAK ATTACK7551523.07P W Neilson (Maitland)
6PIRATE TOKAAM6464423.03T F Pullman (Keinbah)
7RISING FIRE2142422.89J M Barnett (Reedy Creek)
8MISS CHEVAL8237722.95B K Sweeney (Booragul)
9MADE A MISTAKE6736622.73M C Moncrieff (Kahibah)
10ON SHOT4646623.04G J Agius (Dora Creek)
Race No. 6Sky Racing Stakes08:46PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROB’S CHARM1183329.94D L Richardson (Holmesville)
2ALL QUALITY114429.77C Lamb (Swan Bay)
3CASEY VELLA8142229.74J Vanderbu (Londonderry)
4SETTING THE PACE43621NBTF L Trowbridge (East Maitland)
5DELIRIUM5372429.78J J Magnisalis (Charlestown)
6FLEUR DE PETTIGO3421629.91G Robinson (Greta)
7TESS VELLA2642429.97J Vanderburg (Londonderry)
8SOLRAY’S DELIGHT4261830.17S C Atkins (Maryland)
9KHE SANH4F287NBTI O Darcey (Luskintyre)
10KADOTTIE DANCER64477NBTG J Case (Rankin Park)
Race No. 7Tooheys New Stakes09:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DUCHESS CANDY6637523.26C L Howard (Millfield)
2QUEUE JUMPER42625NBTL M Hutton (Coolongolook)
3GO WILD CONNOR1332123.03T Spinks (Singleton)
4QUEEN AKAROA8387123.30F L Trowbridge (East Maitland)
5WALK THE LINE4763723.19J Cassar (Merrylands)
6HAIL QUEENIE6873522.72F L Trowbridge (East Maitland)
7STRYKING SARAH8687223.06K T Marsh (Raymond Terrace)
8MODERN IMAGE4281123.06S J Mcdermott (Lambton)
9SUPER AXE5828323.28K R Bell ()
10MY RESPONSE87347FSHD J T T 5/04/12) (Bouldercombe Qld)
Race No. 8Multicam Systems Stakes09:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WAIMEA GAIN42215NBTS C Atkins (Maryland)
2ELITE SPRINGS22342NBTP Quinton (Muswellbrook)
3STRATAVON DID6541130.05R A Riley (Buchanan)
4LEAN MACHINE24766NBTC Garrard (Maryland)
5KOUKLA SKILA28125NBTK R Bell (Muswellbrook)
6HOOKER’S FLYER41841FSHD A Spurgin (Kempsey)
7PROFESSOR DAVID2526630.14T Macdonald (Jilliby)
8DEFYING GRAVITY1861630.45S L Webster (Cawdor)
9ZA’MA FLYER86344NBTW A Weiss (Kurri Kurri)
10PEDRO’S PRODIGY56417NBTK P Cheetham (Harpers Hill)
Race No. 9Wag Pet Foods Stakes09:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HARRY HIGH PANTS53265NBTP L Akers (Rutherford)
2TOP HEAVY4625623.42H G Norman (Wallsend)
3GREEN LIGHT831FSHL Moncrieff (Keinbah)
4AWESOME ROGAN17565FSHR Herbert (Weston)
5SALLY VELLA552122.95B K Sweeney (Booragul)
6CRANK UP CHARLIE34585NBTR R Bell (Blacksmiths)
7WANTED FELON1864423.36R E Browne (Aberdare)
8LOST HIS MARBLE28524NBTJ Hanson (Mcgraths Hill)
9FOUNDY’S LASS68831NBTC Lane (Singleton)
10RED PERIMO37538NBTJ Hutton (Tighes Hill)
Race No. 10Wallsend Diggers Stakes10:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT A 4525223.03P W Neilson (Maitland)
2MICKELSON74831FSHD H Bethel (Casula)
3MISSING TEMPO12763NBTJ M Viles ( Qld)
4PERISHER VALLEY5632223.51S Smith (Branxton)
5TOMMY RIP3353123.21N L Pateman (Raymond Terrace)
6BRUCE STEET123.00J Cassar (Merrylands)
7LAY BACK5226123.10G P Harborne (Warabrook)
8WOODEN HEART2318423.40W C Slade (Beresfield)
9TURBO TILLY7457123.23A R Boswell (Wallsend)
10CHOIR BOY45538NBTP L Akers (Rutherford)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments