Wednesday 4th April 2012

Greyhound Box Draw For The Gardens – Wednesday 4th April 2012

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens07:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PURE CARBON6162323.12P W Tobin (Toronto)
2MADE TO EXPLODE8175323.02W C Slade (Beresfield)
3CASH OR CREDIT8242123.05J L Mcmahon (Darriman)
4YOUNG MORIARTY2841522.93R R Bell (Blacksmiths)
5PREZBO2147122.75M J Bonser (Long Jetty)
6VALLETTA VELLA2461422.85B K Sweeney (Booragul)
7GO WILD CONNOR5267122.86T Ball (Singleton)
8LIBBY TOKAAM811822.79T F Pullman (Keinbah)
9LOLA’S ABBY64181NBTW G Davies (Holmesville)
10MYSTICAL MAGIC8566123.05M A Davidson (Fletcher)
Race No. 2Greyhound Recorder Maiden07:26PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SEVEN BARNEYS574NBTC F Wilson (Elermore Vale)
2COOL SENORITAFSHG L Powell (Shortland)
3CRIMINAL KRUNCH5FSHD Sultana (Londonderry)
4DREAM TIME GIRL824F6FSTDD E Jarick (Harrington)
5ON HIS WAY7NBTM C Moncrieff (Kahibah)
6TIME FRAUD227NBTD J Dunn (Howlong)
7KELLY BROTHERS45233FSTDT J Murray (Kearsley)
8EM EYE AYEFSHM C Moncrieff (Kahibah)
9BLUE AUSSIE84666FSHT F Callen (Argenton)
10LOCHINVAR RIP48NBTR C Smith (Barnsley)
Race No. 3Www.betchoice.com.au Stakes07:46PM (NSWtime)
Grade 4 event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MCSLOK3241422.86G Robertson (Williamtown)
2EL TIGRE1816422.95G J Ernst (Lochinvar)
3PADDY’S BEST211123.04W M Brown (Cessnock)
4WHINGING WRENCH2111422.67N M Walsh (Coolabah)
6MISS MANALISHI5133222.79P J Honnery (Clarence Town)
7SON OF VIERI3527722.81N J Broadbent (Elderslie)
8CHASING DE CASH27551NBTJ S Miles (Killcare Heights)
Race No. 4Sky Racing Maiden08:06PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE CHERYL56653NBTC R Lane (Singleton)
2JAMAL76768NBTW S Brown (Sawyers Gully)
3JADE TOKAAM85NBTT F Pullman (Keinbah)
4COMBAT ACTION34435NBTD M Barnett (Aberglasslyn)
5OLD BOY3NBTW G Davies (Holmesville)
6GRANDESSA2NBTS Smith (Branxton)
7STEALIN’ KRUNCH36FSHD Sultana (Londonderry)
8ELITE AFFECTIONS35FSHP D Martin (Aberdare)
9MEDIUM TO LARGENBTW C Slade (Beresfield)
10DO THE DISHESFSHC F Wilson (Elermore Vale)
Race No. 5Forsythes Stayers Trophy08:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 715 Metres at The gardens Of $2,880 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RITZY JIGGLES4211FFSTDA A Foukkare (Wyong)
2CAPTAIN KRUNCH11343FSHD Sultana (Londonderry)
3SPIRIT77442FSTDJ A Hawkins (Tumbi Tumbi)
4DYNAMIC MISS25664FSTDM Davidson (Fletcher)
5BUDDY RIGHT83545FSTDR R Bell (Blacksmiths)
6KRAZY FRAZ46146FSTDR R Bell (Blacksmiths)
7DIGGER NORRIS66264FSTDM H Black (Lisarow)
8LILLEY’S LOCK18556FSTDI J Betts (Thornton)
9SUAVE STICKA85455FSTDR A Hindmarsh (Weston)
Race No. 6Multicam Systems Stakes08:46PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COOL DIOR3672729.83W J Brown (Cessnock)
2DURNBRIDGE31412NBTK L Sanderson (Kurri Kurri)
3MY VERY OWN6121130.03B M Buman (New Lambton)
4SHE’S THE JAZZ25675NBTD John (Lower Belford)
5GOODWIN BENNETT41555NBTR E Berwick (Sawyers Gully)
6IMPERIAL DESIGN4241729.97S Kelly (Birmingham Gard)
7PIPPA TANGA4533229.91M C Sharman (Muswellbrook)
8TOMMY TOKAAM7268429.91T F Pullman (Keinbah)
9CHAMP KIND3778730.09R E Browne (Aberdare)
10C’MON CINDYF654629.93T J Halligan (Wallsend)
Race No. 7Greyhound Recorder (2-5) Final09:06PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $2,260 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PERUSIAN1223129.98T H Wilson (Fassifern)
2AVONDALE PEARL113FFSTDW A Vanderburg (Sawyers Gully)
3MAGNETIC CARGO2235330.21R E Browne (Aberdare)
4LITTLE TREE HILL1671130.00C H Lamb (Swan Bay)
5JUNIOR TINY TOT46126NBTT C Priest (Sawyers Gully)
6LOCHINVAR FOX5334430.01W G Davies (Holmesville)
7WHERES MY DOLLAR21188FSHG G Wilson (Medowie)
8SHEZA LUCY BLUE52222NBTS E Mccann (Warabrook)
9SHE’S THE JAZZ25675NBTD John (Lower Belford)
10CHAMP KIND3778730.09R E Browne (Aberdare)
Race No. 8All-pro Hospitality Stakes09:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KASBOKEL713NBTN E Stokes (Tuncurry)
2ZA’MA FLYER4233630.10W A Weiss (Kurri Kurri)
3HAMISH TANGA33325NBTM C Sharman (Muswellbrook)
4YORE PLUM TREE23264NBTC H Lamb (Swan Bay)
5EL SUTRO2651230.24T M Halley (Kearsley)
6MIND THE GAP14745NBTS J Vas (Valentine)
7JUST FOR FLOYD11FSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
8WIRADJURI GIRL42215FSTDC H Lamb (Swan Bay)
9ROSIE DOONS6644530.31A A Foukkare (Wyong)
10KING OF KIBBLE77155FSHD Sultana (Londonderry)
Race No. 9Hardy’s Precision Excavations09:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DENALI ACES2217NBTS P Bell (Woodberry)
2SLIM FIT5442423.34W C Slade (Beresfield)
3LUCY TOKAAM4125622.67H M Pullman (Keinbah)
4PEARL’S PICK3123.10R R Bell (Blacksmiths)
5MAJESTIC MISS8153723.25G J Agius (Dora Creek)
6ANGUS TANGA18537FSHE J Sharman (Muswellbrook)
7CHEF36122.92B J Canty (Rutherford)
8SMART BOBBY86661NBTR L Roderick (Toronto West)
9SPIRAL WRAP17562NBTM C Moncrieff (Kahibah)
10SHEREE SHERAZ7878123.09D J Hawes (Lake Munmorah)
Race No. 10Wallsend Diggers Stakes10:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TEE FOR TILLY1285622.69M A Skinner (Abermain)
2BELL BAILEY7765422.86M G Bailey (Bellbird)
3SIERRA NEVADA1343522.78M A Skinner (Abermain)
4MRS WILSON8211523.01T C Priest (Sawyers Gully)
5MASTER JETEYE1711122.85S J Vas (Valentine)
6LOU LOU RAMBO41637FSHJ Intveen (Schofields)
7BLACK PEDRO5472822.92W M Brown (Cessnock)
8PIRATE TOKAAM3354723.03T F Pullman (Keinbah)
9LOVE THE LOHAN6672623.14C Garrard (Maryland)
10KEEP MY COOL46427NBTS N Kelly (Birmingham Gardens)