Wednesday 7th December 2011

Greyhound Box Draw For – Wednesday 7th December 2011

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens Md07:06PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLAMIN’ GROOVEY47332NBTE T Jago (Gorokan)
2MISTY HABANAFSHN R Auld (Glendenning)
3CLASSY PEDRO36552NBTK P Cheetham (Harpers Hill)
4ITSA GOODWIN2NBTL A Kilby (Weston)
5SMART BOBBY65227NBTR L Roderick (Toronto West)
6ABBEY’S CHANT5NBTN K Benhard (Clarence Town)
7SHINARNFSHW J Harper (Wyee)
8HOW’S THAT34FSHN R Robson (Alstonville)
9CHEROKEE MAIDEN27NBTC L Howard (Millfield)
10JALAPENO GAL732F4NBTC J O’Donnell (Edgeworth)
Race No. 2Betfair Blue Paws Mdn Final07:28PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HANSOME REDBACK2552NBTG Robertson (Williamtown)
2LORD RAMA3NBTA (Londonderry)
3FOAM PARTY4NBTA B Campton (Vineyard)
4TUCK SHOP62584NBTR L Roderick (Toronto West)
5SPITFIRE STU2NBTC H Lamb (Swan Bay)
6LORD RAIN3NBTB A Keene (Twelve Mile Creek)
7BEEJAY ROWE4357123.10P E Seaton (Holmesville)
8TEE FOR TILLY3F122.87M A Skinner (Abermain)
9ROB JACK535NBTD L Richardson (Holmesville)
10DETONATE5NBTJ R Finn (Warilla)
Race No. 3 Appreciation Stks07:46PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIT ISOLATED2525329.78T A Wilson (Fassifern)
2JAMALU64575NBTG Brodie (Abernethy)
3MCELLE11111FSHJ A Mackay ( Vale)
4MODERN IMAGE3261429.80S J Mcdermott (Lambton)
5SPLENDOUROUS486F629.85L A Atchison (Jilliby)
6DELIRIUM2433129.78J J Magnisalis (Charlestown)
7DR. DANIEL68754NBTJ Fullgrabe (Rothbury)
8GOODWIN DELL4725529.90R J Lambert (Kearsley)
Race No. 4Greyhound Recorder Maiden08:08PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NITRO NYMPH542NBTG M Cottrill (Adamstown Heights)
2BINDA GRACE23654NBTK P Smith (Shortland)
3COOL REFLECTION62527NBTB J Buckley (Clarence Town)
4SIDS PIDGEON72462NBTD J Hawes (Lake Munmorah)
5WHERE’S PETTIGO3525NBTG Robinson (Greta)
6MAMMOTH FOOL7677FSHG Dunphy (Butterwick)
7LOCHINVAR ONYX25NBTR C Smith (Barnsley)
8PRAIRIE SUNRISE28255NBTD J Hawes (Lake Munmorah)
9PERFECT SPOT55557NBTG P Harborne (Warabrook)
10TAI ONE ON37868FSTDB K Sweeney (Booragul)
Race No. 5Www.betchoice.com.au Stakes08:26PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1EL TIGRE3671822.95G J Ernst (Lochinvar)
2BELL BAILEY7541423.17M G Bailey (Bellbird)
3SIERRA NEVADA5416722.78M A Skinner (Abermain)
4RISING FIRE1515722.89J M Barnett (Reedy Creek)
5MISTY TOKAAM6856822.83H M Pullman (Keinbah)
6BLACK PEDRO5514522.92W M Brown (Cessnock)
7YEAH I KNOW3538223.16A L Huntington (Weston)
8EMMA ROBBO8458622.96E J Robertson (Williamtown)
9RATTLE AND ROLL2754223.01M A Skinner (Abermain)
10SAVANT5247422.92K Yates (Neath)
Race No. 62011 Woy Woy Poultry St.leger08:46PM (NSWtime)
Special Event event over 515 Metres at The gardens Of $13,280 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $2,000 3rd: $1,000 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1AQUA JACK53132NBTA Azzopardi (Londonderry)
2GENERAL TRIGGA21113NBTR Manojlovic (Rossmore)
3SPLASH ABOUT1113329.96P A Roderick (Weston)
4GABLE DRUM8728229.75C H Lamb (Swan Bay)
5LOCHINVAR MANOLO5811129.52R C Smith (Barnsley)
6SURE AS1245129.63S E Swain (Box Hill)
7ZIPPING CATRA3141129.50J A Mackay (Richmond Vale)
8CAUSING KAOS6414229.58G J Algie (Taree)
9CHAMP KIND2716330.09R E Browne (Aberdare)
10TIZ NOW4212429.69J A Mackay (Richmond Vale)
Race No. 7Sky Racing Stakes09:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BURRAGORANG GIRL5685422.97B K Sweeney (Booragul)
2DUCHESS CANDY4223523.26C L Howard (Millfield)
3JAYPEE SHELBY2235522.77G J Robertson (Williamtown)
4CABLE MULDOON12642NBTJ G Edwards (Paxton)
5FIRE MULDOON8256122.97J G Edwards (Paxton)
6ATLANTIC CURRENT26533NBTJ R Roche (Kew)
7CHASING GLORY1131122.52J S Miles (Killcare Heights)
8BIT BENT1767423.04P W Neilson ()
9SALLY VELLA1144822.90B K Sweeney (Booragul)
10LOVE THE LOHAN2677123.14C Garrard (Maryland)
Race No. 8Multicam Systems Stakes09:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FUTURE LEGEND46168NBTA E Armstrong (New Lambton)
2LOCHINVAR FOX4164130.01W G Davies (Holmesville)
3THAT’S A MIRACLE23532NBTK P Cheetham (Harpers Hill)
4ON SHOT46466FSTDG J Agius (Dora Creek)
5PURELY BLUE2352429.86J J Jaeger (Aberglasslyn)
6WANTED FELON52287NBTR E Browne (Aberdare)
7WALTZING FLO3531FNBTJ R Roche (Kew)
8SOLITARY SAM8552829.89T J Murray (Kearsley)
9BLAZING WOK46165FSTDW J Cameron (Dyers Crossing)
Race No. 9Schweppes Stakes09:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JOHN BOOTH4557630.25M P Morgan (Windale)
2ARIEK 55454NBTV Jones (Orangeville)
3ROB’S CHARM3315329.77D L Richardson (Holmesville)
4CHEEKY AGOGO87346NBTC Garrard (Maryland)
5MAGNETIC CARGO47178NBTR E Browne (Aberdare)
6VALLEY MIST1527730.22D Burgess (Arcadia Vale)
7WHINGING WRENCH1216130.04J S Miles (Killcare Heights)
8EYE THIRTY4535829.96T J Murray (Kearsley)
9BLAZING WOK46165FSTDW J Cameron (Dyers Crossing)
Race No. 10Wallsend Diggers Stakes10:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TOMMY RIP3545523.21N L Pateman (Raymond Terrace)
2SULL’S GIRL1NBTT C Priest (Sawyers Gully)
3FOUNDY’S LASS56152NBTC Lane ()
4SMOOTH STUDENT1333622.88P A Keegan (Greta)
5GENUINE TEARS2468823.31F E Power (Noraville)
6 BACK1273223.10G P Harborne (Warabrook)
7BORN SLIPPY8286223.02I W Hilditch (Windale)
8LUCKY LOCHO73742NBTN P Clifton (Maitland)
9POWAKADDY22738FSHC M Proctor (Londonderry)
10GOODWIN YOUNG21324NBTK Yates (Neath)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments