Saturday 26th July 2008


Race 1 320m M 13.30
IAN MCKENZIE BOOKMAKER MAIDEN
1 PRINCESS JENNA M UNAVAILABLE
2 ARIGOLD M TIA HILLSLEY
3 RAVEN KINGY M TONY SEYMOUR
4 PARRYDISE DANA M SCOTT PARRY
5 CORRALYN FURY M GARY MELBOURNE
6 FLY BOY EDDY M BRIAN LORD
7 SANDMAN BROOKER M SEUMAS MCKILLOP
8 MY ROBBIE M CHRISTOPHER WHITEMAN
9 ALIBOND M GRAEME MELBOURNE
10 LE GRANDE M CHRISTOPHER WHITEMAN

Race 2 400m M 13.55
B & L CATERING WAGGA
1 KINDRA BARNEY M KENNETH SHEATHER
2 ALWAYS BUSY M KEVIN OAKMAN
3 MEDELLIN M TIA HILLSLEY
4 JAYLIL M GRAEME MELBOURNE
5 MR. OPTIMUS M NIGEL SMITH
6 GO WILD MICKO M MICHAEL HARRIS
7 HEZA PARAGON M MATTHEW HOPE
8 PARRYDISE HILL M SCOTT PARRY
9 HALE HAVEN M BRIAN LORD
10 BENSON BALE M MARGARET BANNERMAN

Race 3 516m BEST 14.11
WAGGA CLUB BONANZA 0-4 WINS HT 1
1 KINDRA MATE 5 KENNETH SHEATHER
2 MY FELLA 5 DAVID COX
3 ALANIS LANE 5 MARGARET BANNERMAN
4 NEAT AND SMART M BRIAN LORD
5 EVOLVED 5 KERRIE WALKER
6 SURE PAWED 5 GARRY ANESBURY
7 LEGITIMATE M RODNEY OAKMAN
8 PEARL LANE 5 MARGARET BANNERMAN

Race 4 320m 5 14.27
WINNING EDGE KIBBLE
1 CHARLIE’S INTENT 5 UNAVAILABLE
2 REDWOOD PRINCESS 5 GEOFFREY COLLINS
3 WILD ABOUT SILBY 5 DAVID LONGMORE
4 SUNLIT JODES 5 JULIE FRENCH
5 TOKEN GLOW 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
6 CLOVALLEY CHI 5 MICHAEL HARRIS
7 CHARLIE’S JET 5 UNAVAILABLE
8 BUSTER BOB 5 UNAVAILABLE
9 FASTEST STAR 5 DANIEL WALKER

Race 5 516m BEST 14.43
WAGGA CLUB BONANZA 0-4 WINS HT 2
1 TIGGERLONG BRETT 5 UNAVAILABLE
2 PARK INTENT 5 BRIAN SMITH
3 ELEGANT LANE 5 MARGARET BANNERMAN
4 LADY MISHA LEE 5 UNAVAILABLE
5 PARRYDISE GIRL 5 SCOTT PARRY
6 SHE’S RELENTLESS 5 GARY MITCHELL
7 NATIONAL DEBT 5 DAVID JONES
8 RODRICK 5 NOELENE BOLTON

Race 6 320m BEST 14.59
OILS PLUS WAGGA
1 GOANNA JUNIOR 4 UNAVAILABLE
2 OSTI’S COMMAND 1 LYN WHITE
3 GLENFINE 3 UNAVAILABLE
4 OUT THERE CARTER 4 UNAVAILABLE
5 Vacant
6 CLIFFORD 4 SEUMAS MCKILLOP
7 VINOPIROZZI 2 UNAVAILABLE
8 WHERE’S WES 2 RODNEY OAKMAN

Race 7 516m BEST 15.15
WAGGA CLUB BONANZA 0-4 WINS HT 3
1 MAKITA’S WAY 5 KENNETH SHEATHER
2 SEA BISCUIT 4 UNAVAILABLE
3 FELICITY LANE 5 MARGARET BANNERMAN
4 OSTI’S EXPOSURE 5 LYN WHITE
5 JACK A HEARTS 5 BRUCE WILLIAMS
6 BENZENE 5 DAVID JONES
7 BOND VOYAGE 5 KERRIE WALKER
8 HARRY GRONDO 5 BRIAN LORD

Race 8 400m 4/5 15.31
SOUTHWEST STOCKFEEDS
1 CORONA KELLY 4 BRIAN LORD
2 KOORA KAWLIGA 5 NOELENE BOLTON
3 CREATIVE TWIST 5 KEVIN PODMORE
4 TIGERTRON 5 NIGEL SMITH
5 SUNLIT JULES 5 JULIE FRENCH
6 MOLLY BROOKER 5 GARRY ANESBURY
7 LAST BELLE 5 UNAVAILABLE
8 CONQUER 4 UNAVAILABLE

Race 9 516m BEST 15.47
GRAEME HULL SMASH REPAIRS BEST-8
1 STAR EFFEM 4 GARY MITCHELL
2 CREATIVE REVIEW 3 KEVIN PODMORE
3 Vacant
4 DAPHANEY 4 GARY MITCHELL
5 Vacant
6 NOT CHEAP 1 LESLIE MITCHELL
7 Vacant
8 NAVAHO LANE 4 MARGARET BANNERMAN

Race 10 320m 5 16.03
WAGGA ALLGAS SERVICES
1 ANNIE BROOKER 5 GARRY ANESBURY
2 CITY STYLE 5 UNAVAILABLE
3 UNCLE ELI 5 GARY MELBOURNE
4 MOONLITE TEDDY 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
5 VELVET VIPER 5 PETER FRENCH
6 BLUES CRUISE 5 UNAVAILABLE
7 CAPE 5 TONY SEYMOUR
8 OFF THE RICHTER 5 DAVID LONGMORE
9 HOLD ‘EM BARRY 5 DANIEL WALKER