Wednesday 5th December 2012

Greyhound Box Draw For The Gardens – Wednesday 5th December 2012

Race No. 1Welcome To Unibet Gardens Maiden07:09PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BURRIDGE53685NBTC A Martin (Woongarrah)
2TALY MICK57336FSHG Beard (Berowra)
3AL PACKER73575NBTM D Daley (Gateshead)
4GUERILLA5FSHR Bell (Blacksmiths)
5GALO’S GIRL38F7FSTDM J Donohue (Medowie)
6CHIEF WHYTECLOUD45FSHR Castle (Noraville)
7GROOVY ETHICS87433NBTW Brown (Cessnock)
8ELVIRA45856NBTE R Jackson (Killarney Vale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Sires On Ice Maiden07:28PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LUNCH GRABBER86767FSHM J Donohue (Medowie)
2HIDDEN PROFITFSHS Brown (Sawyers Gully)
3NEW STOCK75777FSHN Venuto (Merrylands)
4BIT BETTERFSHR Bell (Blacksmiths)
5EMMA PHASE5NBTB Radnidge (Seaham)
6DEB’S DANCER6FSHC Kennedy (Singleton)
7MAGIC EL MISSFSHR Castle (Noraville)
8BEROWRA ICE68747FSHG Beard (Berowra)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Greyhound Products Direct Stake07:48PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JOE HANLEY62315NBTR Bell (Blacksmiths)
2MOVING DEBREE5115122.89J Harris (Cooranbong)
3LORD RAIN8664322.68B A Keene (Twelve Mile Creek)
4JACOB RULE11315FSHR Bell (Blacksmiths)
5STUNNING CHLOE5356322.87J L Harris (Cooranbong)
6RED ROCKET ROSIE6423423.10W J Brown (Cessnock)
7GO WILD CONNOR5375222.78T Ball (Singleton)
8FATTY’S CHAMP7528523.13T A Ball (Singleton)
9EDDIE STINSON34574NBTC P Kennedy (Singleton)
10DESTINY UNKNOWN66465NBTT A Ball (Singleton)
Race No. 4Greyhound Recorder Stakes08:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT A COLLISION85434FSTDG G Wilson (Medowie)
2LUCAS COUNTRY61172FSHR Oneill (Toormina)
3KITTY KEEPING86627FSHC K Roberts (Dubbo)
4FASHION COURT38617NBTB A Keene (Twelve Mile Creek)
5KNOCKED BACK86655NBTG G Wilson (Medowie)
6IMPERIAL DESIGN5773629.97W Brown (Cessnock)
7RUMBLIN’ CIP75715FSTDR T Hilder (Rosemeadow)
8UNO TOMAGO52162NBTR P O’Neill (Toormina)
9BLACK ONYX52F87NBTN Venuto (Merrylands)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Woy Woy Poultry St Leger Final08:28PM (NSWtime)
Special Event event over 515 Metres at The gardens Of $12,980 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $1,800 3rd: $900 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MR. BEAU1163129.88R R Bell (Blacksmiths)
2EAST COAST LOW4122129.84I G Hanna (Wallsend)
3KING NINJA4137229.62T C Priest (Sawyers Gully)
4LA HOST5117229.68P Lagogiane (Llandilo)
5KOBI JAY1212129.47R R Bell (Blacksmiths)
6SPANISH SENORITA3334229.90W F Davidson (Cardiff)
7FORREST6361130.01B D Tooth (Glen Martin)
8KNOCKA DIOR3158230.18W Brown (Cessnock)
9LOGAN’S CHANCE14F5329.99A B Pickles (Gorokan)
10OUR SHY ANNE33132NBTD J Hawes (Lake Munmorah)
Race No. 6Betfair Blue Paws Mixed Final08:48PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHELSEA WHO453NBTW Slade (Beresfield)
2POINTS BUZZARD22NBTD Richardson (Holmesville)
3ELITE ELIJAH33842NBTP C Noffke (Coominya)
4SHAKA KAHN26763NBTP Lagogiane (Llandilo)
5KIMKIA TIGER3426123.18C Kay (Buchanan)
6FISHAHOLIC3342123.07B K Sweeney (Booragul)
7GOODWIN STEELERS2NBTB Young (Kearsley)
8HAYDE AND JASE4122.80P Quinton (Muswellbrook)
9KNOCKA BELLA53122.90W J Brown (Cessnock)
10MOMENTUM ZAPPER22334NBTP J Abdallah (Llandilo)
Race No. 7Multicam Routing Systems Stake09:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DILSTON OPAL45453NBTC R Lane (Singleton)
2KNOCKA BELLA53122.90W J Brown (Cessnock)
3ALABAMA PRESENCE81662NBTT J Murray (Kearsley)
4MAX’S CONQUEST6265423.49S J Brown (Sawyers Gully)
5NOTORIOUS RAPIDS4323123.14W J Brown (Cessnock)
6ELITE AFFECTIONS4834223.21P D Martin (Aberdare)
7KAISER QUEEN12545FSHA Brandt (Georgetown)
8STORM KING4F73522.96B A Keene (Twelve Mile Creek)
9BENT OUTTA SHAPE28168FSHT A Ball (Singleton)
10PRETTY WILD28777NBTC P Kennedy (Singleton)